Šprintpolom 2017 – opäť žiadne opaľovanie

Šprintpolom 2017 – opäť žiadne opaľovanie

Už 13. ročník podujatia sa konal v počasí, ktoré dodalo tú správnu atmosféru, hodnú horskej časovky do vrchu...

V sobotu 7.10., sa konala už tradičná časovka na kopec Polom, ktorá tvorí taký symbolický záver „naháňacej“ sezóny pre mnohých bikerov. A to neplatí len pre tých z okolia Žiliny, kedže za tých 13. rokov svojej existencie sa podujatie stalo populárne aj pre cezpoľných .Takou, trochu tradíciou v posledných rokoch je počasie, kedy to ani teraz nevyzeralo na slnenie a sedenie na slniečku. Každopádne, na tých 7 km s prevýšením 580 m nepotrebujete žiadne extra podmienky a navyše pred cieľom má aj tak každý hmlu pred očami . No a pretože tento rok mi účasť už nevyšla (teambuilding ) a záložný redaktor ochorel, poprosil som Jura Meliša o jeho stručný pohľad. Ten posledný čas trénuje výhradne s vozíkom a „záťažou“, takže sila tam určite bola .„V sobotu som na Šprintpolome oslavoval okrúhle jubileum v podobe 10. štartu v rade. Moju sériu tú ťahám od roku 2008 a absolvoval som teda všetky varianty tejto časovky. Tento rok sa už po štvrtý raz finišovalo až hore pri pamätníku a po roku opäť v chladnom sychravom počasí. S časom 00:31:38 som si síce zlepšil čas oproti minulému roku o 1 minútu a 40 sekúnd, ale za mojim osobným rekordom som zaostal takmer o jeden a pol minúty. Neostáva mi nič iné, ako pridať viac kilometrov v kopcoch s Croozrom a budúci rok to bude možno aj na osobákCelkovým víťazom medzi cyklistami sa stal Jozef Martiška s časom 28:16 min. a medzi ženami Martina Cabúková v čase 40:04 min. Medzi bežcami patrili prvé miesta Romanovi Trtekovi za 37:20 min. a Michaela Kuchárikovej za 42:58 min. Kompletné výsledky nájdete na tomto odkaze.

Kompletnú galériu nájdete zase na tomto odkaze.

(autor fotiek: Peter Bugáň)
report_problem Našiel si v texte chybu?

Šprintpolom

calendar_today 07.10.2017
label MTB - časovka
place Stráňavy (Slovensko)

Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up15thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cyklistická sezóna 2022 v podaní MTBIKER

Cyklistická sezóna 2022 v podaní MTBIKER

Hoci sa nám pomaly, ale isto rozbieha nová sezóna, nikdy nie je na škodu, obzrieť sa za tou uplynulou a všetkými zážitkami, ktoré nám priniesla.
Reportáž: MTBIKER Šprintpolom 2022 alebo ukončiť sezónu ako sa patrí

Reportáž: MTBIKER Šprintpolom 2022 alebo ukončiť sezónu ako sa patrí

V sobotu 8. októbra sa po dvojročnej pauze konal už 13. ročník tejto časovky do vrchu v obci Stráňavy neďaleko Žiliny. Ja ako správny fanúšik časoviek som samozrejme nesmel chýbať.
Pozvánka: Beregy Borody  – jesenné preteky v prostredí viníc

Pozvánka: Beregy Borody – jesenné preteky v prostredí viníc

Súťažná sezóna sa blíži ku koncu, no stále sa máte na čo tešiť. Napríklad aj na preteky medzi Váhom a vinicami, ktoré si užijú začiatočníci aj „dupači".
keyboard_arrow_up