Pozvánka: Bystrický Vertikal Run & Bike – do kopca po vlastných alebo na biku

Pozvánka: Bystrický Vertikal Run & Bike – do kopca po vlastných alebo na biku

Ak máte radi beh do kopca alebo radšej zdolávate výškové metre na biku, nenechajte si ujsť podujatie v Banskej Bystrici. Prípadne si nájdite dvojičku a skúste aj súťaž tímov...

Navyše, ako najlepšie osláviť sviatok práce na 1. mája, ako práve športom . Na výber budú dokopy 2 bežecké trate a jedna určená pre bike. Prvá bežecké trať s názvom „Mini“ má dĺžku 6 km s prevýšením 230 m, takže sa hodí aj pre tých, ktorí toľko netrénujú, no radi sa prídu zúčastniť. Bežecká trať „Maxi“ s dĺžkou 10 km rovnako ako cyklistická trať, majú prevýšenie 780 a cieľ je na kopci Panský Dieľ nad Banskou Bystricou. Z veľkej časti sú rovnaké, akurát cyklistická verzia ide na záver menej strmým variantom okolo kopca cez Horský hotel Šachtička a má teda o čosi väčšiu dĺžku - 13 km.

Zaujímavosťou je štart v podstate priamo v centre Banskej Bystrice na hlavnom námestí, keďže Panský Diel sa nachádza priamo nad mestom vo výške 1 102 m.n.m. Vďaka tomu si budete môcť užiť krásne výhľady, aj keď zrejme až v cieli alebo cestou nadol . Rovnako sú z vrcholu krásne panoramatické pohľady na okolité kopce a hlavne Veľkú Fatru s hlavnou dominantou – vrcholom Krížna.Spestrením sú aj tímové preteky, takže, ak poznáte dobrého „parťáka“ na beh alebo opačne (teda cyklistu), môžete sa zapojiť aj do tejto kategórie. Online registrácie je možná do 30.4 a viac informácií sa dozviete v propozíciách na tomto odkaze.

Viac o cykločasti sa môžete dozvedieť aj na tomto odkaze.

Video z minulého ročníka
Tím Active Planet má v zálohe na august ešte jedno netradičné podujatie a ním je celkom extrémny triatlon. Účastníkov už tradične čaká mimoriadne náročná porcia kilometrov a prevýšenia v horskom teréne, kde najvyšší dosiahnutý bod je Chopok vo výške 2 000 m.n m. Celkové prevýšenie cyklistickej a bežeckej trate je 4 200 m. O náročnosti podujatia hovorí fakt, že rekord triatlonovej trate má hodnotu 8:09:48 hod. Viac informácií o tomto podujatí sa dozviete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Bystrický vertikal - RUN & BIKE

calendar_today 01.05.2017
label MTB - Uphill
place Banská Bystrica (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Stupava Winter Trophy MTB&RUN - už budúci víkend

Pozvánka: Stupava Winter Trophy MTB&RUN - už budúci víkend

Už o pár dní sa uskutoční zimná verzia Stupavského maratónu.Tá je tu pre tých, ktorí nemajú problém s aktívnym životným štýlom ani v januári.
Pozvánka: Stupava Winter Trophy MTB&RUN - pre tých, ktorí žijú aktívne aj počas zimy

Pozvánka: Stupava Winter Trophy MTB&RUN - pre tých, ktorí žijú aktívne aj počas zimy

Spojenie snehu a cyklistiky nie je až tak nevídaná vec. To dokazuje už tradičná akcia v Stupave, kde si prídu na svoje tí, ktorí svoj bicykel nezazimovali a pre ostatných je tu možnosť si zabehať.
Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Pozvánka: Otestujte si svoju výkonnosť na Šprintpolome už o niekoľko dní

Aj horská cyklistika sa skladá z viacerých disciplín a časovka do vrchu je jednou z nich. V okolí Žiliny sa 10. októbra stretnú nadšenci výkonnostnej cyklistiky, aby pokorili nielen svoje rekordy, ale aj rekordy súperov.
keyboard_arrow_up