Test: BBB SENTRY BLS-86 – decentné a spoľahlivé osvetlenie

Test: BBB SENTRY BLS-86 – decentné a spoľahlivé osvetlenie

S príchodom zimného obdobia sa dni pomaly skracujú a potreba byť na výjazde videný, je aktuálnou témou číslo jedna. Dnes si predstavíme jedného horúceho kandidáta, ktorý dokáže vniesť pomerne veľa svetla do týchto chladných dní.

Na redakčný test sa k nám dostala okrem iného aj táto decentná minimalistická blikačka, ktorá sa svojim výzorom nijako nevymyká zaužívaným tradíciám, no napriek tomu, pri jej navrhovaní holandskí vývojári z BBB pohli rozumom a výsledkom je tento produkt s vysokou mierou funkčnosti, ktorý sa dobre ovláda a eliminuje potrebu tužkových alebo mincových batérií.Prvý dojem a spracovanie


Práve spomínané batérie sú obvykle kameňom úrazu väčšiny malých cyklo svietidiel. Buď sa vybijú v tom najmenej vhodnom čase, alebo zrovna nie sú po ruke, keď sú potrebné. Svetlo SENTRY BLS-86 od BBB má však vstavaný 550 mAh akumulátor, ktorý je možné dobíjať prostredníctvom pribaleného usb kábla alebo akéhokoľvek iného usb kábla, či už cez počítač, notebook, nabíjačku, powerbanku alebo smartphon, ktorý to umožňuje. Nedostatok energie signalizuje drobná dióda na vrchu svetla, rovnako ako indikátor plného nabitia. Nemusíte sa tak obávať, že sa vám svetlo vybije v polovici výjazdu. Prípadne, ak sa vám ho podarí nechať zapnuté celú noc v garáži, tak hneď viete, či už ho treba nabiť alebo ešte niečo vydrží.Kvalitná konštrukcia - stávka na istotu


Veľkou výhodou uzavretej konštrukcie svetla je eliminácia akýchkoľvek netesností, vrzgajúcich častí. Jediným narušením celistvosti vonkajšieho obalu je usb konektor, ktorý chráni záslepka z kvalitnej gumy umiestnená na spodnej časti svetla, ktorá drží veľmi dobre tam, kde má a spoľahlivo chráni elektroniku pred vniknutím vody do svetla. Svetlo sa na sedlovku upína pomocou O-krúžku, ktoré sú v balení dodávané vo viacerých priemeroch a podľa slov výrobcu, spoľahlivo držia aj na aero-sedlovkách. Za mňa môžem potvrdiť, že na klasickej sedlovke drží svetlo pevne a neskĺzava dole, ani sa nepretáča pri jazde v teréne. Orientácia na výšku je tiež veľmi rozumná, nakoľko svetlo nepretŕča cez boky sedlovky a v prípade pádu je minimálna pravdepodobnosť, že by ste ho nejako poškodili. Pokiaľ by vám však aj spadlo, som si istý, že vám z neho neostane leporelo. Drobnou daňou za toto riešenie je však nemožnosť naklopiť svetlo vertikálne.

Ovládanie a postrehy z praxe


Ovládanie svetla je dobre premyslené. Svetlo zapnete dlhším podržaním tlačidla v hornej časti, rovnako funguje aj vypnutie. Prepínať medzi režimom silného, utlmeného svetla a blikania môžete krátkym stlačením. Nestane sa vám tak, že pri snahe za jazdy trafiť správny režim, preklikáte celú „ponuku“ trikrát stále dokola. Povrch ovládacieho tlačidla má dobrý grip a počas doby testovania som nemal so zapnutím jediný problém ani v hrubších rukaviciach.Svetlo sa pri použití usb nabíjačky nabije pomerne rýchlo a pri používaní na cesty do a z práce mi vydržalo bez problémov celý týždeň (cca 5 hodín čistého času) na režime blikania, bez signalizácie slabej batérie. Pozitívom je, že COB (chip on board) diódy je vidno veľmi dobre aj z bokov a v porovnaní s klasickými LED diódami sú umiestnené viac na husto, čiže je možné dosiahnuť omnoho vyšší výkon, ako pri použití konvenčných LED-iek. Ďalším pozitívom je aj minimálna hmotnosť, ktorá na kuchynskej váhe činila 32 gramov.Plusy:

  • vysoký výkon
  • dobrá viditeľnosť z uhla
  • pevná konštrukcia
  • nabíjanie cez USB
  • indikátory stavu batérie
  • primitívna inštalácia
  • spoľahlivo drží

Mínus:

  • nedá sa vertikálne naklopiť

Svetlo BBB SENTRY môžem vrelo odporučiť všetkým, ktorí hľadajú spôsob ako skoncovať s baterkovými low-end svetielkami, no zároveň nechcú na bike vešať výrazné svetlá. Vysoký výkon vzhľadom na malé proporcie a dizajn, ktorý určite nikoho neurazí, sú hlavnými výhodami tohto drobného pracanta.

Odporúčaná maloobchodná cenovka pre toto svetlo je stanovená na 33.95 € a podrobnú špecifikáciu nájdete na stránke bbbcycling.com/sk.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down comments 16 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Knog Blinder Road 600- predné svetlo pre všetky typy bicyklov

Test: Knog Blinder Road 600- predné svetlo pre všetky typy bicyklov

Jeden z kľúčových faktorov bezpečnosti na cestách i v lesoch je dobré osvetlenie cyklistu. Pozrime sa na predné svetlo od značky Knog.
Športová diagnostika aj pre laikov a Imro vs. Cepo

Športová diagnostika aj pre laikov a Imro vs. Cepo

Záťažový test a spirometria mi dala dôležité údaje do ďalšieho trénovania. Čo si z testov zoberie laik? Ako bonus aj porovnanie dvoch MTBIKER dlháňov. Rovnakí a pritom iní.
6 dôvodov, prečo by ste mali na bicykli používať svetlá aj počas dňa PR článok

6 dôvodov, prečo by ste mali na bicykli používať svetlá aj počas dňa

Prečo je dôležité na bicykli nielen vidieť dianie pred nami a okolo nás, ale hlavne, prečo je dôležité, aby nás za každých podmienok videli aj iní, a to aj vrátane slnečného dňa.
keyboard_arrow_up