Pozvánka: Akcie v septembri – sezóna sa pomaly blíži ku koncu, ale stále je z čoho vyberať

Pozvánka: Akcie v septembri – sezóna sa pomaly blíži ku koncu, ale stále je z čoho vyberať

Celé to ubehlo doslova ako voda a máme tu v podstate záver „hlavnej“ sezóny. Ale na výber je toho stále viac než dosť a vyberáme len malý zlomok toho, čo nás ešte čaká.

Ružomberské schody – 10. september


Zaujímavý formát a atraktivitu pre divákov prináša podujatie s názvom Ružomberské schody. Hlavné preteky sa konajú na 1. hod + 1. kolo na trať v dĺžke 2 020 m s prevýšením 56 m, kde najväčšie „spestrenie“ prinesú samozrejme schody a jazda po nich... Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Cyklomaratón Topoľčianky a Detská Tour Petra Sagana – 9. -10. a 30. september


Topoľčianky budú po sobotnom MTB maratóne hostiť na druhý deň aj Detskú Tour Petra Sagana. To je zrejme ideálna pozvánka na dobre strávený športový víkend pre celú rodinu. Rovnako na konci mesiaca, teda 30. septembra, je plánové aj posledné kolo v Bratislave. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Individuálna cestná cyklistická časovka do vrchu na Kasárne – 10. september


Ak ste fanúšikom „cesty“ a radi si dáte maximálne do tela, nenechajte si ujsť časovku na obľúbené Kasárne. Zaujímavosťou je najmä formát, kedy sa idú celkovo 3 merané úseky, resp. tri stúpania. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice – 16. september


V podstate na záver maratónskej sezóny si môžete vychutnať krásne prostredie Volovských vrchov a Mestských lesov Košice. No a nudiť sa rozhodne nebudete, pretože váš čaká aj množstvo „singlov“, vďaka ktorým sa podujatie teší u bikerov veľkej obľube. Možno vás trochu navnadí aj náš minuloročný report. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Airbag Hero III. – bicyklová show – 16. a 17. september


Adrenalínové podujatie - Airbag Hero III., prinesie pred Kasárne/Kulturpark v Košiciach parádne skoky špičkových bikerov, lyžiarov a snowboardistov. Na svoje si prídu aj diváci, ktorí si budú môcť vyskúšať skok do obrovského vzduchového vankúša (airbag) na bicykli alebo kolobežke. Pre najmenších je pripravená cykloškola, pumptrack a preteky na odrážadlách. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Teatro Okolo Malohontu – 17. september


Cyklistické preteky Teatro Okolo Malohontu vznikli pri príležitosti popularizácie cestnej cyklistiky a propagácie Rimavskej Soboty a regiónu Malohontu v rámci Slovenska. Svojím kopcovitým profilom majú charakter populárnych klasických jednodňových cyklistických pretekov ako napríklad Liege–Bastogne–Liege, alebo Giro di Lombardia. Sú určené pre všetkých cestných cyklistov, amatérskych alebo licencovaných pretekárov a na výber máte z dvojice tratí – 120 km a 72 km. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Uphill Chopok


Doplnenie: Termín akcie sa posúva, keď budeme vedieť dátum, aktualizujeme ho.

Ak máte radi stúpania a čím náročnejšie - tým lepšie, tak si nenechajte ujsť akciu Uphil Chopok. Trať v dĺžke 9,3 km ponúkne prevýšenie viac ako 1 000 m a priemerný sklon 11,4 %. To sú naozaj poriadne parametre a nie je sa ani čomu čudovať, keď je cieľ na vrcholovej stanici Funitel na Chopku. Dolu sa následne môžete zviezť lanovkou, ak strmé zjazdy moc nemusíte... Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

MASIV - mtb etapový závod dvojic – 20. - 23. september


Ak vás láka niečo v štýle Cape Epic, nemusíte chodiť vôbec tak ďaleko. Nové podujatie v podobnom formáte totiž pripravili aj naši západní susedia, kde na vás v 4. etapách čaká prevýšenie viac ako 6 000 m. Celkové zabezpečenie a servis bude na najvyššej úrovni a vy sa môžete tešiť na výborné terény a špecifické jazdenie vo dvojici, ktoré má svoje jedinečné čaro. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Slovenský pohár v zjazde, Veľká Rača - 23. a 24. september


Priaznivci zjazdu si prídu na svoje počas 6. kola Slovenského pohára, ktorý sa bude konať vo Veľkej Rači. Všetko začína už v sobotu, kedy sa konajú tréningy, finálové jazdy sú na pláne v nedeľu. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Ak sa chcete dozvedieť aj o ďalších možnostiach, neváhajte navštíviť náš MTBIKER kalendár, kde sa sa rovnako dozviete aj podrobnejšie informácie.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: September je tu - sezóna sa nekončí

Pozvánka: September je tu - sezóna sa nekončí

V septembri v nás ešte doznievajú zážitky z dovoleniek, ale zároveň nás už čakajú pracovné aj školské povinnosti. Aby ten koniec leta nebol až taký náročný, pripravili sme prehľad cyklistických akcií, na ktorých sa môžete zúčastniť či už ako pretekári alebo ako diváci.
MTBIKER shop: ohľaduplnosť, maratóny a akcie

MTBIKER shop: ohľaduplnosť, maratóny a akcie

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Pozvánka: Kross BikeFest maraton 2022 - preteky pod dohľadom Panskej Javoriny

Podľa slov organizátorov pre nás tento rok pripravili úplne nový maratón. Nové miesta, nové trasy a celé to korunuje Panská Javorina. Čo všetko nás ešte v rámci maratónu, ktorý sa odohrá 5. júna 2022, čaká?
keyboard_arrow_up