Pozvánka: Trnavská cyklistická liga v znamení veľkých zmien

Pozvánka: Trnavská cyklistická liga v znamení veľkých zmien

Trnavská cyklistická liga je výnimočné cyklistické podujatie, ktoré sa jazdí v okolí Trnavy počas celej cestnej cyklistickej sezóny.

23. ročník sa bude niesť v znamení viacerých výrazných zmien počnúc zmenou hodnotenia a kategórií až po nové trate. Prvou zmenou prebehla funkcia riaditeľa, ktorá pripadla mladému, ale skúsenému jazdcovi Davidovi Klátikovi, ktorý v celkovom hodnotení TCL 2014 obsadil 2. miesto. Taktiež je to bývalý juniorský reprezentant v cestnej cyklistike a má veľa skúseností zo slovenských, ale aj svetových pohárov. Ďalej je tu zmena v počte kôl, ktorých nebude 18 ako to bývalo, ale až 20, medzi ktoré sa zaradila aj tradičná trnavská časovka – Jarmočných 6 666 m.Nové kategórie sú na výkonnostnej báze


To znamená, že každý pretekár si musí pri svojom prvom štarte zvoliť kategóriu A, B alebo C. Kategória DZ je pre deti, ktoré budú chodiť s doprovodom starším ako 18 rokov. Do kategórie DZ spadajú chlapci do 12 rokov a dievčatá do 14 rokov.

  • Kategória A je pre tých najvýkonnejších a najlepších jazdcov, ktorí budú chodiť vždy plný počet okruhov a zároveň sa víťaz kategórie A stane aj celkovým víťazom Trnavskej cyklistickej ligy 2017.
  • Cyklisti, ktorí si zvolia jazdiť v kategórií B, idú na menší počet okruhov ako kategória B (zvyčajne na 3 zo 4 okruhov). Zároveň cyklista z kategórie A, ktorý nebude mať po 10. kole TCL žiadny počet bodov, bude môcť byť po konzultácií s riaditeľom TCL 2017 presunutý do nižšej kategórie.
  • A nakoniec kategória C. Táto kategória je určená pre výkonnostne najslabších cyklistov + začiatočníkov, prípadne aj pre starších cyklistov, ktorí si netrúfajú jazdiť na väčší počet okruhov.
Na 23. ročník sme si pre vás pripravili 20 kôl s 12 rôznymi trasami


Prvé kolo – prológ (časovka jednotlivcov), sa bude konať v Trnave na Kamennej ceste, konkrétne na novej cyklotrase, ktorá vedie popri lesoparku. Trať bude mať 2 790 m. Ďalej sme si pre vás pripravili Časovku jednotlivcov, ktorá povedie do Dolnej Krupej a späť. Na tejto trase, avšak až po obec Horná Krupá (konkrétne po križovatku nazývanú Prekážka) sa pôjde aj časovka dvojíc, v ktorej si pretekári z akýchkoľvek klubov môžu vytvoriť dvojice, avšak pretekárska dvojica musí byť zaradená do rovnakej kategórie.

  • Cesta A, Cesta B a Cesta D ostali presne tak ako ich poznáte už niekoľko rokov.
  • Cesta C je okruh okolo Hradu Červený Kameň, cez Častú a Pílu.
  • Novinkou je, že Cesta E, ktorá sa jazdila ako Majstrovstvá Trnavského kraja, sa už nebude jazdiť pod týmto titulom, pretože Trnavský kraj už dlhodobo o tieto majstrovstvá nejaví záujem.
  • Novinkou je Cesta F, ktorá štartuje v Suchej n/Parnou a vedie cez Košolnú, Dolné Orešany, Horné Orešany a cieľ je opäť v Suchej n/Parnou.
  • Cesta G – Karpatský vrchár ostala tak, ako ju poznáme z minulého roka, s dominantným kopcom Zabité.

Ďalej je nový aj pretek so spoločným štartom na kopec Javorina, čím chceme prezentovať Trnavskú cyklistickú ligu aj ďalej od Trnavy ako zvyčajne. Avšak najväčšou novinkou je už spomínané zaradenie Trnavskej Jarmočnej časovky 6 666 m do pretekov TCL 2017.Preteky


Preteky sa konajú pod záštitou primátora mesta Trnava Petra Bročku. Každé kolo sa bude konať s droprovodom dvoch policajných motoriek a každá väčšia križovatka bude pod dohľadom organizátorov. Ďalej by sme radi pripomenuli, že tieto preteky sa jazdia s čipom, aby boli výsledky čo najrýchlejšie a čo najpresnejšie. Čip musí byť upevnený vždy na prednej vidlici bicykla. Tento čip si môže pretekár kúpiť 20.3.2017 a 27.3.2017 v predajni Pecobikes Trnava od 18:00 do 20:00 hod za 45 €. Čip má životnosť 4 roky, ak sa pretekárovi čip pokazí v priebehu 4 rokov, tak mu bude vymenený. Každý pretekár, ktorý má zaobstaraný čip, bude platiť štartovné 1 € pred každým jeho štartom. Ak však pretekár nemá zakúpený čip, tak si ho môže zapožičať vždy pred štartom v priestoroch štartu. Takýto pretekár si musí priniesť zálohu 45 € za čip, ktorá mu po vrátení čipu po preteku bude vrátená. Takíto pretekári platia štartovné v hodnote 5 €.

Pre lepšie orientovanie v TCL 2017 je tu stránka trnavskacyklistickaliga.sk.

Pevne veríme, že TCL 2017 vás zaujala a prídete si zajazdiť preteky, kde môže pretekať každý od tzv. hobby pretekárov, až po profíkov ako napríklad naša stálica Luboš Malovec, ktorý sa vždy rád vracia na TCLku a taktiež sa naňho môžete tešiť aj tento rok.
report_problem Našiel si v texte chybu?
David123 (david klatik)
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Prvý ročník legendárneho podujatia v Českej republike je už minulosťou a nezadržateľne sa blíži druhé pokračovanie, ktoré sľubuje úplne novú, ale v kráse nezaostávajúcu trať. Aké prekvapenia a novinky si pre nás organizátori pripravili?
Pozvánka: DHL Sereďmaratón 2022 - 16. ročník je už za rohom

Pozvánka: DHL Sereďmaratón 2022 - 16. ročník je už za rohom

Dve horské a tri šprintérske prémie, rovina aj brdky, toto všetko nám prináša trasa už 16. vydania obľúbených medzinárodných pretekov - DHL Sereďmaratón.
Pozvánka: Detská Tour Petra Sagana - deti to „odpália“ ako prvé

Pozvánka: Detská Tour Petra Sagana - deti to „odpália“ ako prvé

Už 10. apríla sa začne pretekárska sezóna aj pre našich najmenších cyklistov a bikerov. Po zimnej príprave či oddychu je načase dofúkať kolesá, namazať reťaz a stráviť pekný deň na jarnom slniečku. A je sa na čo tešiť.
keyboard_arrow_up