Pozvánka: X. ročník Oravského cyklomaratónu

Pozvánka: X. ročník Oravského cyklomaratónu

Oravský cyklomaratón je už o chvíľu tu a so sebou prináša aj naše malé 10-ročné jubileum, ktoré je tento rok okorenené viacerými novými faktami.

X. ročník Oravského cyklomaratónu je zároveň majstrovstvami Slovenska v MTB maratóne a je aj nominačným pretekom na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v rámci UEC MTB maratónu vo Svite. Je to teda viac než dosť na to, aby ste sa prišli pozrieť a povoziť s tými najlepšími Slovákmi a videli, kto získa tituly.

Pri pohľade na meteorologické spravodajstvo a model Aladin vyplýva, že bude v sobotu 1.7. 2017 pekné slnečné počasie a úplne bez dažďa. Informácia o počasí je dôležitá pre to, že sme mali pri poriadaní maratónu niekoľkokrát s tým problém a preto sme žiadosť o počasie kompetentným zaslali včas. Touto základnou pozitívnu informáciou vás chcem čo najsrdečnejšie pozvať na náš pretek, na pekné trate pod majestátnym Chočom.

Keďže práve v tom čase štartuje aj najväčšie cyklistické podujatie Tour de France, priznám sa, že nás kontaktovali manažéri viacerých tímov, aby sme preložili termín, lebo sa chceli so svojimi hviezdami zúčastniť nášho podujatia, avšak boli sme neoblomní a trvali sme na pôvodnom termíne.Čo vás tento rok u nás čaká?


Okrem klasického preteku na tratiach 43 a 84 km, bude aj Hobby trať s dĺžkou 25 km. Na základnom 43 km okruhu čakajú pretekárov klasicky náročné stúpania a relatívne jazdivé klesania, 3 občerstvovačky na 43 km trati a 7 občerstvovačiek na 84 km, teda dosť na vaše kvalitné bicyklovanie, rovnako bude zabezpečená technická pomoc a tiež zdravotné zabezpečenie na náročnejších úsekoch.

Hlavnou cenou tomboly bude CUBE LTD PRO s hliníkovým rámom a pohonom 2x11 XT, ktorý predstavuje všestranný hardtail aj na maratónske jazdenie.

Súčasťou akcie je v predvečer koncert Pavla Helana, českého pesničkára, finalistu Československo má talent 2013, ktorý sa uskutoční v piatok 30. júna 2017 od 19.30 h pred Penziónom Koliba.Propozície:


Dátum konania:
sobota 1. 7. 2017

Miesto:
Dolný Kubín

Prihlásenie/registrácia:
Na prihlásenie máte niekolko možností (použite prosím iba jednu):
 • Cez internet - online na tomto odkaze:
  na pretek sa môžete prihlásiť do 29. 6. 2017 do 24:00 hod. Treba si overiť, či systém zaregistroval vašu platbu a prihlásenie.
  Číslo účtu v tvare IBAN: SK65 1100 0000 0029 2289 3350, variabilný symbol: dátum narodenia v tvare DDMMRRRR, špecifický symbol: identifikačný kód, ktorý získate po zaregistrovaní.
 • Osobne:
  Ak vám nevyhovuje prihlasovanie online a platenie štartovného cez homebanking/internetbanking, môžete sa prihlásiť a zaplatiť štartovné v hotovosti na týchto miestach:
  – PISOSPORT, Ul. S. Nováka 2194, Dolný Kubín

Pri prezentácii (Penzión Koliba, Gäceľská cesta, Dolný Kubín):
 • v piatok 31. 6. 2017 od 17.00 do 19.20 hod.
 • v sobotu 1. 7. 2017 od 07.00 do 08.30 hod. pre Dlhú trať a od 07.00 do 9.30 hod. pre Krátku trať a trať "Do pohody".

