Wowow – bezpečnosť na prvom mieste

Wowow – bezpečnosť na prvom mieste

PR článok

Ak dochádzate do práce, prípadne trénujete skoro ráno alebo neskoro večer, zrejme viete, že byť videný je základ. Práve na tento fakt sa orientuje Wowow pri oblečení a doplnkoch.

Väčšina bežnej populácie chodí pravidelne do práce, má rodinu a na svoje koníčky tak zostáva čas buď skoro ráno alebo neskôr poobede. Nehovoriac o počasí, s ktorým sa rovnako nedá nič robiť, jedine sa prispôsobiť. Belgická značka Wowow založená v roku 2004, sa sústreďuje práve na tento „problém“ a svojím sortimentom sa snaží zvýšiť pohodlie a bezpečnosť. Behanie, prípadne jazdenie v noci už nie je len doménou zopár bláznov, stále viac ľudí zisťuje, že večerný alebo ranný tréning sa dá s vhodnou výbavou bez problémov zvládnuť.Nehovoriac o tých, ktorí každý deň jazdia na bicykli do práce bez ohľadu na počasie alebo podmienky. Práve bezpečnosť stojí na prvom mieste vďaka vysokému počtu reflexných prvkov a tie najviac charakterizujú oblečenie a doplnky s logom Wowow. Zárukou kvality sú reflexné zóny z materiálu 3M, ktorý patrí v tomto smere k lídrom na trhu.

Oblečenie – základ ochrany v každom počasí


Na dochádzanie do práce sa ideálne hodí bunda Commuter, a to nie len podľa svojho názvu. Membrána a 2,5-vrstvová konštrukcia zabezpečí, že bunda neprepustí vodu a pritom umožní telu „dýchať“, takže prídete do práce v suchu. Nechýbajú podlepené švy, predlžený zadný diel a samozrejme množstvo reflexných prvkov, vďaka ktorým vás bude vidno z každého uhla (360° visibility ). Okrem čiernej je možné aj výraznejšie „fluo“ prevedenie. Cena je 89.95 € a viac informácií nájdete na .

Vesta Flandrien ponúka maximálnu ochranu kombináciou rôznych bezpečnostných prvkov. Reflexný materiál je rozmiestnený tak, aby vás nebolo možné prehliadnuť z ktorejkoľvek strany, v zadnej časti nájdete integrovanú blikačku s 5 LED diódami. Pritom vesta výborne sedí, a to vďaka elastickým prvkom a špecifickému strihu a samozrejme nie je problém ju prať. Široký počet veľkosti zabezpečí, že tú svoju si vyberie takmer každý. Cena je cca 44 €.Ak radi chodíte čo najviac naľahko, oceníte materiály a konštrukciu bundy Superlight. Elastický materiál je odolný voči vode, a pritom dokáže stále dýchať, bežné prehánky a samozrejme vietor teda nebude žiadny problém. Ak bundu netreba, zloží sa do minatúrnych rozmerov. Reflexná zóna ponúka 390 cm2 reflexných zón viditeľných z každej strany alebo uhla. Špecifický strih sa postará, aby dokonale sedela v pozícii na bicykli. Cena je 74 €.

