Banskobystrický cyklobus otvára šiestu sezónu a opäť tak sprístupní zaujímavé lokality

Banskobystrický cyklobus otvára šiestu sezónu a opäť tak sprístupní zaujímavé lokality

Kráľova Studňa, Krížna, Donovaly alebo Šachtičky, ponúkajú množstvo cyklotrás a pomocou cyklobusu sú veľmi ľahko dostupné pre všetky výkonnostné kategórie.

Premávať bude tak, ako bolo zvykom aj v minulosti, počas víkendov a sviatkov, tentokrát až do 1. 10. 2017. Nezmenené ostáva nástupné miesto – odchod cyklobusu bude vždy zo Strieborného námestia v Banskej Bystrici. Ku klasickým cieľovým staniciam – Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky, pribudne tento rok ďalší atraktívny bod: Podkonice. Pleše nad Podkonicami sa nachádzajú v krásnom prostredí Nízkych Tatier a ponúkajú cyklotrasy pre náročných, ale rovnako aj pre rodiny s deťmi. Cyklobus môže počas jednej jazdy prepraviť až 45 cyklistov s bicyklami. V prípade veľkého záujmu a výraznejšieho prekročenia kapacity bežného spoja bude k dispozícii aj ďalší.

Ceny cestovného:
  • Malý Šturec, Donovaly, Podkonice – 2 €
  • Šachtičky – 1 €

Odchody:
  • Sobota – Malý Šturec (7.30 hod.), Donovaly (9.30 hod.), Podkonice – Pleše (13.00 hod.)
  • Nedeľa a sviatky – Malý Šturec (7.30 hod.), Donovaly (9.30 hod.), Šachtičky (13.00 hod.)
Vďaka tomuto spoju je možné začať pekné cyklotrasy vedúce napríklad na Kráľovu Studňu a Krížnu bez toho, aby ste sa museli presúvať po ceste z Banskej Bystrice. Prípadne zo sedla Malý Šturec, kde si ušetríte aj celkom slušnú porciu výškových metrov. Šachtičky sú zase výborný východiskový bod pre hrebeň na Donovaly, kde sa otvárajú ďalšie možnosti. Náročnejších bikerov určite osloví hrebeň z Donovalov do Hiadeľského sedla a Korytnice. Možností je neúrekom a cyklobus tieto trasy pekne približuje aj pre menej kondične zdatných, prípadne pre rodiny s deťmi.

Kompletné informácie o cestovnom poriadku nájdete na webe centralslovakia.eu, cyklotrasy v okolí Banskej Bystrice podrobne mapuje portál cyklobb.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Siedme nebo pre bikerov? Predstavenie Wexl Trailov play_arrow

Video: Siedme nebo pre bikerov? Predstavenie Wexl Trailov

Wexl Trails je bikepark, ktorý sa nachádza 150 kilometrov od Bratislavy. Spočiatku to bolo iba malé trailcentrum, ktoré sa rozrástlo do úplne iných rozmerov.
Bikeparková sezóna začína - plnou parou nadol PR článok

Bikeparková sezóna začína - plnou parou nadol

Sneh už sa takmer všade roztopil, bagre a lopaty sa sťahujú z tratí a nás čaká ďalšia skvelá bikeparková sezóna, nepochybne aj s množstvom nových tratí. Čo všetko sa pri rýchlej jazde z kopca zíde?
Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Každý si pod pojmom „dream bike“ môže predstaviť niečo iné. Dnes sa pozrieme, ako vyzerá taký bicykel podľa mojich kritérií a ako sa splnil jeden sen.
keyboard_arrow_up