DH Podkonice - fotoreport

DH Podkonice - fotoreport

Príčinou krásneho počasia a ďalších okolností som sa v sobotu ocitol kúsok od BB, v malebnej dedinke Podkonice. Tradičné ukončenie DH sezóny na tradične vynikajúcej trati a s tradične vynikajúcou atmosférou si nenechalo ujsť aspoň 120 jazdcov a stovky divákov. 160 fotiek

Minireport

Do Podkoníc som dorazil až po 13. hodine, kedy boli na trati prví jazdci v meranom 1. kole pretekov. Trať bola po dlhých suchách mimoriadne prašná a bol to opačný extrém k minuloročnému bahneniu. Trať je v hornej časti veľmi rýchla s dvoma prírodnými preskokmi (s umelým odrazom) a jedným "nakopávacím" mostíkom. Pri týchto skokoch sa zhromažďovali stovky ľudí a robili parádnu atmosféru. V druhej časti trate sa prešlo do lesa kde skaly, korene, preskok cez strom (durch) preverili techniku jazdov. Potom troška šľapací úsek a do cieľa, ktoré bolo na "námestí" v Podkoniciach. To boli zhromaždené dalšie desiatky ľudí. Po odjazdení dvoch súťažných kôl sa horda ľudí vybrala sledovať vyhlásenie výsledkov a zjazd po nohách (a ďalších častiach tela) bol ešte fotogenickejší ako bikeri (ale nefotil som, mal som čo robiť aj ja ). Vyhlásenie výsledkov bolo v uvoľnenej atmosfére, rozlievalo sa šampanské (aj na objektívy). Mužov vyhral Filip Polc (aj celkovo), veteránov Tomáš Vrbovský, ženy Katka Šišková a ostatné kategórie si nepamätám.

Výsledky
http://www.ride.sk/2006_podkonice/vysl_ride2006_podkonice.htm

Fotóze
(je to fotené kompaktom, takže žiadna sláva...)
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Finálové kolo SPDH na Košútke - konečne na suchu

Reportáž: Finálové kolo SPDH na Košútke - konečne na suchu

Posledné kolo SPDH 2020 sa konalo na Košútke pri Hriňovej. Boli to jediné preteky, na ktorých počas troch dní nepadla ani jedna kvapka dažďa.
Reportáž: 3. kolo SPDH vo Vrátnej – v peknom tempe pokračujeme v sezóne ďalej

Reportáž: 3. kolo SPDH vo Vrátnej – v peknom tempe pokračujeme v sezóne ďalej

Tento víkend sa konalo už 3. kolo Slovenského pohára v zjazde, na ktoré som sa veľmi tešil, pretože som tu ešte nebol a bol som zvedavý, aká trať na nás čaká.
Reportáž: Slovenský pohár v zjazde - začiatok súťažného pretekania vo Veľkej Rači

Reportáž: Slovenský pohár v zjazde - začiatok súťažného pretekania vo Veľkej Rači

Keď som si pozeral počasie na prvé kolo SPDH vo Veľkej Rači, ani vo sne by ma nenapadlo, že si po teplej a slnečnej sobote v nedeľnej finálovej jazde ešte zablatím bicykel.
keyboard_arrow_up