V chladnejšom období oceníte kvalitnú ochranu hlavy, o ktorú sa postará čiapka Beanie, opäť s výraznou reflexnou plochou po celom obvode. Ideálna pod prilbu vďaka strečovému materiálu, o izoláciu sa postará vnútorná flísová vrstva. Využijete ju samozrejme aj na množstvo iných aktivít. Cena je 16,95 €.Dôležitou súčasťou bezpečnosti sú aj rukavice, pretože práve rukami často ukazujeme na ceste plánovanú zmenu smeru. Rukavice Dark Gloves 3.0 Full Reflective sa postarajú o to, aby váš signál nezostal bez povšimnutia, čo je veľmi častý problém pri zhoršenej viditeľnosti – sú totiž kompletne reflexné. Vďaka materiálu Thermal Dolomit® s jemným flísom poskytnú ochranu v miernom chlade a nie je problém v nich ovládať dotykovú obrazovku telefónu. Cena je 29.95 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Nechýbajú ani teplejšie verzie ako napr. Dark Gloves 4.0, doplnené o izolačný materiál Thinsulate® vhodné aj na veľmi chladné obdobie, s cenovkou 39.95 €.Viditeľnosť môžete veľmi dobre zvýšiť aj použitím reflexných návlekov na ruky alebo nohy. Okrem zvýšenia tepelného komfortu, tak zvýšite aj šancu, že budete na ceste dobre viditeľný. Práve návleky na nohy sú v tomto smere veľmi vhodné, keďže sa chodidlá neustále pohybujú, a tak upútajú pozornosť. Cena je od cca 15 €.Ak vozíte batoh a chcete mať svoje veci vždy v suchu, príde vhod raincover. Mnohé batohy ho nemajú priamo integrovaný, a tak môžete vybrať z maximálne reflexných prevedení ako Qubec alebo variant s integrovanou blikačkou. Cena je od cca 22 €.Doplnky – kombinácia reflexných materiálov a LED


Niekedy vedia upútať pozornosť aj malé doplnky, ktoré si môžete veľmi ľahko umiestniť na oblečenie, batoh, tašku a pod. Napríklad magnety Urban Street Line, ktoré sa veľmi ľahko upevnia na oblečenie, a pritom ho nepoškodia. Ponúknu reflexné prvky od 3M a LED diódy, pričom sa batéria dá pohodlne meniť. Cena je 9.95 €.

Ďalšou možnosťou sú náramky ako Lightband s piatimi silnými LED diódami v rôznych farebných prevedeniach, s cenou 9.95 €.

Ďalšie možnosti ponúka obal na mobil Smarthpone Band 3.0, vhodný okrem iného aj na večerné behanie, ktorý okrem toho, že spoľahlivo ochráni váš pristroj, opäť zvýši aj vašu viditeľnosť vďaka integrovaným LED diódam. Cena je 22.95 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Už doslova „klasikou“ je páska, ktorú môžete upevniť takmer kdekoľvek, no prevedenie od Wowow s názvom Smart Bar, opäť posúva viditeľnosť o niečo vyššie. Cena je cca 6 €.

Doplnky pre deti


Niekedy je trochu problém zohnať reflexné doplnky pre najmenších, ale Wowow ponúka aj kolekciu určenú pre deti. Či už sú to športové bundy alebo rôzne doplnky.Samotná ponuka je veľmi široká a nájdete v nej kolekcie zamerané špecificky na cyklistiku alebo beh. Nehovoriac o množstve doplnkov, ktoré kombinujú design a snahu a maximálnu bezpečnosť snáď vo všetkých formách a rozmeroch. Kompletnú ponuku nájdete na stránkach slovenského zastúpenia wowow.sk.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Darčeky pre každého cyklistu bez ohľadu na štýl jazdy PR článok

Darčeky pre každého cyklistu bez ohľadu na štýl jazdy

Cyklistika je naozaj mnohoraká, no je to len dobre – každý si v nej nájde to svoje. Rôzne disciplíny vyžadujú rôznu výbavu, radosť z jazdy je rovnaká.
Test: Craft PRO Wool Extreme X – tričko na všetky aktivity

Test: Craft PRO Wool Extreme X – tričko na všetky aktivity

Nájsť spodnú vrstvu vhodnú na viacero aktivít s dobrými vlastnosťami je dnes problém. Švédska značka Craft s dlhoročnými skúsenosťami s týmito potrebami vytvorila tričko s prímesou merino vlny.
Test: Návleky Castelli PRO SEAMLESS - spoločníci na chladnejšie dni

Test: Návleky Castelli PRO SEAMLESS - spoločníci na chladnejšie dni

Hľadáte niečo na chladnejšie dni, keď je už zima na krátky rukáv, ale teplo na niečo dlhé? Riešením môžu byť návleky, ktoré používam už dlhšie.
keyboard_arrow_up