TF2 – mazivá, vazelíny a oleje do tlmičov pre kompletnú starostlivosť

TF2 – mazivá, vazelíny a oleje do tlmičov pre kompletnú starostlivosť

PR článok 24.10.2017   Weldtite Mazanie Udrzba Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Ak chcete, aby váš bicykel fungoval spoľahlivo za každých podmienok, kvalitné mazivo tvorí základ.

 

TF2 patrí pod značku Weldtite a v podstate sa jedná o „sekciu“ zameranú špeciálne na mazivá a lubrikanty. V ponuke nájdete doplnky v podstate pre kompletnú starostlivosť a pre to, aby ste udržali bicykel „funčný“ za každých podmienok, vrátane tých najhorších.

Mazanie reťaze


V ponuke nájdete oleje na všetky podmienky a prehľadne rozdelené pomocou názvov na Dry (sucho), Wet (mokro) či All Weather (kombinované podmienky). O nich sa viac dozviete v tomto videu.

Okrem nich ponúka TF2 aj špeciálne oleje. Novinkou je ABS1 Advanced Ceramic Chain Wax, ktorý je postavený na báze vosku s prímesou keramiky a patrí medzi najpokrokovejšie mazivá od Weldtite. Bol vyvinutý špeciálne pre tím Aqua Blue Sport, kedy vosk udržiava plynulý chod, nízke trenie a znižuje opotrebovanie pohyblivých komponentov. Keramické aditíva udržujú teplotu hnacích komponentov na minime. Je ideálny pre suché prostredie, prípadne prechodné podmienky. Cena za 100 ml balenie sa pohybuje okolo 8 €. Ak jazdíte veľmi často v extrémne prašnom prostredí a chcete si udržať pohon čo najviac čistý, pritom dostatočne lubrikovaný, môže byť vhodnou voľbou Ultra Dry Wax. Poskytne hladký chod, ochráni proti korózii a viaže minimálne množstvo nečistôt. Cena za 100 ml balenie sa pohybuje okolo 5 €. Zaujímavosťou sú oleje zo sady PURE, ktoré sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov a nepoškodzujú životné prostredie. Viac informácií o tejto kompletnej sade nájdete na tomto odkaze.V ponuke je aj olej TF2 s teflónom v spreji. Má výbornú vzlínavosť a využitie nájde na ťažko dostupných miestach, ako sú lanká, bowdeny, ložiská alebo kladky prehadzovačky. Odpudzuje vodu a rovnako na seba nelepí nečistoty, takže využitie nájde aj na reťaz v suchých podmienkach. Dostupné je 150 ml balenie v cene cca 3 € alebo výhodnejšie 400 ml balenie.Mazacie tuky (vazelíny)


Základom starostlivosti je Mazací tuk s Teflónom. Je zložený z lítiového mydla, rafinovaných minerálnych olejov, tuhých „antifrikčných mazadiel a spomaľovačov korózie. Jeho zloženie funguje v širokom teplotnom rozmedzí -30 až +130°C. Je ideálny pre ochranu a mazanie všetkých dielov, ako sú ložiská alebo napríklad odpruženie. Teflón ochráni povrch pred nečistotami a zloženie maziva výrazne odpudzuje vodu. Namazané diely sú dlhodobo chránené proti vonkajším vplyvom a zvýšenému treniu. Praktický aplikátor umožňuje presné dávkovanie. Cena za 125 ml je približne 6 €. Zrejme najpresnejší a tiež „najčistejší“ spôsobom aplikácie umožňuje pištoľ. Tá na jedno stlačenie zabezpečí cca 0,9 ml maziva, ktoré môžete veľmi ľahko a presne aplikovať na ložiská, stredy - jednoducho, na menej prístupné miesta. Cena pištole so 125 ml mazacím tukom s obsahom teflónu je cca 16 €. Typom vazelíny, ktorá nájde využitie najmä v kónusových ložiskách, je verzia mazacieho tuku s vysokým obsahom lítia. Vďaka svojej vysokej odolnosti voči vode, výborne chráni proti korózii a znižuje opotrebenie kónusov. Cena za 40 g tubu je cca 2 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Pasta TF2 na karbónové časti by mala byť pevnou súčasťou domáceho servisu. Najmä, ak máte karbónové komponenty ako sedlovka, riadítka a pod., vďaka čomu ich nemusíte extrémne silno doťahovať. Pasta zvýši trenie a zabezpečí, že zostanú pevne na svojom mieste. Využitie nájde aj pri hliníkových komponentoch a jednoducho všade tam, kde chcete zabezpečiť pevné spojenie. Rovnako zabezpečí, že vám hliníková sedlovka „neprirastie“ k rámu vplyvom vody a nečistôt. Cena za 50 g balenie sa pohybuje okolo 7 €. Tak trochu „špecialitou“ je mazací tuk zo sady PURE postavený výhradne na prírodnej báze, čo je v prípade tejto kategórie pomerne unikátna vlastnosť. Zabraňuje vzniku korózie a hodí sa na všetky kĺbové spoje, stredové zloženia aj na premazanie laniek bowdenov. Cena za 100 g sa pobybuje okolo 7 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.Oleje do vidlíc a tlmičov


TF2 má svojej ponuke širokú škálu olejov do tlmičov a vidlíc. Veľkou výhodou je dostupnosť širokej škály viskozity – konkrétne 2,5 W; 5W; 7,5W; 10W; 15W a 20 W. Vďaka takto širokej ponuke je možné v prípad potreby (a skúsených rúk) vyladiť chod odpruženia presne podľa konkrétnych potrieb. Všetky oleje zachovávajú tesnenia vo výbornom stave a zabezpečia konzistentné tlmenie v širokom rozsahu teplôt. Pri každom type je rovnaká cena za 500 ml, cca 10 €.Kompletnú ponuku a detailné informácie o jednotlivých mazivách nájdete na stránkach dovozcu made4bike.

Podobné články