XCO SKI Drozdovo 2017 aj s cyklistickou elitou

Máme za sebou 4. kolo Slovenského pohára v XCO, ktoré sa konalo 14. 5. 2017 v športovom Ski areáli Drozdovo.

V poradí 2. ročník tohto podujatia bol významný najmä v tom, že sa potvrdila jeho avizovaná medzinárodná účasť.

Pretekov sa zúčastnili slovenskí reprezentanti, aj pretekári zo susedných krajín – Česka, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Rumunska. V kategóriach Elit/W a Junior/W sa zbierali aj body do UCI rankingu. Na štart sa postavilo 274 pretekárov, a preto sa dá hovoriť o historicky najúspešnejšom podujatí, ktoré organizoval ŠK Topoľčianky počas svojej krátkej existencie.

Samotné preteky pozostávali z viacerých kategórií. Pozornosť by som však upriamil na tú hlavnú – Muži ELITE a U23, ktorá bola vrcholom podujatia. Tu sa na prvej priečke umiestnil pretekár z Maďarska - Márton Dina (Nella Trek SE). Za ním skončil jeho krajan - Attila Valter (Cube – Csomor), ktorý zvádzal boj na ostrie noža s našim reprezentantom - Martinom Haringom (Dukla Banská Bystrica), ktorému sa napokon ušla tretia priečka.

A ako to vlastne celé dopadlo?

Ako iste všetci viete, úspech každého podujatia takéhoto formátu závisí od mnohých faktorov. Nestačí na to len kvalitná trať, či dobrý bufet. Všetci sme sa obávali nepriaznivej predpovede počasia. Tá sa napokon nenaplnila, a tak sme sa tešili z krásneho slnečného dňa. Trať bola až na pár úsekov prevažne suchá, takže sa jazdilo naozaj na doraz. Ale o tom by vám najlepšie vedeli porozprávať samotní pretekári. Ja som sa v cieli a pri umývaní bicyklov stretol so samými usmiatymi tvárami, a to vraví za všetko. Záverom sa chcem poďakovať všetkým súťažiacim, divákom, organizačnému výboru SZC, sponzorom a všetkým, ktorí prispeli k naplneniu tohto diela.

Myslím, že máme za sebou ďalšiu vydarenú akciu v podaní ŠK Topoľčianky a verím, že sa vám u nás páčilo a prídete znova.