Kliknutím prejdeš na
skprofibike.sk
Reklama
Detská tour Petra Sagana 7. kolo - sprievodný program majstrovstiev

Detská tour Petra Sagana 7. kolo - sprievodný program majstrovstiev

1 komentár

PeterZanicky 22.08.2017 5 fotografií   Preteky MTB Horska Cyklistika Detska Tour Deti

Siedme kolo Detskej Tour Petra Sagana vo Svite malo špeciálnu príchuť. Dostalo sa do sprievodného programu Majstrovstiev Európy v MTB maratóne.

 

Kým sa pod Tatrami preháňali špičkoví pretekári, areál pri Kolibe brázdili detské nádeje. Na to, aby si poriadne zajazdili, nemuseli stúpať ani na legendárnu Kráľovu Hoľu, stačila im aj prevažne rovinatá trať, sťažená ranným dažďom. Našťastie, počasie už viac účastníkov tejto obľúbenej akcie netrestalo, šmykov však bolo aj tak neúrekom. Rodičia si dosýta zapovzbudzovali a ocenili snahu malých cyklistov. Mladí cyklisti si užili jazdu o čo najlepší výsledok alebo len tak, o dobrý pocit z toho, že to celé zvládli. Uznanie si zaslúžili všetci, ktorí sa dostali do cieľa. Medzi nimi vynikajú dvaja chlapci, jeden, ktorý po pretrhnutí reťaze premenil bicykel na kolobežku a odhodlane prešiel celé preteky až do cieľa. Druhý príbeh je okorenený pádom hneď v úvodnom kole a bolestivým zranením (pravdepodobne zlomená kľúčna kosť) s happy endom v podobe pódiového umiestnenia.Celková účasť 468 detí patrí k tým najvyšším v tomto roku. Poďme k tým, ktorí dosiahli v jednotlivých kategóriách najlepšie výkony. Boli medzi nimi stálice, ale aj premiéroví víťazi v tomto ročníku. Mikro dievčatá do cieľa doviedla Sofia Matiesková, Mikro chlapcom dominoval Alex Ksinan. O rok až dva staršie deti, to je kategória Mili, tak spomedzi dievčat bola najrýchlejšia Alexandra Kadlecová, top chlapčenský výkon predviedol český cyklista Adam Maliňák. Preteky v kategórii Mini sa stali korisťou Vanesy Šatkovej a Michala Šichtu. Žiacke kategórie už ochutnali aj kus lesa, kde sa priblížili ku trati pre dospelých šampiónov. Medzi Mladšími žiačkami si po najcennejšiu medailu prišla Sofia Ungerová a v rovnakej kategórii medzi chlapcami ju doplnil Jakub Beriac. Spomedzi Starších žiačok si prvenstvo vyjazdila Kristína Tichá a najrýchlejším Starším žiakom bol Lukáš Sokolík. Na záver podujatia sa pri vyhlasovaní výsledkov okrem ocenených tešili aj výhercovia tomboly, ktorí si odniesli ceny od partnerov súťaže - cyklo kraťasy Petra Sagana a víťaz aj novučičký bicykel od spoločnosti Velosprint.A čo nás čaká nabudúce? Vidíme sa v Slovenskom raji. Obec Hrabušice privíta pelotón Detskej Tour 3. septembra. Príďte si ju užiť.

Ďalšie kolá:
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

7. kolo - Detská tour Petra Sagana

13.08.2017
7. kolo - Detská Tour Petra Sagana
Ostatné
Svit (Slovensko)

Propozície
Registrovaných bikerov (368)

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Vidlice a tlmiče)

Komentáre

Tesak 22.08.2017 (20:33)

zlomena klucna kost Denisa Barteka je potvrdena..... chalanko jazdi vo farbach BTC Casta... spadol 300m po starte a z posledneho miesta prisiel druhy.... zatial co ucast to bedna.... dufajme ze sa za 3 tyzdne da dokopy a v dalsom kole zaboduje

 
Pridaj komentár