Detská tour Petra Sagana 2. kolo - už medzinárodná súťaž

Detská tour Petra Sagana 2. kolo - už medzinárodná súťaž

Už dlhšiu dobu sa tešíme z toho, ako Detská Tour Petra Sagana láka okrem slovenských nádejných „saganov“ aj deti z okolitých krajín, najmä z Českej republiky.

Za odmenu sme im pripravili domáce kolo DTPS v pohostinnom Valašsku, konkrétne v Zašovej. A toto sme tu veru ešte nemali. Kopcovité trasy sa síce v rámci súťaže vyskytujú každoročne, kombinácia stúpaní, zjazdov a najmä blata tu však ešte v takom rozsahu určite nebola. Našťastie slnečné lúče intenzívne pomáhali zahladiť stopy po celotýždňových lejakoch, deti však mali aj tak dostatok príležitostí vyskúšať si, aké to je jazdiť v blatistom teréne. Zvládli to bravúrne a každý rodič, ktorý si trať prešiel, tiež určite uzná, že to jednoduché nemali. Najmä tí menší posunuli latku svojich cyklistických zručností o stupienok vyššie. Vyčerpané tváre v cieli čo to naznačili o tom, že od prvého do posledného dali do toho maximum. Patrí im za to obrovský rešpekt a uznanie. I keď, už o pár minút dokázali vyvádzať na prírodnej pumptrackovej trati, drevených prekážkach, skákajúcich hradoch, či odrážadlách. Tak to ale má byť.

Najlepšie nohy, techniku a formu v Zašovej predviedli stálice Detskej Tour; na stupňoch víťazov, či v poradí tesne pod nimi sa však objavili aj nové tváre. To dáva do budúcich kôl nádej, že súťaž bude veľmi zaujímavá. Svedčí o tom aj fakt, že svoj triumf z Lučenca zopakovali iba Alexandra Kadlecová v kategórii Mili dievčatá, Vanesa Šatková a Jakub Mušálek v kategórii Mini. Premierové víťazstvo v sezóne, pre niektorých z nich aj úplne prvé v rámci Detskej Tour Petra Sagana, získali Vivien UngerováDaniel Szilasi v kategórii Mikro, Věnek Valenta medzi Mili chlapcami, Štepánka Dubcová a Adam Bernát v rámci Mladších žiakovKristína TicháDavidom Lavičkom medzi najstaršími súťažiacimi. Celková účasť 300 cyklistov pri premiére v Českej republike nás nesmierne teší.Najpočetnejšou kategóriou bola kategória Mili chlapci (58 cyklistov) kde sa vyhlasoval aj skokan kategórie (najväčší posun vo výsledkovej listine). Ďakujeme organizátorom, urobili všetko pre to, aby sme sa v okolí Valašského Meziříčí cítili výborne a podarilo sa im to. Odteraz už vďaka Zašovej naozaj môžeme o Detskej tour Petra Sagana hovoriť s trochou nadsádzky ako o medzinárodnej súťaži. Tentokrát si cyklisti vyskúšali to ťažšie z cyklistickej palety, stále však platí, že naša súťaž je určená pre všetkých, ktorí sa bicyklovaním bavia a vôbec nemusia mať pretekárske ambície. Už najbližšie, 7. 5. v Nitre zase príde na rad o čosi jednoduchšia trať. Príďte aj s vašimi ratolesťami, tešíme sa na vás. Veď bicyklovanie je zábava.Video z pretekov
Ďalšie kolá:
report_problem Našiel si v texte chybu?

2. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 30.04.2017
format_list_numbered 2. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatné
place Zašová (Česká republika)

Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

V žilinskom Lesoparku Chrasť - na rovnakých miestach, kde začínal na prvej súťaži aj 9-ročný Peter Sagan, sa uskutočnilo 5. kolo Detskej Tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Po prvýkrát sa podujatie Detskej Tour Petra Sagana tento rok uskutočnilo v spolupráci s iným cyklistickým a bežeckým podujatím a to Stupava Trophy. A spolupráca to bola vydarená.
Pozvánka: September plný tradičných, ale aj nových podujatí

Pozvánka: September plný tradičných, ale aj nových podujatí

Ak ste počas letných mesiacov usilovne trénovali a dolaďovali formu, september bude práve vaším mesiacom, keďže ani počas neho nebude chýbať množstvo podujatí - od šprintov cez klasické maratóny až po detské akcie či školy jazdenia.
keyboard_arrow_up