Výbava do ťažších podmienok

Výbava do ťažších podmienok

PR článok

Ak radi jazdíte bez ohľadu na podmienky, kde blato, voda, či chlad nie sú prekážka, môže prísť vhod niekoľko tipov.

Zimné obdobie sa u nás už nespája len s mrazom a výjazdmi po zasneženej krajine. Ďaleko viac pritom bojujeme s vodou, blatom a rôznymi kombináciami počasia. To všetko kladie nároky na vhodnú výbavu a na viacerých postoch – či už sa jedná o oblečenie, mazivá, komponenty, či ochranu bicykla. Vďaka vhodnému výberu zvýšite nielen ochranu, výdrž komponentov a svoju bezpečnosť, no rovnako aj celkový komfort, vďaka ktorému vás tieto výjazdy budú v prvom rade baviť.


Plášť Panaracer GravelKing Mud


Plášte Panaracer GravelKing Mud sú určené pre jazdu po štrkových a nespevnených cestách. Vďaka svojmu prepracovanému hlbšiemu dezénu sú vhodné aj do mäkkého blatistého terénu - výborne v ňom držia a ľahko sa zbavujú blata, takže sa dezén zbytočne neupcháva a nestráca trakciu. Dostupné sú rozmery 700x35C a 700x33C a cena sa pohybuje okolo 39 €. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Mazivo Cyclon Wet Lube


Mazivo do náročných podmienok nájde v tomto ročnom období svoje uplatnenie, no hodí sa v domácom servise v podstate po celý rok. Cyclon Wet obsahuje PTFE/Teflon s dlhotrvajúcim účinkom a ľahko sa dostane aj do tých najnedostupnejších miest. Vďaka tomu vydrží na reťazi dlhú dobu a nevytvára zbytočne mastnú a lepivú vrstvu. Cena za 125 ml balenie je cca 11 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Vazelína r.s.p. Bearing Buster


Ak niečo trpí pri jazde v zime a vlhku, sú to v prvom rade ložiská. Najmä tie vystavené náporu nečistôt z každej strany, a preto im nezaškodí venovať zvýšenú starostlivosť. Bearing Buster od rakúskeho špecialistu r.s.p. je vazelína s obsahom PTFE, ktorá ich chráni pred vlhkosťou a vznikom korózie po dlhú dobu. Pre pohodlnú a presnú aplikáciu je uzáver kompatibilný s „pištoľou“. Tuba má hmotnosť 50 g a cena sa pohybuje okolo 10 €. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Mazivo TF2 ABS1 Advanced Ceramic Chain Wax


Najvýkonnejšie mazivo, aké kedy vo Weldtite vytvorili. Bolo vyrobené špeciálne pre profesionálny tím Aqua Blue Sport, na báze vosku s prímesou keramiky. Vosk udržiava plynulý chod a znižuje opotrebovanie komponentov, prídavky keramiky sa postarajú o ich väčšiu životnosť. Hodí sa do všetkých podmienok. Veľkosť balenia je 100 ml a cena sa pohybuje okolo 8 €. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze. tomto odkaze.


Nohavice Endura MT500 Waterproof Trouser II


Udržať v suchu v podstate celú spodnú časť tela, pomôžu nohavice o označením MT500. Vďaka použitému materiálu ExoShell 60, sú nepremokavé a zároveň vysoko priedušné. Využitie teda nájdu nielen počas dažďa, ale aj pri zimných výjazdoch ako kompletná ochrana. To umožňujú aj použité strečové panely a zosilnená oblasť sedu, všetky švy sú podlepené. Cena sa pohybuje okolo 150 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Bunda Sportful STELVIO


Ak máte radi jazdu bez omedzenia v akomkoľvek počasí, bunda STELVIO vám svojimi vlastnosťami môže výrazne pomôcť. Elastický materiál RainWick Stretch poskytuje extra vysoký stupeň priedušnosti a kompletnej odolnosti voči vode, všetky švy sú podlepené. Pritom stále výborne sedí na tele a bude vyhovovať najmä tým, ktorí ocenia aerodynamický strih. Cena sa pohybuje okolo 299 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Bunda GORE Power Trail GTX Active


Bunda, ktorá svojím strihom a prevedením bude sedieť najmä jazdcom so zameraním na MTB, teda na trail, AM/EN. Najmä v prípade, že chcú jazdiť za každých podmienok, čo umožní materiál GORE-TEX® Active a celkový strih. Tomu napomáha aj kapucňa použiteľná pod prilbu, v prípade skutočne nepriaznivého počasia. K dispozícii sú 3 farebné prevedenia, cena sa pohybuje okolo 246 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Mazivo Juice Lubes Chain Juice Wet


Mazivo testované v Británii už viac ako 3 roky je dostatočná záruka, že vydrží aj tie najhoršie podmienky. Zloženie zahŕňa aditíva pre vysoký tlak, takže zostáva stále tam, kde má byť – na reťazi, teda medzi jej článkami. Rovnako dôležité sú aditíva proti korózii alebo tie proti vode, takže sa môžete spoľahnúť na vysokú mieru ochrany. Cena sa pohybuje okolo 8 €, veľkosť balenia je 130 ml. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Plášť Schwalbe Dirty Dan Addix


Špecialistom na blato v ponuke Schwalbe, je model Dirty Dan. