Martin Velits ukončil kariéru

Martin Velits ukončil kariéru

6 komentárov

redakcia 09.10.2017   Martin Velits Ukoncenie Kariery Cestna Cyklistika

Necelý rok po odchode Petra Velitsa sa definitívne opustiť profipelotón rozhodol aj jeho brat Martin.

 

Dôvodom jeho rozhodnutia je najmä fyzická a psychická únava a tiež drobné zdravotné problémy. Odchovanec púchovskej cyklistiky sa s odstupom necelého roka rozhodol nasledovať brata Petra a tiež ukončil profi kariéru. Teraz sa chce venovať najmä spoločnému podnikaniu v rámci oblečenia pre cyklistiku."Už som vo veku, keď som dospel k názoru, že je najvyšší čas skončiť s profesionálnou cyklistikou. Nechcem nič robiť nasilu. Som už unavený a vidím aj inú cestu, ktorou môžem ísť ďalej v živote. Myslím si, že cyklistike som odovzdal všetko, čo vo mne bolo. Aj preto podľa mňa odchádzam v správnom čase," uviedol na pondelkovom stretnutí s novinármi v Dohňanoch úspešný slovenský cyklista M. Velits.

Martin Velits vysvetlil, že rozhodnutie skončiť sa v ňom rodilo dlhší čas, radil sa aj s bratom Petrom. "Dopredu som vedel, že táto sezóna bude pre mňa posledná. Moje rozhodnutie som v tíme oznámil v predstihu už v marci a prijali ho s pochopením a uznaním," zdôraznil Martin Velits. Ku koncu kariéry smeroval už od januára 2017, teda od začiatku tréningu na sezónu. "Už som si nevedel predstaviť ďalší január v príprave na novú sezónu, preto som radšej skončil," pokračoval.Martin Velits stručne zbilancoval svoje účinkovanie na cyklistickom profiokruhu, kde spoločne s bratom Petrom patril do skupiny slovenských priekopníkov. Na hlavnom okruhu WorldTour si postupne obliekal dresy tímov MILRAM (2009), HTC-Columbia a HTC Highroad (2010-2011) a od roku 2012 bol verný silnému belgickému zoskupeniu Omega Pharma Quick-Step vo všetkých jeho podobách až po tohtoročnú Quick-Step Floors.

Najkrajší moment


"Najkrajším momentom mojej kariéry boli majstrovstvá sveta do 23 rokov v Stuttgarte v roku 2007, kde môj brat Peter získal titul šampióna. Boli sme tam celá rodina, prežili sme úžasné pocity radosti a šťastia. Bolo to neopakovateľné. Druhý veľký moment bola spoločná účasť s Petrom na Vuelte v roku 2010, kde sme spolu tri týždne bojovali. Mal som obrovskú radosť z toho, že som prispel k celkovému druhému miestu, ktoré tam Peter vybojoval," rekapituloval Martin Velits.Za ďalší významný míľnik označil spoločnú účasť s Petrom na Tour de France 2012, keď bol prvý rok súčasťou tímu Omega Pharma Quick-Step. "Samozrejme, že tých pekných momentov bolo ešte viac. Vedel som, aké je moje postavenie v tíme. Nikdy som sa nezameral na celkové úspechy, preto ma potešilo aj umiestnenie v prvej desiatke v etape alebo účasť v rozhodujúcom úniku. Rokmi som sa vypracoval do pozície pretekára, ktorý mal jazdiť v prospech lídrov tímu," doplnil na vysvetlenie Martin Velits. Za šťastie označil aj skutočnosť, že počas cyklistickej kariéry nebol vážnejšie zranený.Čo ďalej?


Na záver už len bývalý cyklista Martin Velits dodal: "Mám predstavu, čo budem ďalej robiť, a to je dôležité. Aj keď zo súťažnej cyklistiky odchádzam, nepriamo v tomto športe zostanem. Spolu s bratom budeme naďalej pracovať v spoločnej firme, ktorá vyrába cyklistické oblečenie. Roky v cyklistike nás naučili, že na všetko, v čom chce byť človek úspešný, treba vynaložiť veľké úsilie. Nič sa nedostáva zadarmo a platí to aj v podnikaní. Na úspechu treba pracovať každý deň."

(zdroj fotiek: FB stránka Velits Brothers)

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:
Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

MTBIKER shop (Výber z produktov v kategórii Komponenty ~ Prehadzovače ~ Cestné):

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Prehadzovače ~ Cestné)

Komentáre

vladimirs 09.10.2017 (15:54)

Nech sa dari!

 
kasi 09.10.2017 (20:01)

Drobna oprava, v texte je spominane 2. miesto Peta Velitsa na Vuelta a Espana, podla wiki bol vsak 3. https://en.wikipedia.org/wiki/2010_Vuelta_a_Espa%C3%B1a#General_classification

 
arpix kasi 09.10.2017 (21:33)

Druhy v celkovom poradi E.Mosquera bol dodatočne diskvalifikovany za doping, takze P.Velits bol nakoniec druhy.

 
petersa arpix 09.10.2017 (23:14)

Nakoniec tretí, Mosquerova disk. bola nakoniec zrušená.

 
arpix petersa 10.10.2017 (08:54)

neviem, z akeho zdroja cerpas, ale aj na stranke UCI je uvedeny s 2 rocnym zákazom, v PCS je vyskrtnuty.
http://www.procyclingstats.com/race/Vuelta_a_Espana_2010

 
petersa 10.10.2017 (11:49)

Viem, že španielsky sud ho zbavil obvinenia (2015). A dalej som po tom nepátral. Tak neviem, či existuje nejaký konečný verdikt ohladne jeho diskvalifikácie.

 
Pridaj komentár