Pozvánka: Čo nás čaká v máji?

Pozvánka: Čo nás čaká v máji?

Dalo by sa povedať, že v máji už bude sezóna v plnom prúde, a tak sa pozrime na zopár zaujímavých akcií, ktoré nás čakajú.

BBB MTB Vlko-Hron – 6. máj


Zaujímavú možnosť pre športovcov ponúka BBB MTB Vlko-Hron – na výber je klasický MTB maratón (50 - 30 km) alebo horský duatlon, teda kombinácia biku na 30 km a behu na 10 km. Všetko sa odohrá už tento víkend v obci Hronsek a podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.24 hodín MTBike Jam – 6. a 7. mája


Niečo pre skutočných „masochistov“ sa chystá už tento víkend v Kuchyni pri Malackách. Teda v prípade, že sa rozhodnete ísť sólovú kategóriu a jazdiť po celý deň (a noc). Nechýbajú tímové kategórie, kde už sa záťaž rozdelí a ukáže sa prívetivejšia tvár 24-hodinovky. Na všetkých čaká 8 km MTB okruh nad obcou Kuchyňa, ktorý ponúkne nielen dostatok priestoru, ale aj peknú panorámu na úpätie Malých Karpát. Propozície nájdete na tomto odkaze.

Detská Tour Petra Sagana - 7. a 21. mája


Najskôr v Nitre a následne o 2 týždne neskôr v Súľove sa uskutočnia ďalšie 2 kolá našej populárnej série pre všetky detské kategórie. Prihlášku a propozície k tretiemu kolu v Nitre nájdete na tomto odkaze a k štvrtému kolu v Súľove zase na tomto odkaze.Slovenský Pohár v zjazde 1. kolo – 13. a 14. máj


Lyžiarske stredisko Mráznica neďaleko od Slovenského Raja bude hostiť 1. kolo Slovenského Pohára v zjazde. O krásne prostredie a panorámy teda nebude v prípade pekného počasia núdza a na svoje si prídu určite aj diváci. Trať v dĺžke 1 500 m ponúkne prevýšenie 330 m. Celá akcia začína už v sobotu, kedy sa konajú rôzne tréningy, v nedeľu je na pláne semifinále a od 13:00 finálové jazdy. Propozície nájdete na tomto odkaze.Kaktus Bike Karloveský kros – 20. máj


Okruh v dĺžke 3 700 m s prevýšením 270 m, ktorého súčasťou bude po novom aj bikrosová dráha, ponúkne XC pretek Kaktus Bike Karloveský kros. Zároveň sa jedná o 3. kolo Župného pohára. V rovnaký deň, ale o kúsok vedľa, bude organizovaný aj Karloveský majáles, takže sprievod má o zábavu postarané. Propozície nájdete na tomto odkaze.

H-Triathlon Borský Mikuláš – 20. máj


Priaznivcov plávania, cyklistiky a behu zaujme podujatie s názvom H-Triathlon v Borskom Mikuláši. Na účastníkov čaká 0,6 km plávania, 21 km horskej cyklistiky a 5 km terénneho behu na novej trati. Rovnako nechýba ani pretek štafiet s celkom zaujímavým názvom „JA-TY-ON“ . Prihlášku a všetky podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.

Sereďmaratón – 21. máj


Na trase dlhej 116 km s prevýšením 1 250 m sa uskutoční už 12. ročník cestného preteku s názvom Sereďmaratón. Odohráva sa na kvalitných cestách I. a II. triedy a ponúkne zvlnený profil vrátane strmého stúpania do sedla Havran, ktorý tvorí aj horskú prémiu. Zaujímavosťou je kategória „retro“ pre bicykle, ktoré si už niečo pamätajú . Prihlášku a všetky podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.

Dema PEDÁLovník - 21. máj


Miestami odlišnú formu, ktorá kombinuje tak trochu protichodné kategórie, teda súťaž a pohodový výlet, vytvára Dema PEDÁLovník s centrom v Rajeckých Tepliciach. V podstate sa jedná o poloorientačný nesúťažný MTB maratón, ktorý vedie prostredím Rajeckej doliny, Súľovskej kotliny a Lúčanskej Malej Fatry. Víťazom je každý, kto prejde aspoň dvoma kontrolnými stanovišťami z celkových 8. Prihlášku a propozície nájdete na tomto odkaze.

Stefe MTB Maratón Levočské Vrchy – 27. máj


Pomerne náročný profil a poriadne kopce si pripravili organizátori z Cyklo Spiš v Levoči. Trasa dlhá 73 km ponúkne skoro 2 500 m prevýšenia, ale pripravené sú aj kratšie verzie, 48 a 25 km. Zárukou je krásne prostredie a výhľady popri tom, ako budete naberať spomínané výškové metre . Prihlášku a všetky podrobné informácie nájdete na tomto odkaze.

Trojica testovacích víkendov v MTBIKER centre


V mesiaci máj sme pripravili až trojicu testovacích dní v našom MTBIKER centre a bude naozaj z čoho vyberať. Najskôr sa môžete tešiť na Canyon 13. - 14. mája, nasledovať bude Pinarello 20. - 21. mája a nebude chýbať ani GT a Cannondale 27. – 28. mája. Tešíme sa na vašu účasť a rovnako sme si objednali aj dobré počasie .Akcií je oveľa viac


Tento výber je naozaj „stručný“, pretože v skutočnosti nás toho čaká ešte oveľa viac. Pre podrobnejší zoznam pozrite náš MTBIKER kalendár a vyberte si z možností, čo vám vyhovuje...
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Máj sa blíži - jarné preteky v plnom prúde

Pozvánka: Máj sa blíži - jarné preteky v plnom prúde

Po dvoch rokoch tu máme jar bez obmedzení a viacerí z vás si už isto „brúsia zuby" - svoje ale aj tie na bicykli na niektoré z pretekov. Nájde sa niečo pre každého?
Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Pozvánka: Kaktus Bike Stupava Trophy MTB & RUN - perfektné zakončenie leta

Už tradičné 2-dňové cyklisticko-bežecké podujatie sa uskutoční 28. a 29. augusta v blízkosti Bratislavy.
Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Pozvánka: ŠKODA Slovenský raj 2022 - naháňačka pomedzi rokliny

Slovenský raj, to nie je len Suchá Belá či Prielom Hornádu. Vyblázniť sa tu dá poriadne aj na bicykli a táto možnosť príde už 11. júna.
keyboard_arrow_up