Detská tour Petra Sagana 4.kolo - úsmevy, ale aj slzy z vyčerpania

Detská tour Petra Sagana 4.kolo - úsmevy, ale aj slzy z vyčerpania

Víťazné gestá, široké úsmevy, dominancia od štartu do cieľa, ale aj slzy z vyčerpania, kolízie a stíhacie jazdy.

Predposledná májová nedeľa v Súľove v rámci 4. kola Detskej tour Petra Sagana bola bohatá na zážitky a priniesla ochutnávku toho náročnejšieho z bicyklovania. Že jazda na tráve a navyše so stúpajúcim profilom dá zabrať, si tentokrát vyskúšali aj tí úplne najmenší v kategórii Baby. A keď už nevládali, pomohli im rodičia, čo v rámci nesúťažnej kategórie tolerujeme, samozrejme s ohľadom na bezpečnosť ostatných účastníkov preteku.V ďalších kategóriách už to je naozaj o výkone samotných detí. A určite aj o schopnosti voliť si správne prevody. Mierne stúpanie po štarte, zákruta, zjazd, opäť do kopca, ešte vyššie, technická pasáž so 180-stupňovou obrátkou a zjazdom, ktorý vystriedal finiš opäť do kopca, to všetko na približne jeden a pol kilometrovom okruhu si tí najstarší zažili 6-krát (dievčatá a mladší žiaci 4-krát). Medzi Staršími žiačkami si prvenstvo odnáša Kristína TicháStarším žiakom dominoval Lukáš Sokolík. Absolútne dominantný výkon predviedol medzi Mladšími žiakmi Matthias Schwarzbacher, po prvenstvo medzi Mladšími žiačkami si dobicyklovala Simonka Bodoríková.Kopcovitá trať, hoci bez najnáročnejšieho stúpania, bola pripravená aj pre kategórie Mini a Mili. Veľkú radosť z víťazstva mala medzi Mini dievčatami Vanesa Šatková, ktorú v rovnakej chlapčenskej kategórii doplnil na najvyššom stupienku tento rok nezdolaný Jakub Mušálek. Spomedzi Mili chlapcov sa na prvé miesto prepracoval ďalší český cyklista Martin Höhn. Známe meno sa na najvyššom stupienku objavilo medzi Mili dievčatami, tento rok bez konkurencie ostáva Alexandra Kadlecová. Najkratšie spomedzi súťažných kategórií, no o to intenzívnejšie, si terén vychutnávali víťazi kategórie Mikro, Vivien Ungerová a Matej Pavko.Rešpekt si zaslúži všetkých takmer 400 štartujúcich detí. Veríme, že ich aj táto skúsenosť povzbudí do ďalšieho bicyklovania, ktoré v takejto nádhernej scenérii, akú ponúka Súľov, chutí dvojnásobne. Detská tour Petra Sagana sa však najbližšie opäť posunie do miest a smerom na východ. V júni nás privíta najprv Európske mesto športu 2017, Banská Bystrica (4. júna) a o dva týždne na to Kežmarok (18. jún), obe premiérové destinácie. Veríme, že prinesú opäť niečo nové pre tradičných účastníkov a prilákajú aj ďalšie deti, ktoré majú radi bicykel a úžasnú atmosféru Detskej Tour Petra Sagana si zatiaľ nemali možnosť vyskúšať.Ďalšie kolá:
report_problem Našiel si v texte chybu?

4. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 21.05.2017
format_list_numbered 4. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatné
place Súľov (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - finálová bodka v Červenom Kláštore

Detská Tour štartovala ako jedno z prvých športových podujatí na Slovenku po uvoľnení opatrení tento rok v júni. A vyzerá to tak, že stihla svoje záverečné 6. kolo presne pred ďalšími obmedzeniami.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana v Žiline - ďalšie kolo je za nami

V žilinskom Lesoparku Chrasť - na rovnakých miestach, kde začínal na prvej súťaži aj 9-ročný Peter Sagan, sa uskutočnilo 5. kolo Detskej Tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - vydarené kolo v Stupave

Po prvýkrát sa podujatie Detskej Tour Petra Sagana tento rok uskutočnilo v spolupráci s iným cyklistickým a bežeckým podujatím a to Stupava Trophy. A spolupráca to bola vydarená.
keyboard_arrow_up