Realsport – kvalitné portfólio talianskych značiek

Realsport – kvalitné portfólio talianskych značiek

PR článok

Ponuku príslušenstva pre cyklistiku rozširuje spoločnosť Realsport prinášajúca značky ako Willier, Briko, Crono, Ursus a ďalšie. Spoločným znakom je v prvom rade talianska trikolóra...

Spoločnosť Realsport na slovenskom trhu pôsobí dlhší čas, no hlavným zameraním bolo lyžovanie a kompletné príslušenstvo. V súčastnosti doplnila svoje portfólio o segment cyklistiky, kde nechýbajú veľmi kvalitné a u nás stále pomerne menej známe značky – samozrejme, nájdu sa aj výnimky. Tie hlavné si v stručnosti predstavíme v článku.

Willier Triestina


Značka Willier má svoje korene v Taliansku a rovnako veľmi bohatú históriu. Na trhu pôsobí od roku 1906 a vždy bola spätá so športovou scénou – ako inak, aj s domácim klenotom menom Giro D"Italia. Výsledkom je ucelená kolekcia bicyklov, kde nechýba nekompromisný univerzálny model pre väčšinu traťových profilov, rýchly „aeromodel“ a nezabudlo sa rovnako na stroje ponúkajúce väčšiu mieru pohodlia pre všetkých. Rovnako nechýba ani špeciál na časovku, čo je znak vlastného vývoja a výrobných postupov.Okrem cestnej cyklistiky sa značka veľkou mierou angažuje aj na MTB scéne, opäť so zameraním na športovú jazdu a preteky a rovnako modely určené na poriadne náročný trail. Top modely sú samozrejme postavené na karbónovom základe, ale nechýbajú ani cenovo dostupnejšie hliníkové verzie.Nezabudlo sa ani na čoraz viac populárnu sekciu tzv. gravel bikov, ktoré umožnia svižnú jazdu a pritom im nerobí problém zvládnuť šotolinové cesty a ľahký terén. Celú kolekciu dopĺňa klasický cyklokrosový model a na svoje si prídu aj záujemcovia o e-bike.Prologo


Dalo by sa povedať, že Prologo je špecialista na pohodlie – hlavne na poste základných kontaktných bodov ako sú sedlá, rukavice, gripy a omotávky. Spoločným znakom je v prvom rade kvalita podporená vlastným vývojom a rovnako jedinečným dizajnom. Na sedlách jazdil aj náš Peter Sagan a tiež hviezda etapových pretekov Alberto Contador.Všetky tieto znaky sú patrné pri sedlách, ktoré tvoria najväčšiu časť ponuky a kde nechýbajú ani modely pre skutočne náročných. Tieto sedlá používajú napr. jazdci Pro-Tour tímov ako Astana, Bahrain Merida alebo Cofidis, z MBT scény Cannondale Factory Racing a iné. Značka vyniká najmä v použití karbónu a špeciálneho polstrovania, vďaka čomu sú sedlá pohodlné s minimálnou hmotnosťou a schopné vydržať aj najnáročnejšie používanie.Crono


Výrobca tretier Crono oslávil v roku 2013 už 40. výročie pôsobenia na trhu. Ako inak, korene sú hlboko späté s kolískou cyklistiky - Talianskom. Práve vďaka kvalite spracovania s hrdým nápisom „made in Italy“ vďačia za svoje dlhodobé pôsobenie. V ponuke nechýbajú cestné a MTB modely pre vrcholové použitie, rovnako ako cenovo dostupnejšie pre výkonnostnú cyklistiku a pýšia sa titulom, že sú tretie najľahšie na svete v segmente MTB. Na svoje si prídu aj triatlonisti a rovnako celoroční jazdci, ktorí sa nevzdávajú svojho koníčka ani v zime a vlhku – pre nich je v ponuke ako cestná, tak aj MTB verzia zimných tretier do nepriaznivých podmienok.Ursus


Táto značka je v podstate špecialista na doplnky, opäť s veľmi bohatou históriou. Produkty pre cyklistiku vyrába od roku 1967 s cieľom poskytnúť TOP kvalitu pre potreby pretekárov a náročných. V portfóliu nájdete riadítka, predstavce, náboje a doplnkové príslušenstvo ako pre cestnú cyklistiku, tak aj pre MTB. Nechýbajú dostupné hliníkové verzie, no ani karbónové komponenty s vynikajúcim pomerom hmotnosti a odolnosti.

Zrejme najväčším artiklom sú zapletané kolesá, ktoré okrem iného používajú jazdci profesionálnych tímov ako CCC Sprandi Polkowice alebo Willier Triestina. V ponuke nájdete karbónové prevedenia s rozličnou výškou ráfika pre každý traťový profil, rovnako ako odolné tréningové modely. Pri MTB rovnako nechýbajú ľahké a široké karbónové verzie, ktoré prešli „testom“ aj na Cape Epic, prípadne lacnejšie hliníkové.Briko


V roku 1985 bola v Miláne založená značka Briko, ktorá sa najskôr špecializovala na lyžovanie, neskôr vznikla cyklistická sekcia, ktorá podporovala také mená ako Marco Pantani alebo Mario Cipollini. V prvom rade sa zameriavala na bezpečnosť, výsledkom čoho sú široké kolekcie prilieb a okuliarov. Spoločnosť Briko sponzoruje aj tím Bardiani – CFS.

Druhú výraznú časť ponuky tvorí oblečenie, kde nájdete všetko potrebné vrátane doplnkov aj do najhoršieho počasia.Kde môžete vidieť predstavené značky?


Spoločnosť Realsport má sídlo v Bratislave, konkrétne v OC Danubia na Panónskej ceste 3497/16. Navštíviť predajňu môžete od pondelka do piatka v rámci aktuálnych otváracích hodín (08:00 – 21:00). Všetky podrobné informácie nájdete aj na realsport.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Video: MTBIKER showroom v Bratislave - ako zaparkovať? play_arrow

Video: MTBIKER showroom v Bratislave - ako zaparkovať?

Pri návšteve nášho showroomu máte možnosť zaparkovať priamo v budove Pradiarne (vstup z Košickej ulice), čo odporúčame v prípade kratšej návštevy alebo vyzdvihnutia objednávky z eshopu.
MTBIKER shop: ohľaduplnosť, maratóny a akcie

MTBIKER shop: ohľaduplnosť, maratóny a akcie

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Hydratácia - dopĺňanie tekutín na výjazdoch či pretekoch PR článok

Hydratácia - dopĺňanie tekutín na výjazdoch či pretekoch

Jedna z najdôležitejších zásad je správna a dostatočná hydratácia. Pozrime sa spoločne na pár zaujímavých produktov v tejto kategórii.
keyboard_arrow_up