Pozvánka: Author Šela Marathon 2017 – na tejto trati sa určite nebudete nudiť

Pozvánka: Author Šela Marathon 2017 – na tejto trati sa určite nebudete nudiť

Ak máte záujem vyskúšať výborný maratón s ešte lepšou konkurenciou, tak práve česká Šela môže byť ideálna voľba.

A nielen to, v rukáve má tento, už doslova legendárny pretek, oveľa viac. V prvom rade skvelú trasu, kde sa určite nebudete nudiť a ktorá ponúkne ako krásne singletracky a technické úseky, tak aj niečo pre tých, čo radi „drtia“ po širších poľných cestách. A ako odmenu ponúka skvelý finiš v stúpaní plnom ľudí na hrad Helfštýn...Minulý rok sa dokonca na tejto trati konali Majstrovstvá ČR v maratóne a viac ste si mohli precitať v našom reporte Author Šela Marathon - Majstrovstvá ČR v maratóne a opäť neuveriteľný zážitok. Kto trochu sleduje svetovú scénu tak vie, že konkurencia u našich susedov sa dá v podstate považovať za svetovú a tomu zodpovedá aj tempo preteku. Rovnako sa vám nestane, že budete 3 hodiny bojovať sami so sebou, pretože stále máte možnosť nájsť si svojho súpera. Trať sa dá rozdeliť na 2 časti, prvá je „namotaná“ v okolí hradu Helfštýn a obsahuje množstvo krásnych technických úsekov, ktoré nie sú extrémne náročné, skôr parádne rýchle a jazdivé. Druhá polovica trate má úplne iný charakter a bude sedieť jazdcom, ktorí majú radi široké cesty a poriadne tempo. Celkovo má dĺžku 97 km s prevýšením cca 2 400 m, takže sa jedná o pomerne rozumný kompromis - na výber sú ešte dĺžky 48 a 26 km.Sobota 6. mája teda patrí v Lipníku nad Bečvou horským bicyklom, kde celé podujatie štartuje, záver už tradične obstará hrad Helfštýn – garantujem vám, že podobný cieľ tak ľahko nenájdete a atmosféra z vás dostane aj posledné zvyšky síl. Novinkou tento rok sú preteky dvojíc na dlhej trase, čo môže byť tiež zaujímavá alternatíva. V nedeľu sa už tradične konajú preteky pre deti a mládež v celkovo 24 kategóriách.Do piatku 28.4. je možné stihnúť výhodnejšie štartovné, ktoré okrem nižšej ceny ponúka aj personalizované štartové číslo a tiež malý suvenír, fľašu Tacx s logom maratónu. Všetky podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?

AUTHOR Šela maratón

calendar_today 06.05.2017 - 07.05.2017
format_list_numbered 1. kolo - INTER-MOUNTAIN-SERIES
label MTB - maratón
place Lipník nad Bečvou (Česká republika)

Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Baynach MTB Marathon – ukončite sezónu v krásnom prostredí viníc

Pozvánka: Baynach MTB Marathon – ukončite sezónu v krásnom prostredí viníc

Tohtoročná sezóna organizátorom maratónov veľmi nepraje, no napriek tomu to mnohí nevzdávajú a robia všetko preto, aby sme si mohli kvalitne pojazdiť. Inak to nie je ani v prípade Občianskeho združenia REGIÓN PONDUS.
Pozvánka: Zlínska 50 - zmerajte si sily s najlepšími v lesoch českého krajského mesta

Pozvánka: Zlínska 50 - zmerajte si sily s najlepšími v lesoch českého krajského mesta

Ani africký mor ošípaných nezastavil usporiadateľov v pokračovaní tradície, a tak aj tento rok v nedeľu 29. septembra o 12:00 na vás všetkých čaká v českom meste Zlín ďalší ročník pretekov horských bicyklov s názvom Zlínska 50.
Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

Pozvánka: Príďte si porovnať sily na ŠKODA MTB Maratón Rajecké Teplice

September je plný akcií - či už ide o súťažné alebo menej pretekárske podujatia. Maratón ŠKODA v Rajeckých Tepliciach je svojím charakterom blízky obom. Spája totiž pôžitok z jazdenia s možnosťou porovnávať sa s ostatnými.
keyboard_arrow_up