Pozvánka: Bystrický Vertikal Run & Bike – do kopca po vlastných alebo na biku

Pozvánka: Bystrický Vertikal Run & Bike – do kopca po vlastných alebo na biku

2 komentáre

redakcia 14.04.2017   Horska Cyklistika Uphill Beh Preteky Banska Bystrica Pozvanka Beh

Ak máte radi beh do kopca alebo radšej zdolávate výškové metre na biku, nenechajte si ujsť podujatie v Banskej Bystrici. Prípadne si nájdite dvojičku a skúste aj súťaž tímov...

 

Navyše, ako najlepšie osláviť sviatok práce na 1. mája, ako práve športom . Na výber budú dokopy 2 bežecké trate a jedna určená pre bike. Prvá bežecké trať s názvom „Mini“ má dĺžku 6 km s prevýšením 230 m, takže sa hodí aj pre tých, ktorí toľko netrénujú, no radi sa prídu zúčastniť. Bežecká trať „Maxi“ s dĺžkou 10 km rovnako ako cyklistická trať, majú prevýšenie 780 a cieľ je na kopci Panský Dieľ nad Banskou Bystricou. Z veľkej časti sú rovnaké, akurát cyklistická verzia ide na záver menej strmým variantom okolo kopca cez Horský hotel Šachtička a má teda o čosi väčšiu dĺžku - 13 km.

Zaujímavosťou je štart v podstate priamo v centre Banskej Bystrice na hlavnom námestí, keďže Panský Diel sa nachádza priamo nad mestom vo výške 1 102 m.n.m. Vďaka tomu si budete môcť užiť krásne výhľady, aj keď zrejme až v cieli alebo cestou nadol . Rovnako sú z vrcholu krásne panoramatické pohľady na okolité kopce a hlavne Veľkú Fatru s hlavnou dominantou – vrcholom Krížna.Spestrením sú aj tímové preteky, takže, ak poznáte dobrého „parťáka“ na beh alebo opačne (teda cyklistu), môžete sa zapojiť aj do tejto kategórie. Online registrácie je možná do 30.4 a viac informácií sa dozviete v propozíciách na tomto odkaze.

Viac o cykločasti sa môžete dozvedieť aj na tomto odkaze.

Video z minulého ročníka
Tím Active Planet má v zálohe na august ešte jedno netradičné podujatie a ním je celkom extrémny triatlon. Účastníkov už tradične čaká mimoriadne náročná porcia kilometrov a prevýšenia v horskom teréne, kde najvyšší dosiahnutý bod je Chopok vo výške 2 000 m.n m. Celkové prevýšenie cyklistickej a bežeckej trate je 4 200 m. O náročnosti podujatia hovorí fakt, že rekord triatlonovej trate má hodnotu 8:09:48 hod. Viac informácií o tomto podujatí sa dozviete na tomto odkaze.

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:

Podobné články

Bystrický vertikal - RUN & BIKE

01.05.2017
MTB - Uphill
Banská Bystrica (Slovensko)

Pozvánka, Výsledky
Zúčastnení bikeri (6)
burikbkrisMikofOrbith-RRamonbikeshane

MTBIKER shop (Výber z produktov v kategórii Tretry a obuv ~ MTB pánske tretry):

Prejsť do shopu (Tretry a obuv ~ MTB pánske tretry)

Komentáre

Rachela 14.04.2017 (11:18)

Triathlon Attack ma tento rok len jednu chybu, a to, ze sa datumovo kryje s MSR v Batovciach.

 
Jimmi 14.04.2017 (13:07)

Triathlon Attack aj Bátovce oproti vlanajšku zmenili termín a zrazu sú v jeden deň...myslím, že to neprospeje ani jednému podujatiu.

 
Pridaj komentár