Pinarello F8 Rhino môžete vyskúšať už tento víkend na vlastnej koži

Pinarello F8 Rhino môžete vyskúšať už tento víkend na vlastnej koži

Imroman 17.05.2017 25 fotografií   Tour De France Christopher Froome Karbon Cestna Cyklistika Pinarello

Aj keď sa zrejme nikto z nás nepriblíži výkonnosti 3-násobného víťaza Tour de France, aspoň jedno môžete mať na chvíľu spoločné...

 

Mám na mysli samozrejme bicykel, ktorého rám je v podstate identický s tým, čo jazdil Froome pri posledných 2 víťazstvách v rokoch 2015 a 2016. Celá F8 bola navrhnutá priamo pre účely použitia na tej najvyššej úrovni s dôrazom vytvoriť bicykel, ktorý bude dostatočne „aero“ na roviny a zároveň dostatočne ľahký do kopcov. No a tretím faktorom je pohodlie, ktorého nedostatkom taktiež netrpí a mohli ste ho vidieť v akcii aj na jarných klasikách – pritom mali jazdci k dispozícii aj pohodlný model K8. V podstate ste jazdcov z formácie SKY mohli s výnimkou časoviek vidieť takmer vždy na tomto ráme (predtým ako prešli na najnovší F10) a celkovo mu počas svojej existencie patrí najviac víťazstiev v profipelotóne.Grafika na tomto konkrétnom modeli je na počesť Chrisa Frooma a jeho víťazstiev na Tour de France – preto žltá farba a ten nosorožec, keďže Chris je pôvodom z Juhoafrickej republiky. Samotný rám tvorí karbón od japonskej spoločnosti Torayca, konkrétne nesie označenie T1100 1k a jeho hlavnou devízou je extrémne vysoký pomer pevnosti a nízkej váhy – rovnaký materiál sa používa aj ako vonkajšia vrstva v modernom leteckom priemysle.Výrazný vplyv aerodynamiky je jasný pri prvom pohľade a stojí za ním spolupráca so spoločnosťou Jaguar. Pri nej sa porovnávalo množstvo rôznych variácií, skúmali sa vplyvy prostredia a následne sa vybral ten najvhodnejší tvar. Rovnako nechýba ani asymetrický tvar rámu pre čo najlepšie prispôsobenie silám, ktoré vplývajú na jazdu. Samotná geometria je výrazne športová, no ovládanie zostalo stabilné pre istotu v prejazde zákrut – samozrejme v čo najväčšej rýchlosti . No a nezaostáva ani výbava, ktorá patrí do kategórie „čo viac si môže človek priať“. Veď, Shimano Dura-Ace DI2 alebo karbónové kolesá Fulcrum Zero Carbon tam určite patria.

Najlepšie je, že tento bicykel si môžete vyskúšať na vlastnej koži. Kedy?


Počas testovacích dní Pinarello, ktoré sa uskutočnia v MTBIKER centre počas víkendu 20. – 21. mája. Podrobnosti nájdete na tomto odkaze a bookovanie na konkrétne modely bicyklov zase na tomto odkaze. Tak neváhajte, nech zistíte, či to je bicyklom alebo to má Chris Froome naozaj v nohách .
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:

Podobné články

Testovacie dni Pinarello

20.05.2017 - 21.05.2017
Testovací deň
Hrádok (Slovensko)

Pozvánka, Foto, Video

MTBIKER shop (Výber z produktov v kategórii Plášte a duše ~ Cesta a trekking ~ Cestné galusky):

Prejsť do shopu (Plášte a duše ~ Cesta a trekking ~ Cestné galusky)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár