Zdroj: Petra Kováčová

Pozvánka: Čo si pre cyklistov pripravil mesiac jún?

Možností, kam sa vybrať za „akciou“ stále pribúda, a tak vám prinášame zopár tipov na zaujímavé podujatia.

Festina 24 hodín MTB – 3. a 4. júna


Kto trávi na bicykli najradšej čo najviac času a rád si siahne na dno síl, určite mu bude sedieť 24-hodinovka. Prípadne nie je problém vytvoriť tím a užiť si poriadnu porciu zábavy. V Nižných Kamencoch pri Belej sa uskutoční Festina 24 hodín, ktorá bude zároveň Majstrovstvami Slovenska v ultra MTB. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Kopřivná Bike Festival - 3. a 4. júna


U našich susedov sa koná zaujímavá akcia v Malej Morávke pod Pradědom. Jedná sa v podstate o festival, kde nebude chýbať možnosť otestovať zaujímavé značky na trailoch a za pomoci lanovky. No súčasťou bude aj bohatý sprievodný program a až 4 súťažné podujatia. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

SPDH Malá Lučivná a Jasná - 3. a 4. júna a 24. a 25. júna


Zároveň sa rovnaký víkend koná u nás niečo pre milovníkov rýchlej jazdy z kopca. Malá Lučivná bude hostiť druhé kolo Slovenského pohára v zjazde na peknej a náročnej trati. Snáď ale vyjdú podmienky lepšie ako v roku 2015, odkiaľ je video nižšie . Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Víkend 24. a 25. júna prinesie dokonca súboje o majstrovský dres a navyše podujatie v Jasnej spadá do kategórie UCI C2, takže o konkurenciu a poriadnu akciu nebude núdza. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy – 3. jún


V poradí 2. kolo ŠBOT sa bude konať po novom v Dohňanoch, kde bude pripravená trojica tratí – 16, 40 a 55 km. Nebudú chýbať náročné stúpania, ale ani odmena v podobe pekných a „jazdivých“ chodníčkov. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Detská Tour Petra Sagana – 4. jún


V poradí už 5. kolo populárnej Detskej tour sa uskutoční v nedeľu 4. júna v Banskej Bystrici. Pripravená bude zaujímavá trať a rovnako množstvo kategórií, ktorým bude trať prispôsobená. V rámci nich môžu vaše deti zbierať body do celkového hodnotenia alebo sa len jednorázovo prísť „vyblázniť“. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.International MTB marathon Malevil Cup – 10. júna


V medzinárodnej a prestížnej sérii MarthonMan je zaradené podujatie Malevil Cup, ktoré má štart v v Jablonné v Podještědí v Čechách. O poriadnu konkurenciu teda nebude núdza a rovnako čaká aj množstvo tratí. Tá najdlhšia má parametre 100 km a 2 230 m prevýšenia. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.BIKE ATTACK – 15.júna


Netradične (resp tradične) vo štvrtok sa koná tretie kolo pomerne zaujímavej akcie, ktorá sa odohráva na známom automobilovom okruhu SLOVAKIA RING. Jedná sa o preteky jednotlivcov na 10 kôl so začiatkom o 18:00, takže môžete prísť aj po práci, ak máte možnosť a chuť si zasúťažiť aj mimo víkendových akcií. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Nízkotatranská MTB tour – 17.júna


Krásne výhľady na Nízke Tatry alebo Veľkú Fatru ponúkne podujatie, ktoré vďaka širokému množstvu tratí (celkovo 6) láka skutočne všetkých. Pre náročných je pripravená 66 km dlhá s prevýšením 2 600 m, čo už ne naozaj pekná porcia metrov. Podujatie zároveň spadá do série Žilinská Župa Tour. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly – 24. jún


Súľovské skaly hostia 3. kolo ŠBOT a jedno z najstarších podujatí u nás opäť ponúkne krásne prostredie, náročné stúpania a poriadnu porciu MTB. Odmenou ale bude o to lepší pocit v cieli. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

24h SLOVAKIA RING cycling race – 28. a 29. júna


Automobilový okruh bude hostiť aj podujatie, ktoré sa opäť tak trochu vymyká z tých klasických. V podstate sa jedná o 24-hodinovku, ktorá umožní zvádzať taktické súboje „v balíku“ pri snahe najazdiť čo najväčší počet okruhov. Samozrejme, môžete súťažiť sólo alebo vytvoriť tím a nezabudnite, že sa bude jazdiť zo stredy na štvrtok. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Testovacie dni v MTBIKER centre v Hrádku – Willier, Bianchi a Ghost


Aj v mesiaci jún máte možnosť u nás a hlavne priamo v „teréne“ vyskúšať zaujímavé bicykle, tentoraz ladené v talianskom a nemeckom duchu. V sobotu 10. júna vás bude čakať Willier a v nedeľu 11.6 zrejme najviac tradičná značka – Bianchi. Podrobné informácie sa dozviete na tomto odkaze. Pre zmenu, na 17.6 sme pripravili „ochutnávku“ bicyklov Ghost a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Opäť treba pripomenúť, že mesiac jún toho ponúka skutočne oveľa viac a ak chcete mať prehľad, navštívte nás MTBIKER kalendár, kde sa dozviete aj podrobnejšie informácie.

[Foto na úvode: Petra Kováčová]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Mesiac júl v pretekárskom tempe

Pozvánka: Mesiac júl v pretekárskom tempe

Po mesiacoch individuálnych tréningov si všetci s veľkou chuťou užijeme tohtoročné leto. Či už ako pretekári, alebo diváci.
Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Podľa slov organizátorov pre nás tento rok pripravili úplne nový maratón. Nové miesta, nové trasy a celé to korunuje Panská Javorina. Čo všetko nás ešte v rámci maratónu, ktorý sa odohrá 5. júna 2022, čaká?
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pokračovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022 zavíta po dvoch rokoch do malebnej krajiny plnej výhľadov v Levočských vrchoch už v sobotu 28. mája.
keyboard_arrow_up