MTB na BMX trati: 1. a 2. kolo Slovenského pohára

76 komentárov

marcus2 26.04.2017   Bmx Slovensky Pohar Slovensko

Minulú sobotu a nedeľu sa uskutočnilo prvé a druhé kolo Slovenského pohára BMX.

Pre MTB jazdcov bola tento rok vytvorená samostatná kategória, v ktorej môžu bojovať
počas dvanástich kôl o body do Slovenského pohára BMX a počas majstrovských pretekov získať titul Majster Slovenska v časovke (v Lipt. Mikuláši už 7. mája) a titul Majstra Slovenska (v Košiciach 1. júna).

V MTB kategórii jazdili jazdci s licenciou SZC (z ľubovoľného odvetvia) a tí, ktorí licenciu ešte nevybavili, alebo sa MTB venujú amatérsky, súťažili v samostatnej kategórii v rámci pretekov BMX nádejí.

Celkovo sa prvý deň zúčastnilo týchto MTB kategórií 21 a druhý deň 11 jazdcov (ak nerátame detské kategórie).

Chalani predvádzali pekné súboje v zákrutách, techniku aj parádne skoky a boli iste veľkou inšpiráciou pre ostatné deti, ktoré paralelne súťažili vo svojich kategóriách.

Vám všetkým, ktorí ste prišli, patrí veľká vďaka za športový výkon a dúfame, že sa vidíme s ďalšími MTB jazdcami, rodičmi a deťmi, ktorí si nájdu čas a odvahu to vyskúšať v Liptovskom Mikuláši.