Nominačné kritériá a súvisiaca príprava na ME v maratóne Horal 2017

Nominačné kritériá a súvisiaca príprava na ME v maratóne Horal 2017

Maratón Horal zrejme netreba bližšie predstavovať. Tento rok sa bude na Kráľovej holi bojovať o titul európskeho šampióna. Kto sa môže nominovať a ako?

Vidina získania majstrovského dresu priťahuje pod Tatry mnohých pretekárov. Aké sú nominačné kritéria komisie horskej cyklistiky SZC? Podrobnosti približuje Juraj Karas, reprezentačný tréner MTB SZC, ktorý má na starosti Horal 2017.

„Istú nomináciu zatiaľ majú Tomáš Višňovský (PROefekt), Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz). Táto nominácia platí s tým, že budú reprezentovať a štartovať za svoj klub. Každý z týchto troch pretekárov má schválený príspevok na prípravu vo výške 1 000 € a možnosť konzultovať so mnou tú prípravu. Takisto majú možnosť využiť uhradenie štartovného na 119,5 km trati MTB maratónu Salzkammergut Trophy, respektíve 74 km trati u žien. Radi by sme však podporili aj ďalších pretekárov, ktorí majú záujem a výkonnosť štartovať,“ povedal k nominácii Juraj Karas.

Nominačné preteky a kritéria na ME XCM vo Svite


Ďalší pretekári, okrem vyššie spomínaných, sa môžu nominovať na ME z trojice maratónov, medzi ktoré patrí: Stefe MTB Maratón Levočské vrchy (27.5.), ŠKODA Dohňany - Púchov Trophy - 2. kolo (3.6.) a Oravský cyklomaratón (1.7.), ktorý je zároveň Majstrovstvami Slovenska v maratóne.

Výsledky na týchto maratónoch sa budú bodovať nasledujúcim spôsobom:
  1. miesto: 10 bodov
  2. miesto: 6 bodov
  3. miesto: 4 body
  4. miesto: 2 body
  5. miesto: 1 bod

Bodovanie platí mimo zahraničných pretekárov. Na základe bodov a celkového výkonnostného prejavu reprezentačný tréner určí počet nominovaných na ME v kategórii muži elite a ženy elite. Nomináciu predloží na schválenie komisii MTB.

„Už po maratóne v Dohňanoch predbežne vyberiem a začnem komunikovať s ďalšími mužmi a ženami, ktorí by mohli a mali záujem štartovať na ME vo Svite. Preberieme spolu možnosť podpory ich prípravy zo strany našej komisie, konzultácií tréningov a úhradu štartovného na spomínaný maratón Salzkammergut Trophy. Konečnú nomináciu a žiadosť o podporu predložím komisii MTB po skončení MSR v Dolnom Kubíne,“ priblížil ďalšie kritéria Juraj Karas. „Podporení športovci sa zúčastnia trojdňového sústredenia vo Svite, ktorého cieľom bude najazdiť si trať a vyladiť formu. Termín určíme v predstihu. O finálnej nominácii, príprave a cieľoch s akými sa postavíme na štart budeme ešte informovať“.

Také sú teda nominačné kritéria pre tých, ktorí by sa chceli v nedeľu 13. augusta postaviť na štart Majstrovstiev Európy. Viac informácií aj o sobotnom maratóne sa dozviete na horal.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

UEC MTB maratón

calendar_today 13.08.2017
label MTB - maratón
place Svit (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down comments 6 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: ŠKODA Horal MTB maratón - 135 km a 4 300 m v tatranskej aréne

Reportáž: ŠKODA Horal MTB maratón - 135 km a 4 300 m v tatranskej aréne

Nemožné sa stalo skutočnosťou a predpoveď konečne tomuto maratónu priala. Poďte si pozrieť krásne panorámy Tatier aj legendárne stúpanie na Kráľovu hoľu počas jedného dlhého dňa v sedle...
Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Nezabudnuteľná atmosféra, podmanivé horské terény a v neposlednom rade aj poriadna dávka kilometrov - to je ŠKODA HORAL MTB Maratón, ktorý sa bude konať už 8. augusta 2020 vo Svite.
Tip na výlet: Spišská Magura v zime na biku - ďalšia lokalita, ktorú mám radšej v zime

Tip na výlet: Spišská Magura v zime na biku - ďalšia lokalita, ktorú mám radšej v zime

Spišská Magura je pomerne menej známe pohorie na severe Slovenska, neďaleko poľských hraníc. V zime tam je, na rozdiel od Tatier, tých možností o niečo menej, no pri dobrých podmienkach sa tam dá dobre pojazdiť.
keyboard_arrow_up