ŠKODA Slovenský raj a zavŕšenie série ŠKODA BIKE OPEN TOUR

ŠKODA Slovenský raj a zavŕšenie série ŠKODA BIKE OPEN TOUR

Dnes si priblížime, ako dopadlo záverečné 6. kolo ŠBOT a rovnako celkové poradie v rámci série.

Tradičný pondelkový report mal trochu iný koniec, kde chýbali informácie o víťazoch podujatia. Tých doplníme dnes a rovnako sa pozrieme aj na celkové poradie v rámci série.

Podujatie ŠKODA Slovenský raj v Hrabušiciach sa v chladných, no pritom suchých a prašných podmienkach, stalo na najdlhšej trati korisťou maďarského pretekára Petera Szalaya. Ten zvíťazil v čase 3:51 hod. pred druhým Martinom Kostelničákom, tretí skončil Andrej Kubiš. Medzi ženami sa z víťazstva radovala Milena Vodehnalová. Na polovičnej trati zvíťazil v celkovom poradí Radovan Bíroš a Anna Mikelová, najkratší variant patril Petrovi Jagelekovi a Ivane Gajdošovej. Kompletné výsledky nájdete na tomto odkaze.Keďže sa jednalo o finálové podujatie ŠBOT, vyhlasovali sa aj tí najlepší v rámci celej série. Tam sa brali do úvahy 4 najlepšie výsledky a postupovalo sa na základe celkového poradia, ktoré ste na daných maratónoch dosiahli. Následne sa použil koeficient podľa „náročnosti“ maratónu, výsledkom čoho je bodové ohodnotenie (presný postup nájdete na tomto odkaze).Celkovo sa súťažilo v 11 kategóriách, absolútnym víťazom medzi mužmi sa stal opäť Karel Hartl so súčtom 6 075. Keďže po nehode na tréningu v Hrabušiciach chýbal, určite ho celkové víťazstvo potešilo. Aj keď on to mal isté už po Svite a mohol sa tak z gauča na diaľku usmievať . Medzi ženami patrí prvenstvo v absolútnom poradí Mónike Kiss z Maďarska – celkový súčet 4 188. Kompletné poradie v rámci všetkých kategórií nájdete následne na tomto odkaze a fotogalériu z finále na tomto odkaze.Ostatných určite na úplný záver zaujala finálová tombola o 6 bikov ŠKODA. Tie našli svojich nových majiteľov a šancu mali všetci, ktorí úspešne dokončili aspoň 4 podujatia v sérii. Ak ste šťastie nemali, možno sa na vás usmeje o rok pri ŠBOT 2018 .
report_problem Našiel si v texte chybu?

ŠKODA Slovenský raj - finále

calendar_today 02.09.2017
format_list_numbered 6. kolo - ŠKODA BIKE OPEN TOUR
format_list_numbered 9. kolo - Slovenský pohár XCM
format_list_numbered 3. kolo - Východ MTB liga
label MTB - maratón
place Hrabušice (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up10thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

ŠKODA BIKE OPEN TOUR s WeLoveCycling - aký bol tento ročník

Prvá polovica roka 2020 bola ovplyvnená pandémiou a obmedzeniami, ktoré nám priniesla. Väčšina z nás sa však snažila pripravovať aspoň individuálne a aj počas karantény zlepšovať svoju kondíciu.
Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – tradične vysoká priemerka

Reportáž: ŠKODA Slovenský raj – tradične vysoká priemerka

Začiatok septembra mávam obvykle vyhradený pre ŠKODA Slovenský raj maratón, ktorý mám podobne ako Horal na skok od Popradu.
Pozvánka: Príďte si užiť maratón v Slovenskom raji

Pozvánka: Príďte si užiť maratón v Slovenskom raji

Nie každý víkend si môžete zajazdiť v Slovenskom raji, o to menej prechádzať tiesňavu pomocou rebríkov - to všetko a o mnoho viac zažijete na horskom maratóne ŠKODA Slovenský raj.
keyboard_arrow_up