Predstavenie: Vhodné kúsky na každý trail od Polaris a Amplifi

Predstavenie: Vhodné kúsky na každý trail od Polaris a Amplifi

PR článok

Ak hľadáte odolné a funkčné oblečenie na doplnenie „šatníka“, skúste pozrieť týmto smerom.

Oblečenie na trail alebo aj all mountain, či jednoducho jazdenie v horách, by malo v prvom rade spĺňať niektoré základné charakteristiky. Predsa len, v tomto prípade nejde len o aerodynamiku a nízku hmotnosť, ďaleko dôležitejší je komfort a rovnako celková odolnosť. Taktiež príde vhod, ak má oblečenie trochu civilnejší vzhľad, a pritom si stále dokáže zachovať svoje „funkčné“ vlastnosti. Dnes si trochu bližšie predstavíme zopár základných kúskov, ktoré tieto vlastnosti spĺňajú.

Dres s dlhým rukávom Overland Mountain Bike Trail


Pomaly sa blíži chladnejšie obdobie a vhodný dlhý dres príde vhod. Model Overland sa odlišuje od klasických AM dresov trochu viac atletickým strihom. Nie je teda úplne voľný, ale ani výrazne upnutý, takže sa jedná o rozumný kompromis a bude sedieť aj štíhlejším jazdcom.Základom pri konštrukcii je snaha o maximálnu odolnosť, čomu napomáha hlavný materiál odolný voči oderu, ktorý zároveň dokáže veľmi dobre transportovať vlhkosť. Na rukávoch, teda v mieste, ktoré veľmi často dostáva „zabrať“ v prípade pádu, je použitá tkanina, ktorá pomôže ochrániť pred odreninami. Kratší zips umožní ľahšie obliekanie a tiež prispeje k lepšej termoregulácii. Je dostupný v oranžovej alebo modrej farbe. DMOC je 64.90 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.Krátke nohavice AM 500 Repel MTB


Dobre zvolené krátke nohavice sa môžu stať doplnkom v podstate na celý rok. AM 500 Repel MTB sú vytvorené z veľmi odolnej látky ošetrenej DWR úpravou, takže celkom dobre odolajú menším prehánkam a nedrží sa ni nich tak blato. Dôležitým prvkom je v 4 smeroch elastická tkanina (sivá farba) umiestnená v miestach, kde je potrebný voľnejší pohyb.Rovnako pás je robený tak, aby dokázal efektívne transportovať vlhkosť a vďaka širokej gume sa veľmi dobre prispôsobí. Obvod si môžete doladiť podľa potrieb pomocou suchých zipsov. Nohavice majú vetracie otvory po bokoch, ktoré sa dajú regulovať pomocou zipsov a celkovo 3 vrecká – z toho jedno je na zips, takže sa ideálne hodí na cennosti alebo kľúče. Klasické vrecká sú ešte poistené suchým zipsom, takže mobil len tak ľahko z nich nevypadne... Celkovo sú nohavice taký kompromis medzi ľahkým XC prevedením a odolnejšou enduro verziou a dajú sa vhodne použiť pre oba štýly. Majú dlhší strih, čo príde vhod v prechodnom období a počas chladnejších dní. Farebný základ ostáva rovnaký, no môžete voliť medzi modrými alebo limetkovými detailami. DMOC je 69.90 €.Bunda AM Enduro Softshell


Ak hľadáte bundu na chladnejšie dni, ktorá nie je úplne upnutá, pritom odolná voči vetru a priedušná, môže byť vhodným kandidátom model AM Enduro Softshell. Už z názvu je patrné zameranie, kde sa kládol dôraz na strih – ten je robený tak, aby sedel pri jazde a nebol úplne na telo. To môže byť vhod, ak sa potrebujete pod bundu trochu priobliecť v prípade väčšieho chladu alebo zmeny podmienok niekde vo vyšších kopcoch.Bunda má dlhé rukávy, kratšiu prednú časť a predĺžený zadný diel, no nejedná sa o extrémny pomer - vďaka tomu sa dá celkom dobre nosiť aj mimo „bike“. Základom je kombinácia materiálov X-Wind a Thermastretch v častiach, ktoré sú pod náporom vonkajších vplyvov. Vďaka tomu je bunda odolná voči vetru a tiež nebudú robiť problém ani menšie prehánky. Chrbtovú časť tvorí samostatne iba Thermastretch pre lepšiu priedušnosť, čo oceníte tiež v prípade, že jazdíte často s batohom. Bunda má flísové vnútro, takže poskytne vyšší tepelný komfort a s vhodnou spodnou vrstvou nájde využitie aj počas veľmi chladných dní. Je doplnená o dvojicu vreciek na zips, jedno náprsné a druhé v zadnej časti – pri tom náprsnom nechýba otvor pre kábel v prípade, že chcete použiť sluchátka. DMOC je 109.90 €.Vnútorné krátke nohavice Amplifi MK II


Zaujímavú kombináciu komfortu a snahu o maximálnu ochranu na miestach ohrozených pri páde, kombinujú vnútorné krátke nohavice MK II od Amplifi. Ich základ tvorí materiál Miharo 6+, ktorý má výrazné antibakteriálne vlastnosti a rovnako dokáže efektívne transportovať vlhkosť. Kvalitná výstelka sa postará o komfort aj pri dlhých výjazdoch.Zaujímavosťou sú najmä ochranné prvky z materiálu Armourgel umiestnené na stehnách a v zadnej časti, teda v oblastiach priamo na „rane“ pri páde. Pritom si stále zachovávajú MK II nízky profil a pod voľnými „kraťasmi“ v podstate nepoznáte rozdiel. Široká guma v páse a silikónové zakončenie na stehnách sa postarajú o to, aby stále držali na svojom mieste, rovnako vďaka tomu môžete použiť aj dlhé návleky a využiť ich počas chladných dní. DMOC je 64.90 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.To boli niektoré „vybrané“ kúsky, ktoré môžu tvoriť vhodnú výbavu na trail a ktoré kombinujú celkový komfort a vysokú odolnosť. Samostatný test vám prinesieme neskôr, pre podrobnejšie informácie zatiaľ navštívte stránku dovozcu made4bike.sk, kde nájdete aj ďalšie vhodné doplnky.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Prechodné dresy – leto sa pomaly blíži PR článok

Prechodné dresy – leto sa pomaly blíži

Prechodné obdobie, keď už pomaly končí jar, ale leto ešte nezačalo vo svojej plnej sile, môže byť niekedy klamlivé. Aby vás nezaskočila nečakaná nepriazeň počasia, prinášame vám prehľad zaujímavých prechodných dresov.
Ochrana pred dažďom - bundy do psieho počasia PR článok

Ochrana pred dažďom - bundy do psieho počasia

Počas celodenných výjazdov alebo v prípade dochádzania, nás nejedenkrát prekvapí nepriaznivé počasie a musíme sa pred ním chrániť. Nepremokavá bunda je vtedy základom.
Ako čeliť chladu s oblečením Polaris? PR článok

Ako čeliť chladu s oblečením Polaris?

Keď sa teplota pohybuje na jednociferných hodnotách, každý z nás si dáva dobrý pozor na to, ako sa aj na krátky výjazd oblečie. Preto vyvstáva otázka: ste si istí, že vám v šatníku nechýba niečo podstatné?
keyboard_arrow_up