Banskobystrický cyklobus otvára šiestu sezónu a opäť tak sprístupní zaujímavé lokality

Banskobystrický cyklobus otvára šiestu sezónu a opäť tak sprístupní zaujímavé lokality

Kráľova Studňa, Krížna, Donovaly alebo Šachtičky, ponúkajú množstvo cyklotrás a pomocou cyklobusu sú veľmi ľahko dostupné pre všetky výkonnostné kategórie.

Premávať bude tak, ako bolo zvykom aj v minulosti, počas víkendov a sviatkov, tentokrát až do 1. 10. 2017. Nezmenené ostáva nástupné miesto – odchod cyklobusu bude vždy zo Strieborného námestia v Banskej Bystrici. Ku klasickým cieľovým staniciam – Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky, pribudne tento rok ďalší atraktívny bod: Podkonice. Pleše nad Podkonicami sa nachádzajú v krásnom prostredí Nízkych Tatier a ponúkajú cyklotrasy pre náročných, ale rovnako aj pre rodiny s deťmi. Cyklobus môže počas jednej jazdy prepraviť až 45 cyklistov s bicyklami. V prípade veľkého záujmu a výraznejšieho prekročenia kapacity bežného spoja bude k dispozícii aj ďalší.

Ceny cestovného:
  • Malý Šturec, Donovaly, Podkonice – 2 €
  • Šachtičky – 1 €

Odchody:
  • Sobota – Malý Šturec (7.30 hod.), Donovaly (9.30 hod.), Podkonice – Pleše (13.00 hod.)
  • Nedeľa a sviatky – Malý Šturec (7.30 hod.), Donovaly (9.30 hod.), Šachtičky (13.00 hod.)
Vďaka tomuto spoju je možné začať pekné cyklotrasy vedúce napríklad na Kráľovu Studňu a Krížnu bez toho, aby ste sa museli presúvať po ceste z Banskej Bystrice. Prípadne zo sedla Malý Šturec, kde si ušetríte aj celkom slušnú porciu výškových metrov. Šachtičky sú zase výborný východiskový bod pre hrebeň na Donovaly, kde sa otvárajú ďalšie možnosti. Náročnejších bikerov určite osloví hrebeň z Donovalov do Hiadeľského sedla a Korytnice. Možností je neúrekom a cyklobus tieto trasy pekne približuje aj pre menej kondične zdatných, prípadne pre rodiny s deťmi.

Kompletné informácie o cestovnom poriadku nájdete na webe centralslovakia.eu, cyklotrasy v okolí Banskej Bystrice podrobne mapuje portál cyklobb.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Krásny koniec sezóny - Blinduro podzim 2021

Reportáž: Krásny koniec sezóny - Blinduro podzim 2021

Každý rok ukončujem sezónu u našich susedov na pretekoch/nepretekoch Blinduro podzim. Tento rok sa konali opäť po niekoľkých rokoch na Valašsku, konkrétne v obci Karolinka.
Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Reportáž: Ako som prvýkrát okúsil MTBIKER Hornonitriansku sériu

Preteky v rámci Hornonitrianskej enduro série som absolvoval prvýkrát v živote. Bol som zvedavý, ako to bude celé zorganizované a aký budem mať z víkendu v Bojniciach pocit.
Kubínska hoľa – jazdenie pre všetky kategórie alebo kopce, výhľady aj traily

Kubínska hoľa – jazdenie pre všetky kategórie alebo kopce, výhľady aj traily

Tento rok sa na Kubínskej holi otvoril nový bikepark, vďaka ktorému si môžete vytvoriť zaujímavú kombináciu jazdenia...tak trochu v rámci moderného trendu „downcountry". :)
keyboard_arrow_up