Za prihláseného ste považovaný po zaplatení štartovného a odovzdaní podpísanej prihlášky. Pri prezentácií si vyzdvihnete štartovné číslo s čipom a štartovný balíček.

Štart:
 • 9.00 hod. - Dlhá trať
 • 10.00 hod. - Krátka trať a trať "Do pohody"

Štart preteku bude na námestí P. O. Hviezdoslava, v miestach, kde sa prechádzal najväčší básnik slovenského národa.

Trate:
 • Dlhá trať (80 km) - maratón (B)
 • Krátka trať (43 km) - polmaratón (C)
 • "Do pohody" (25 km) - štvrťmaratón (D)

Štartovné:
- pre prihlásených od 11. 6. 2017 – 15 € bez možnosti dokúpenia suveníru.
V cene štartovného je štartovné číslo s čipom, občerstvenie na trati, jedlo a nápoj v cieli, možnosť sprchy a umytia bicykla po dojazde do cieľa, účasť na tombole, sprievodný program. Štartovné prihlásených pretekárov, ktorí sa nezúčastnia preteku, nebude vrátené. V prípade vážneho dôvodu neúčasti vám štartovné presunieme na budúci rok.
V prípade neuskutočnenia sa pretekov z dôvodu živelnej pohromy alebo epidémie, sa štartovné nevracia. Doklad o zaplatení si zoberte k prezentácii pre prípad reklamácie.

Ceny:
 • Finančné odmeny obdržia prví traja na Krátkej trati a prví traja na Dlhej trati bez rozdielu kategórie.
 • Vecné ceny obdržia prví traja umiestnení v každej kategórii.
 • Cenu mesta Dolný Kubín obdržia prví pretekári z Oravy na Krátkej trati a na Dlhej trati (okrem trate "Do pohody") a tiež prvé ženy z Oravy na Krátkej trati a na Dlhej trati (okrem trate "Do pohody").
 • Vecné ceny obdržia aj najlepší traja Oravci na Dlhej trati a 10-ti najlepší Oravci na Krátkej trati.
 • Vyhodnotené budú aj Oravské baby.
 • Pokiaľ daná kategória nebude obsadená aspoň tromi účastníkmi, nebude daná kategória vyhlasovaná vo výsledkoch, body však budú započítané do série SLOVAK XCM TOUR 2017 a série Žilinská župa TOUR 2017.


StopTime:
Platí najmä pre cyklistov na Dlhej trati (nepredpokladáme, že niekto z Krátkej trate využije StopTime, o trati "Do pohody" ani nepíšeme . Pri otočke do druhého kola na Medzihradnom je StopTime 3:30 hodiny od štartu, tzn. že po 12:30 hod. už pretekár nebude pustený do druhého kola. Druhý StopTime je na druhej občerstvovačke v Malatinej v druhom kole 5:30 hodiny od štartu, tzn. že po 14:30 hod. už budú na tomto mieste pretekári stiahnutí z trate.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Oravský cyklomaratón

calendar_today 01.07.2017
format_list_numbered 6. kolo - Slovenský pohár XCM
format_list_numbered 4. kolo - Žilinská ŽupaTour
label Běh
place Dolný Kubín (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down comments 8 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Podľa slov organizátorov pre nás tento rok pripravili úplne nový maratón. Nové miesta, nové trasy a celé to korunuje Panská Javorina. Čo všetko nás ešte v rámci maratónu, ktorý sa odohrá 5. júna 2022, čaká?
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pokračovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022 zavíta po dvoch rokoch do malebnej krajiny plnej výhľadov v Levočských vrchoch už v sobotu 28. mája.
Pozvánka: Máj sa blíži - jarné preteky v plnom prúde

Pozvánka: Máj sa blíži - jarné preteky v plnom prúde

Po dvoch rokoch tu máme jar bez obmedzení a viacerí z vás si už isto „brúsia zuby" - svoje ale aj tie na bicykli na niektoré z pretekov. Nájde sa niečo pre každého?
keyboard_arrow_up