Prilby a okuliare Cratoni - farebná kvalita z Nemecka

Prilby a okuliare Cratoni - farebná kvalita z Nemecka

PR článok

Vo svete športu nie je už dlhšiu dobu žiadnou novinkou používať chrániče. Mnohým z nás taká prilba už nejedenkrát zachránila život alebo si odniesla len pár škrabancov od konárov.

Tento fakt si už v minulosti uvedomil Günter Krauten, ktorý založil značku Cratoni a jeho vízia, že ochrana hlavy bude stále dôležitejšia, nás dostáva až do dnešnej doby, kedy ich výrobky používajú najlepšie tímy ako napríklad Ghost Factory Racing Team.

O tom, že bezpečnostné požiadavky na prilby sú v dnešnej dobe veľmi vysoké, snáď nemusím nikomu hovoriť, ako aj to, že bez kvalitnej prilby by sme nemali sadať na bike.

Prilby - bez nej ani na krok


All Mountain - v pohodlí a s úsmevom


Táto séria prilieb je určená pre vyznávačov náročných trailov, ale aj bikeparku, kde prilba musí ponúkať najvyššie možne bezpečie, ktoré poskytuje tvrdá škrupina z ABS, a to tým, že pohlcuje nárazy.

AllTrackTáto prilba ponúka väčšiu ochranu v zadnej časti hlavy, čo je nepísaný štandard v tejto kategórii. Čo môže byť veľmi zaujímavé, je možnosť pripevniť svoju obľúbenú akčnú kameru na pripravenú plochu v hornej časti, ktorá je odnímaťelná. Samozrejmosťou je nastaviteľný šilt, úchyt na okuliare a možnosť nastavenia výšky. O celkový komfort sa postará pamäťová pena a 17 vetracích otvorov. Na výber je zo štyroch farieb - biela so žltou gumou, červená, čierna a modrá. DMOC je 149,95 €.

AllRideTo sú pestré farebné kombinácie, z ktorých si môžete vyberať vy, aj vaša polovička. Pomerne ľahká prilba vážiaca 250 g s RLS (rapid look system), vďaka ktorému si prilbu nastavíte na vašu hlavu ľahko pomocou otočného voliča v zadnej časti. Prilba je kompatibilná so zadným svetlom a obsahuje reflexné prvky, ktoré pomôžu k lepšej viditeľnosti po večernom výjazde. Samozrejmosťou je 13 otvorov pre optimálne prúdenie vzduchu. DMOC je 69,95 €.

AllSetNovinka, ktorá disponuje systémom LFS (Light Fit System) - ľahká manipulácia a pohodlné nosenie, tak takto by sa dalo charakterizovať túto prilbu. Nesmie chýbať ani sieťka proti hmyzu, keďže prilba má 14 vetracích otvorov, ktoré vás budú počas jazdy chladiť. V ponuke je päť farebných kombinácií ako napríklad bielo-modro-červená, čierno-sivo-biela a pre dámy fialovo-bielo-oranžová farba. DMOC je 99,95 €.

C-ManiacAk vás baví naozaj do toho zatlačiť a milujete divokú jazdu, tak táto prilba bude pre vás. Prilba sa dá používať ako dva v jednom, pričom na kľudnejšie zjazdy si môžete odpojiť ochranu brady a naopak pri strmých úsekoch využiť prilbu ako “full face”. Usporiadanie zapínacích remienkov je prepracované tak, aby sa prilba dala veľmi rýchlo upevniť a tento systém sa nazýva LFS. Váha prilby je 320 g pričom obsahuje 14 ventilačných otvorov. Na výber je zo štyroch farieb - čierna, modrá, bielo-čierna a čierno-zelená, pričom si môžete dokúpiť šilt a ochranu brady v rôznych farbách. DMOC je 99,95 €.

MTB - s vetrom opreketky


Každý, kto obľubuje dlhé výjazdy a rád trávi v sedle aj celý deň, určite nechce nosiť ťažkú helmu, v ktorej by sa hneď spotil. Séria MTB prilieb je vytvorená tak, aby bola čo najľahšia pri zachovaní ochrany a dobrého vetrania. Takže ich budú mať radi makači crosscountry, ale aj každý, kto sa rád vozí po lese a trailoch.

C-TracerV tejto prilbe budete určite cítiť vánok, dobré odvetrávanie zaručí 21 otvorov. Jej dizajn je veľmi elegantný, pričom šilt je odnímateľný a disponuje LFS technológiou (mechanizmus, ktorý zabezpečí optimálne nastavenie), a taktiež obsahuje sieťku proti hmyzu, ktorá je tiež odnímateľná. Prilba váži 220 g a k dispozícií sú tri farebné varianty - čierno-biela, čierno-lime a modro-oranžová so striebornou gumou. DMOC je 99,95 €.

