Na francúzskom trhu ďalšia kniha obviňujúca Armstronga

Na francúzskom trhu ďalšia kniha obviňujúca Armstronga

Dopingové obvinenia na adresu sedemnásobného víťaza cyklistických pretekov Tour de France Lanca Armstronga nadobudli novú intenzitu. Opäť sa o to postarala autorská dvojica Pierre Ballester a David Walsh, ktorá vyšla na európsky trh so svojou druhou knihou venovanou kariére amerického cyklistu.

Od štvrtku sa vo Francúzsku predáva kniha "Odhalenia Lanca Armstronga"

PARÍŽ 19. októbra (SITA, AFP) - Dopingové obvinenia na adresu sedemnásobného víťaza cyklistických pretekov Tour de France Lanca Armstronga nadobudli novú intenzitu. Opäť sa o to postarala autorská dvojica Pierre Ballester a David Walsh, ktorá vyšla na európsky trh so svojou druhou knihou venovanou kariére amerického cyklistu. Už prvá publikácia s názvom "Tajomstvá Lanca Armstronga" ("LA Confideniel") vyvolala veľký ohlas a skončila súdnym podaním na vydavateľstvo La Martiniere. Po dva a pol roku vychádza titul "Odhalenia Lanca Armstronga" ("LA Officiel"), opäť výhradne vo francúzskom jazyku, tentoraz pod edičnými krídlami denníka Le Monde. Tematicky sa autori zamerali najmä na súdny spor Armstronga s americkou poisťovňou SCA, ktorá sa usilovala o zrušenie zmluvy z roku 2001. Armstrong na ďalší knižný titul namierený proti jeho osobe reagoval rýchlo stredajším vyhlásením, že publikácia je výtvorom niekoľkých osôb vytrvalo sa usilujúcich pošpiniť dedičstvo, ktoré v cyklistickom svete zanechal: "Pretekal som čistým spôsobom, víťazil som čistým spôsobom. Bol som najčastejšie testovaným športovcom na svete. Je to iba ďalšia francúzska kniha s neopodstatnenými a senzáciechtivými obvineniami, ktoré sa nezakladajú na pravde." "Odhalenia Lanca Armstronga" sa opierajú o výpovede austrálskeho lekára Michaela Ashendena, ktorý sa podieľal na vývine metód odhalenia zakázaného preparátu EPO. Člen Austrálskeho inštitútu športových vedcov spochybňuje tvrdenia, že Armstrong vďačil za úspechy nezvyčajne vysokej kapacite srdca: "Niet pochýb, že užíval dopingové látky." Okrem Ashendena s autorskou dvojicou spolupracoval aj bývalý Armstrongov spolujazdec Frankie Andreu, ako aj jeho manželka Betsy, obaja prispeli výpoveďami o užívaní zakázaných prostriedkov dnes už 35-ročným rodákom z texaského Austinu. "Bol to športovec, ktorého kariéra bola sprevádzaná klamstvami a podvodmi a napriek tomu opustil scénu bez toho, aby ho potrestali. Odišiel bez hanby a nedotknutý," povedal na margo 236-stranovej publikácie jeden z jej autorov Pierre Ballester.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Dlhé roky veľká akcia pre cestných amatérov v hlavnom meste chýbala, preto ma potešila možnosť zajazdiť si v uliciach Bratislavy a okolí a to hneď v duchu Tour de France.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
keyboard_arrow_up