Pozvánka: Spišských 333 EXTREME - „Keď si myslíš, že už nemôžeš, môžeš ešte trikrát toľko!“

Pozvánka: Spišských 333 EXTREME - „Keď si myslíš, že už nemôžeš, môžeš ešte trikrát toľko!“

Ak túžite spoznať región Spiša a jeho cyklotrasy, ktoré ponúka, jednou z možností je účasť na Spišských 333 EXTREME, čo vám vo výsledku zaručí, že veľkú časť z nich spoznáte za pomerne krátky čas...

Vyššie spomenutý slogan zrejme najviac vystihuje charakter tejto extrémnej akcie, kde zďaleka nejde len o súťaženie. Spišských 333 EXTREME sú nielen preteky a test vlastného cyklistického umenia, ale aj spoločenská udalosť na podporu a propagáciu Spiša ako zaujímavého cykloturistického regiónu pre všetkých, ktorí radi trávia svoj voľný čas a dovolenku aktívne. Zároveň sú to nonstop preteky bez podpory určené pre nadšencov horskej cyklistiky a dobrodruhov, ktorí sú odhodlaní si siahnuť na dno svojich vlastných síl. Ako hovorí ďalší slogan spojený s týmto podujatím: „Každé trápenie raz skončí.“

Ako to vyzerá z pohľadu účastníka?
Na čo treba myslieť?


Dôležitým faktom je skutočnosť, že preteky sa idú bez podpory a štartuje sa už v piatok 21.7. o 8:00 z obce Spišská Nová Ves. Každý účastník si sám určuje, ako dlho pôjde, kedy a ako dlho bude odpočívať. Preteky sa idú nonstop, organizátor nezabezpečuje žiadne miesta k občerstveniu alebo na oddych. Je na každom účastníkovi, či si zabezpečí nocľah alebo bude bivakovať na trati. Preteky sa idú bez prerušenia a poradie je určené podľa dosiahnutého času v cieli. Po časovom limite 33 hodín prebehne vyhodnotenie a zlosovanie tomboly. Účastníci, ktorí do cieľa prídu po určenom časovom limite, budú dodatočne dopísaní na výsledkovú listinu. Cieľ bude otvorený dňa 22.7.2017 do 20.00 hod.Po skúsenostiach z minulých ročníkov, organizátor odporúča dostatočne výkonné svetlo a pre navigáciu použiť prístroj GPS alebo mobilný telefón, pomôžete si tak hlavne v noci. Na trati, ktorá vedie z veľkej časti po značených cyklotrasách v regióne, sa musíte pohybovať výlučne iba vlastnou silou (teda žiadne ebiky). V úsekoch mimo oficiálnych trás sa budú účastníci orientovať podľa poskytnutej mapy, podľa GPS, prípadne podľa doplnkového značenia organizátora. Každý účastník dostane tlačenú mapu s vyznačením líniovej trate a umiestnením kontrolných bodov. Presné mapy a zároveň GPX súbory na stiahnutie nájdete na tomto odkaze.

Všetky dôležité informácie, presné propozície a detaily vrátane prihlášky nájdete v našom kalendári alebo priamo na stránkach Spišských 333 EXTREME.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Spišských 333 EXTREME

calendar_today 21.07.2017 - 22.07.2017
label Cesta - preteky jednotlivcov
place Spišská Nová Ves (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Podľa slov organizátorov pre nás tento rok pripravili úplne nový maratón. Nové miesta, nové trasy a celé to korunuje Panská Javorina. Čo všetko nás ešte v rámci maratónu, ktorý sa odohrá 5. júna 2022, čaká?
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pokračovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022 zavíta po dvoch rokoch do malebnej krajiny plnej výhľadov v Levočských vrchoch už v sobotu 28. mája.
Video: Author Šela Marathon – single a legendárne dobýjanie hradu Helfštýn play_arrow

Video: Author Šela Marathon – single a legendárne dobýjanie hradu Helfštýn

Už bolo na čase konečne vyraziť niekam do zahraničia, tak prečo nie na legendárny český maratón Šela, ktorý tvoril po dlhé roky môj tradičný úvod sezóny.
keyboard_arrow_up