Banskobystrický cyklobus otvára šiestu sezónu a opäť tak sprístupní zaujímavé lokality

Banskobystrický cyklobus otvára šiestu sezónu a opäť tak sprístupní zaujímavé lokality

113 komentáre

redakcia 12.05.2017   Cyklobus Banska Bystrica Donovaly Horska Cyklistika Trail

Kráľova Studňa, Krížna, Donovaly alebo Šachtičky, ponúkajú množstvo cyklotrás a pomocou cyklobusu sú veľmi ľahko dostupné pre všetky výkonnostné kategórie.

 

Premávať bude tak, ako bolo zvykom aj v minulosti, počas víkendov a sviatkov, tentokrát až do 1. 10. 2017. Nezmenené ostáva nástupné miesto – odchod cyklobusu bude vždy zo Strieborného námestia v Banskej Bystrici. Ku klasickým cieľovým staniciam – Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky, pribudne tento rok ďalší atraktívny bod: Podkonice. Pleše nad Podkonicami sa nachádzajú v krásnom prostredí Nízkych Tatier a ponúkajú cyklotrasy pre náročných, ale rovnako aj pre rodiny s deťmi. Cyklobus môže počas jednej jazdy prepraviť až 45 cyklistov s bicyklami. V prípade veľkého záujmu a výraznejšieho prekročenia kapacity bežného spoja bude k dispozícii aj ďalší.

Ceny cestovného:
  • Malý Šturec, Donovaly, Podkonice – 2 €
  • Šachtičky – 1 €

Odchody:
  • Sobota – Malý Šturec (7.30 hod.), Donovaly (9.30 hod.), Podkonice – Pleše (13.00 hod.)
  • Nedeľa a sviatky – Malý Šturec (7.30 hod.), Donovaly (9.30 hod.), Šachtičky (13.00 hod.)
Vďaka tomuto spoju je možné začať pekné cyklotrasy vedúce napríklad na Kráľovu Studňu a Krížnu bez toho, aby ste sa museli presúvať po ceste z Banskej Bystrice. Prípadne zo sedla Malý Šturec, kde si ušetríte aj celkom slušnú porciu výškových metrov. Šachtičky sú zase výborný východiskový bod pre hrebeň na Donovaly, kde sa otvárajú ďalšie možnosti. Náročnejších bikerov určite osloví hrebeň z Donovalov do Hiadeľského sedla a Korytnice. Možností je neúrekom a cyklobus tieto trasy pekne približuje aj pre menej kondične zdatných, prípadne pre rodiny s deťmi.

Kompletné informácie o cestovnom poriadku nájdete na webe centralslovakia.eu, cyklotrasy v okolí Banskej Bystrice podrobne mapuje portál cyklobb.sk.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Rámy a pätky ~ MTB rámy)

Komentáre

misto 12.05.2017 (18:39)

3


Tie odkazy na weby sú dosť chabé, neviem kto vám ich dal?! prikladám link: http://www.cyklodonovaly.sk

Tu sa dá nájsť množstvo trás v okolí Donoval a BB, všetky trasy majú popis, fotky a stiahnuteľné gpx. Určite k danému busu je tu najviac trás pokope. A tie Pleše takisto, nemyslím si, že sú tam zrovna trasy pre rodiny s deťmi, najmä sú tie trasy roky neobnovené, čo nikoho moc nezaujíma. Nabúduce sa na mňa kľudne môžete obrátiť a skonzultujeme.

 
Kami 12.05.2017 (20:19)

0


Odkazy su z tlacovej spravy OOCR, aj ja som ju dostal.
Mne zase nejde nacitat tvoj link.

 
misto Kami 12.05.2017 (21:17)

0


Nejde? Mne to fahčí.

 
Pridaj komentár