Isoma 1000 Miles Adventure – brody, Krížna a taktika alebo, čo sa deje na trati?

Isoma 1000 Miles Adventure – brody, Krížna a taktika alebo, čo sa deje na trati?

V sobotu 2.7. sa začalo tradičné dobrodružstvo menom 1000 Miles Adventure a momentálne je dianie na trati v plnom prúde. Celý priebeh a hlavne zaujímavé momenty máte možnosť sledovať aj vy.

2. júla – slávnostný štart


Nová Sedlica na východnom Slovensku zažíva opäť nápor ľudí, ktorý miestni obyvatelia zase tak často nevidia. Okrem samotných pretekárov s nimi prichádza častokrát aj ich sprievod, nehovoriac o organizačnom zabezpečení. Už tradične sa tesne pred samotným štartom púšťa dážď, čo je už také pravidlo tohto podujatia. Trochu zlyhala štartovacia pištoľ a namiesto klasického štartu zostalo skôr váhanie, či sa teda môže vyraziť. Až na niekoľkonásobné núkanie začína celé štartové pole svoju naozaj dlhú púť...3. júla – brody


Hneď prvé kilometre preverili najmä psychickú odolnosť a pripravenosť účastníkov celkovo z 8 krajín. Vďaka dažďu sa východoslovenské polia stali skutočnými pascami, kde začala zlyhávať technika čo znamená napríklad namotané prehadzovačky a podobné „radosti“. A to najlepšie má ešte len prísť – poriadne brody, resp. skôr plávanie s bicyklom... Viac sa dočítate na tomto odkaze.4. júla – do cesty sa postavila Krížna


Cez Krížnu vo Veľkej Fatre prešiel prvý Jiří Kašpar o doslova cez ňu „preletel“. Nie je žiadny nováčik a vie, že aj pri takomto extréme sa počíta každá minúta, ak máte tie najvyššie ambície. Michal Veber s nováčikom Lubošom Seidlom sa krátko zastavili a vypadali celkom v pohode – teda na to, že majú v nohách za 2 dni 420 km v ťažkom a blatistom teréne... Viac o celom dni sa dočítate na tomto odkaze.

5. júla – taktika je dôležitá


Pri brehu rieky Váh čaká pretekárov kontrolný bod a ďalší poriadny brod. Ako prvý sem prichádza Jiří Kašpar, občerstvuje sa a začína chystať stan. Zrazu ale zistí, že sa blížia ďalší účastníci a okamžite mení plány. Vydáva sa urýchlene na cestu a finguje, že to pozná a pôjde cez neďaleký most. Lenže ten nie je až tak blízko, v skutočnosti je v Trenčíne, čo je ale súčasť taktiky... Viac o celom priebehu sa dočítate na tomto odkaze.To boli len malé útržky z toho, čo zatiaľ stretlo účastníkov na trati a ako vidíte, je to skutočne niečo iné ako na klasickom maratóne. Práve z toho dôvodu sa podujatie teší takej veľkej obľube medzi mnohými, aj keď veľmi často tie najlepšie pocity prídu až s menším časovým odstupom . Nezabudnite, že na stránke podujatia môžete sledovať priebeh, aktuálne fotogalérie a nechýbajú ani veľmi zaujímavé SMS od samotných účastníkov, ktorými dávajú vedieť, že sú stále nažive . Väčšinou to tým najlepším trvá do cieľa približne 8 dní...
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up35thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Kráľovský MTB Maratón sa stane dejiskom Majstrovstiev Slovenska

Pozvánka: Kráľovský MTB Maratón sa stane dejiskom Majstrovstiev Slovenska

Počas tretej augustovej soboty sa v okolí Spišského hradu bude opäť bojovať o cenné kovy – tentoraz aj s príchuťou „trikolóry“, keďže dlhá trať maratónu bude pre rok 2020 aj oficiálnymi Majstrovstvami Slovenska v MTB maratóne.
Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

Pozvánka: Príďte si vychutnať svetové výkony na 18. ročníku Erdinger Slovakman 2020

Počas prvej augustovej soboty sa v Piešťanoch v jeden deň odohrajú tak Majstrovstvá Slovenskej, ako aj Českej republiky v dlhom triatlone spolu s Czechmantour 2020 - navyše s medzinárodnou účasťou elitných pretekárov a neopakovateľnou atmosférou.
Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Pozvánka: ŠKODA HORAL MTB Maratón - legenda už po 21. raz

Nezabudnuteľná atmosféra, podmanivé horské terény a v neposlednom rade aj poriadna dávka kilometrov - to je ŠKODA HORAL MTB Maratón, ktorý sa bude konať už 8. augusta 2020 vo Svite.
keyboard_arrow_up