C-FlashVšestranná prilba s moderným dizajnom, ktorý podporia štyri rôzne farby. Ponúka sieťku proti hmyzu, LSF technológiu, možnosť nastavenia podľa potreby. O vetranie sa postará 19 otvorov, pričom aj táto prilba ponúka možnosť odnímateľného šiltu. Váha je 230 g. DMOC je 89,95 €.

AgravicIde o ľahkú športovú prilbu určenú na celodenné výjazdy. Nízka váha len 210 g je bez akýchkoľvek kompromisov z hľadiska nebezpečnosti. Obsahuje LSF technológiu, 20 otvorov pre dobré odvetranie a nesmie chýbať ani nastaviteľný remienok, či reflexné prvky. Na výber je z klasických farieb ako čierna a biela, ale aj rôzne kombinácie pre najlepšie zladenie s oblečením. DMOC je 79,95 €.

C-HawkUrčený pre rýchlikov, ktorí radi jazdia v teréne a majú vysoké nároky na kombináciu nízkej hmotnosti s vynikajúcim vetraním, a to všetko pri komforte a ochrane vašej hlavy. Preto je prilba vyrobená z karbónu, pričom jej nechýba LFS (Light Fit System) a reflexné prvky pre vašu vyššiu bezpečnosť. V balení dostanete náhradné penové výstielky a obal. Váha tejto prilby je 250 g s 22 otvormi pre dobré prúdenie vzduchu. Na výber je z troch farebných kombinácií - čierno-antracitová, zeleno-čierna so striebornou a oranžovo-modrá s bielou. DMOC je 149,95 €.

MTB a deti - aby mohli ísť s vami


Cratoni sa nezameriava len na prilby pre ženy a mužov, ale myslí aj na aktívne deti, ktorým ponúkajú najvyšší stupeň ochrany hlavy a pekný design. Najdôležitejším faktorom je možnosť výberu z malých veľkostí - od 49 cm po obvode hlavy.

Maxter ProModerná prilba určená do terénu, ktorej prednosťou je široká škála farieb: modro-zelená, čierno-oranžová, zeleno-čierna, modro-žltá, ružovo-zelená a fialovo-ružová pre dievčatá. Model ponúka RLS (Rapid Lock System), ochrannú sieťku proti hmyzu, pričom samozrejmosťou je dobrá vzdušnosť, a to vďaka štrnástim ventilačným otvorom. Váha 230 g pri dostupných veľkostiach XS/S (46-51 cm), S/M (51-56 cm). DMOC je 49,95 €.

MaxterModel, ktorý ponúka všetky ochranné prvky od svojho lepšieho brata s prívlastkom Pro. Prilby nepôsobia tak jazdecky agresívne, ale sú vyšperkované grafickými detailmi, preto sú určené nielen na lesnú cestu, ale aj do mesta. Samozrejmosťou je RLS (Rapid Lock System), ochranná sieťku proti hmyzu, 14 ventilačných otvorov a váha 230 g. Dostupná vo veľkostiach XS/S (46-51 cm), S/M (51-56 cm) a farebných kombináciách - červená, biela, modrá, čierna, ružová. DMOC je 44,95 €.

Pacer JuniorAko už samotný názov napovedá, ide o prilbu, ktorá je určená pre odrastené deti, čiže juniorom. Agresívne tvarovaná športová prilba, ktorá je všestranná. Základom je LFS (Light Fit System), 20 ventilačných otvorov, ktoré sa postarajú, aby sa vám neprehrievala hlava počas náročného výjazdu. Prilba váži 240 g a má zaujímavé farebné kombinácie - modro-lime, oranžovo-biela, čierno-červená, čierno-biela a bielo-ružová. Z takejto farebnej škály si vyberie naozaj každý. DMOC je 49,95 €.

Kompletnú ponuku s detskými prilbami nájdete na tomto odkaze.

Cestný skvost - každý sa bude po vás otáčať


C-ProMade for racing, takto by sa dala špecifikovať táto prilba určená na cestu. Ventilačný systém s názvom Air channel technology zaistí perfektný odvod a prívod vzduchu. Nemôže tu chýbať ani LFS (Light Fit System), vďaka ktorému pohodlne prilbu nastavíte behom sekundy. Ľahká a tuhá kompozitová konštrukcia váži 210 g. Prilba obsahuje 15 ventilačných otvorov a je na výber z množstva farieb: čierno-sivá, lime, biela, oranžová a čierno-modrá. DMOC je 229,95 €.

