Test: Enduro a allmoutain prilba  Endura MT500 - dá si niekto slamku?

Test: Enduro a allmoutain prilba Endura MT500 - dá si niekto slamku?

Keď pred piatimi rokmi uzrel svetlo sveta Koroyd, ešte som ani poriadne nejazdil na bicykli, vlastne, keď tak nad tým rozmýšľam, ja som ani žiadny nemal.

A teraz, päť rokov neskôr, vám tu píšem tento článok a okolo mňa je plná dielňa mountainbikingových vecí a medzi nimi aj nová prilba Endura, ktorá používa práve tento inovatívny materiál.Môže vôbec na prvý pohľad “pár zlepených slamiek” ochrániť hlavu a poskytnúť komfort bikerovi, ako sme zvyknutí u tradičnej EPS peny? Samozrejme, Koroyd je premyslený materiál a celkový produkt vzniká vyťahovaním jednotlivých trubičiek z polyméru, ktoré sú teplom natrvalo zatavené k sebe, čo im prepožičiava neuveriteľnú pevnosť.

Endura MT500 je prilba určená na enduro a allmoutain jazdenie a tomu zodpovedá aj zvýšená hmotnosť 385 g (veľkosť L/XL). Oproti ultraľahkým XC prilbám sa to môže zdať veľa, avšak táto prilba ponúka zvýšenú ochranu hlavne zadnej časti hlavy. Veľmi podarený šilt, ktorý sa dá nastaviť v troch úrovniach, je plne kompatibilný so zjazdovými okuliarmi. Taktiež poteší zadný klip na popruh okuliarov, ktorý ho udrží na svojom mieste, aj keby sa vám nejakým spôsobom podarilo okuliare zhodiť z prilby.Mohlo by sa zdať, že Koroyd blokuje vetracie otvory a prilba bude na hlave vytvárať zbytočné teplo. Opak je však pravdou a prilba vetrá vcelku dobre a aj počas náročných enduro pretekov sa mi hlava zbytočne neprehrievala. Páči sa mi tiež jednoducho vyberateľná a prateľná vložka. Pre tých, ktorí používajú normálne okuliare, má Endura pripravenú skvelú vec, ktorú si pozrite vo videoteste nižšie, kde vám poviem ďalšie zaujímave veci a taktiež pár vecí, na ktorých by sa dalo popracovať. Táto prilba stojí cca 160 € a viac informácií nájdete na stránke endurasport.com/mt500-helmet.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Detské prilby ABUS - bezpečnosť a kvalita na prvom mieste

Test: Detské prilby ABUS - bezpečnosť a kvalita na prvom mieste

Cyklistika je zábava pre celú rodinu, netreba však zabúdať na bezpečnosť tých najmenších. Kvalitná prilba je nevyhnutnosť a žiadne dieťa by sa už nemalo bez nej bicyklovať.
Test: Prilba Alpina Anzana Tocsen - maximálne bezpečie v každej situácii

Test: Prilba Alpina Anzana Tocsen - maximálne bezpečie v každej situácii

Je to irónia, že práve keď prestanem na pretekoch padať, mi do rúk, respektíve na hlavu, príde prilba so senzorom na detekciu pádov? Táto myšlienka však nemala dlhú platnosť, s prilbou totiž prišli späť aj pády.
Test: Prilba Alpina Rootage Evo – bezpečnosť na prvom mieste

Test: Prilba Alpina Rootage Evo – bezpečnosť na prvom mieste

Bezpečná prilba na trail s extra ochranou, v ktorej vám nebude teplo ako v integrálke.
keyboard_arrow_up