Zdroj: Facebook Peter Sagan

Lákadlom MSR a ČR najmä Peter Sagan, pre fanúšikov aj trenažér s horskou etapou na TdF

Žiar nad Hronom a jeho okolie sú od štvrtka do nedele dejiskom spoločného slovensko-českého šampionátu v cestnej cyklistike. Tituly sa budú rozdávať tradične v časovkách aj pretekoch s hromadným štartom v kategóriách muži, ženy, juniorky, juniorky a pretekári do 23 rokov.

Zatiaľ čo menej obľúbené časovky zostanú na slovenskej strane bez zastúpenia jazdcov z tímov World Tour, preteky elite s hromadným štartom budú tradične veľkým lákadlom pre fanúšikov. Do Žiaru totiž zavíta silná zostava nemeckého družstva Bora-Hansgrohe na čele so Slovákmi Petrom a Jurajom Saganovcami, Michaelom Kolářom či Čechmi Janom Bártom a Leopoldom Königom. Chýbať nebude ani vlaňajší majster ČR Roman Kreuziger (ORICA-Scott) či silné duo z Quick-Step Floors Petr Vakoč, Zdeněk Štybar. Cyklisti absolvujú v nedeľu od 10.00 h sedem okruhov po 27,5 km na trase Žiar nad Hronom - Lovčica - Trubín - Janova Lehota - Kosorín - Slaská - Lutila a opäť Žiar nad Hronom. Obhajcom slovenského titulu je Juraj Sagan, predtým päť rokov v rade triumfoval jeho slávnejší brat Peter. Pre oboch to bude bezprostredná príprava pred odchodom na Tour de France.

"Každý, kto sa postaví na štart, je naším súperom. Bude nás však z nášho tímu BORA - hansgrohe na štarte dosť a budeme sa snažiť získať tituly práve pre náš tím.Mať v tíme majstrov jednotlivých krajín je určitou prestížou a budem rád, keď tituly budú práve v tom našom. Všetko sa uvidí až na trati," uviedol Peter Sagan v rozhovore na webe organizátorov MSRaČR cyklistika2017.sk. "Nikoho nemôžeme podceniť. Pripravení budú všetci. Takže budeme sa prispôsobovať vzniknutej situácii a snažiť sa mať preteky pod našou kontrolou. Nebude to však ľahké, pretože konkurencia tiež nespí," doplnil Juraj Sagan.

Slovenský titul v časovke mužov bude obhajovať Marek Čanecký (Amplatz-BMC), ktorý bude mať hlavných súperov v početne zastúpenom tíme Dukla Banská Bystrica na čele s účastníkom OH v Riu de Janeiro Patrikom Tyborom. Medzi favoritov na zisk medaily bude patriť aj multimedailista z pretekov zdravotne znevýhodnených športovcov Jozef Metelka. Profil trate časovky i pretekov je členitý - muži nastúpajú 2700 výškových metrov, juniori 1544 a ženy 1158. Vlani boli tieto údaje veľmi podobné s tým rozdielom, že v okolí Kyjova boli hlavné kopce dva, ale tento rok bude profil zvlnený takmer celý.

Spoločný šampionát cyklistov na ceste odštartuje vo štvrtok o 15.00 h časovkou junioriek, neskôr prídu na rad ženy a juniori. V piatok od 15.00 h si zmerajú sily najlepší časovkári spomedzi mužov a víkend bude tradične patriť pretekom s hromadným štartom. V sobotu od 9.30 h to budú juniorky a ženy a popoludní juniori (16.00). Vrchol v podobe elitných pretekov mužov príde na rad v nedeľu od 10.00 h.

Organizátori informujú, že počas pretekov budú fanúšikom k dispozícii dve fanzóny. Jedna bude v Žiari nad Hronom na Ulici SNP pri Lidli, druhá „pri tanku“ medzi obcou Janova Lehota a Kosorín.

"Diváci v nich nájdu informácie o pretekoch, občerstvenie a veľkoplošné obrazovky. Vo fanzóne v Žiari nad Hronom bude okrem toho počas soboty a nedele pripravený aj sprievodný hudobný program, v ktorom vystúpi napríklad Janko Kuric a Vidiek či Lina Mayer. Na cyklovozíku spoločnosti Hansgrohe si záujemcovia môžu vyskúšať jazdu na cyklistickom trenažéri z jednej horskej etapy na Tour de France a pre deti budú pripravené nafukovacie atrakcie s 12-metrovou šmýkačkou, rodeo býk a nafukovacia atrakcia morský svet," uvádza oficiálny portál MSR a ČR cyklistika2017.sk.

Program MSR a ČR v cestnej cyklistike 2017:
 • štvrtok 22. júna: časovka junioriek (15.00), časovka žien na 26 km (16.30), časovka juniorov na 26 km (18.00)
 • piatok 23. júna: časovka mužov a pretekárov do 23 rokov na 40 km (15.00)
 • sobota 24. júna: preteky s hromadným štartom junioriek a žien na 82 km (9.30), preteky s hromadným štartom juniorov na 110 km (16.00)
 • nedeľa 25. júna: preteky s hromadným štartom mužov a pretekárov do 23 rokov na 193 km (10.00)


Cestný pretek

Časovka jednotlivcov
Obhajcovia slovenských titulov z roku 2016:
 • časovka - ženy: Lucia Valachová, Vitalogic Astrokalb Nö Radunion
 • časovka - juniorky: Martina Šefčíková, CK Banská Bystrica
 • časovka - muži: Marek Čanecký, Amplatz-BMC
 • časovka - pretekári do 23 rokov: Ľuboš Malovec, Cycling Academy Team
 • časovka - juniori: Matúš Štoček, CyS - Akadémia Petra Sagana
 • preteky s hromadným štartom - ženy: Janka Keseg Števková, Outsiterz
 • preteky s hromadným štartom - juniorky: Lucia Mihaličková, CyS - Akadémia Petra Sagana
 • preteky s hromadným štartom - muži: Juraj Sagan (Tinkoff)
 • preteky s hromadným štartom - pretekári do 23 rokov: Ľuboš Malovec, Cycling Academy Team
 • preteky s hromadným štartom - juniori: Matúš Štoček (CyS Akadémia Petra Sagana)

[Foto na úvode: Facebook Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2022, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up4thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Spoločné Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike, Trnava 2019

Pozvánka: Spoločné Majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike, Trnava 2019

Už o pár dní to vypukne! Trnava sa stane na predĺžený víkend rajom cyklistov. Som šťastný, že ako Trnavčan a zároveň účastník tohto podujatia, vás môžem pozvať na túto akciu.
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Prvý ročník legendárneho podujatia v Českej republike je už minulosťou a nezadržateľne sa blíži druhé pokračovanie, ktoré sľubuje úplne novú, ale v kráse nezaostávajúcu trať. Aké prekvapenia a novinky si pre nás organizátori pripravili?
keyboard_arrow_up