Okuliare - dobrý zrak zaručí dobrú jazdu


Nielen ochrana hlavy, ale aj okuliare, ktoré nepadajú a neotravujú pri jazde, sú veľmi dôležitým prvkom každého bikera, pretože jazda v prašných dňoch bez nich je zbytočne komplikovaná a dobré okuliare vám dovolia užiť si poriadne zjazd, pretože vždy budete dobre vidieť, kam máte ísť. Cratoni ponúka nielen športové modely, ale aj fashion/lifstyle pre vás a vaše deti.

CrushModerné okuliare určené či už na športový výkon, alebo na každodenné použitie. Polarizačné sklá s UV filtrom dostanete spolu s mäkkým obalom a dvoma náhradnými sklami, a to oranžové a číre. Na výber sú k dispozícií z troch farieb - strieborná, čierna so žltou a čierno-zelená kombinácia. DMOC je 79,95 €.

C-ShadeTieto minimalistické okuliare disponujú foto-chromatickým sklom, samozrejmosťou je aj 100% UV filter. Zladíte ich naozaj ku všetkému, keďže ponúkajú na výber šesť rôznych farieb rámu, a to napríklad oranžový, čierny ,modrý, či limetkový. K dokonalému komfortu slúži nastaviteľný gumový nosník. K okuliarom dostanete mäkké púzdro a ďalšie foto-chromatické oranžové sklo. DMOC je 79,95 €.

Air BlastOdolné štýlové okuliare, ktoré sa dajú využiť nielen na bikovanie, ale aj na iné outdoorové aktivity. UV ochrana pre vaše oči a Anti Scratch technológia pre sklá zaručia ostrý pohľad na okolie. K okuliarom dostanete aj náhradné sklo, mäkký obal a na výber je z troch farieb. DMOC je 69,95 €.

RawUrčené pre každého, kto chce nielen pri jazde dobre vyzerať, ale aj dostať 100% UV ochranu pre svoje oči. Okuliare na celodenné použitie, ku ktorým dostanete mäkké púzdro a technológiu Anti Scratch pre zväčšenú odolnosť skla a Anti Fog proti zahmlievaniu. Na výber sú tri farebné kombinácie - biela, čierna a tmavomodrá farba rámu. DMOC je 39,95 €.

PiperDizajnové okuliare určené pre deti, ktoré sú bez kompromisov. Ponúkajú 100% UV, Anti Scratch a Anti Fog funkcia prispejú ku komfortu a ochrane. Tieto okuliare sa budú páčiť vašim deťom hlavne kvôli širokému farebnému výberu a v ponuke sú farby ako napríklad čierna, modrá, červená alebo aj priesvitná strieborná farba rámu. Aj k týmto okuliarom dostanete mäkké púzdro a obal z mikrovlákna. DMOC je 19,95 €.

SkipyTo sú okuliare pre tých najmenších, pričom sa dbá na kombináciu komfortu a ochrany. Sklá s 100% UV ochranou a tri rôzne farebné kombinácie - čierna, modrá a ružová, to je pekný výber za rozumnú cenu. DMOC je 17,95 €.

V dnešnej dobe si nevieme predstaviť športovca, alebo bikera bez akejkoľvek ochrany hlavy. Tento prvok by určite nemal byť podceňovaný, hlavne, keď si môžeme zladiť prilbu a okuliare s oblečením a jednako sme aj v bezpečí na bicykli. Cratoni ponúka široké spektrum prilieb a okuliarov, o ktorých viac sa dozviete na cratoni.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Okuliare - chráňte si zrak bez ohľadu na jazdecký štýl PR článok

Okuliare - chráňte si zrak bez ohľadu na jazdecký štýl

Okrem tepla prichádza s letom a slnkom takmer „nutnosť" nosiť okuliare. Zrak si treba chrániť a ak váhate, ktoré sú tie pravé, pomôcť môže náš menší výber.
Test: Okuliare BBB BSG-63PH FullView - iný pohľad na svet

Test: Okuliare BBB BSG-63PH FullView - iný pohľad na svet

Ochrana očí pri takom dynamickom športe, akým cyklistika je, patrí okrem ďalších prvkov ochrany ku zodpovednému prístupu každého cyklistu ku sebe samému.
Test: Prilby KLS Vantage, Sharp a Outrage - cesta, MTB, trail

Test: Prilby KLS Vantage, Sharp a Outrage - cesta, MTB, trail

Moderný dizajn, prvotriedna bezpečnosť, inovatívne prvky a ešte aj v rozumnej cene? Ako sa s tým popasovala nová línia prilieb Kellys?
keyboard_arrow_up