Detská tour Petra Sagana 7. kolo - sprievodný program majstrovstiev

Detská tour Petra Sagana 7. kolo - sprievodný program majstrovstiev

Siedme kolo Detskej Tour Petra Sagana vo Svite malo špeciálnu príchuť. Dostalo sa do sprievodného programu Majstrovstiev Európy v MTB maratóne.

Kým sa pod Tatrami preháňali špičkoví pretekári, areál pri Kolibe brázdili detské nádeje. Na to, aby si poriadne zajazdili, nemuseli stúpať ani na legendárnu Kráľovu Hoľu, stačila im aj prevažne rovinatá trať, sťažená ranným dažďom. Našťastie, počasie už viac účastníkov tejto obľúbenej akcie netrestalo, šmykov však bolo aj tak neúrekom. Rodičia si dosýta zapovzbudzovali a ocenili snahu malých cyklistov. Mladí cyklisti si užili jazdu o čo najlepší výsledok alebo len tak, o dobrý pocit z toho, že to celé zvládli. Uznanie si zaslúžili všetci, ktorí sa dostali do cieľa. Medzi nimi vynikajú dvaja chlapci, jeden, ktorý po pretrhnutí reťaze premenil bicykel na kolobežku a odhodlane prešiel celé preteky až do cieľa. Druhý príbeh je okorenený pádom hneď v úvodnom kole a bolestivým zranením (pravdepodobne zlomená kľúčna kosť) s happy endom v podobe pódiového umiestnenia.Celková účasť 468 detí patrí k tým najvyšším v tomto roku. Poďme k tým, ktorí dosiahli v jednotlivých kategóriách najlepšie výkony. Boli medzi nimi stálice, ale aj premiéroví víťazi v tomto ročníku. Mikro dievčatá do cieľa doviedla Sofia Matiesková, Mikro chlapcom dominoval Alex Ksinan. O rok až dva staršie deti, to je kategória Mili, tak spomedzi dievčat bola najrýchlejšia Alexandra Kadlecová, top chlapčenský výkon predviedol český cyklista Adam Maliňák. Preteky v kategórii Mini sa stali korisťou Vanesy Šatkovej a Michala Šichtu. Žiacke kategórie už ochutnali aj kus lesa, kde sa priblížili ku trati pre dospelých šampiónov. Medzi Mladšími žiačkami si po najcennejšiu medailu prišla Sofia Ungerová a v rovnakej kategórii medzi chlapcami ju doplnil Jakub Beriac. Spomedzi Starších žiačok si prvenstvo vyjazdila Kristína Tichá a najrýchlejším Starším žiakom bol Lukáš Sokolík. Na záver podujatia sa pri vyhlasovaní výsledkov okrem ocenených tešili aj výhercovia tomboly, ktorí si odniesli ceny od partnerov súťaže - cyklo kraťasy Petra Sagana a víťaz aj novučičký bicykel od spoločnosti Velosprint.A čo nás čaká nabudúce? Vidíme sa v Slovenskom raji. Obec Hrabušice privíta pelotón Detskej Tour 3. septembra. Príďte si ju užiť.

Ďalšie kolá:
report_problem Našiel si v texte chybu?

7. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 13.08.2017
format_list_numbered 7. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label Ostatní
place Svit (Slovensko)

PeterZanicky 
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Tak sa slniečko usmialo po prvýkrát tento rok aj na mladých „saganovcov“ a to počas 3. kola populárnej Detskej tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Premiérovo sa Detská tour Petra Sagana uskutočnila v Martine. A nielen to, po prvýkrát sme súťažili na letisku.
Pozvánka: Detská tour Petra Sagana - 3. kolo na úpätí Nízkych Tatier

Pozvánka: Detská tour Petra Sagana - 3. kolo na úpätí Nízkych Tatier

Minulý rok na jeseň tu séria končila, tentokrát si ju vychutnáme v krásnej jarnej scenérii.
keyboard_arrow_up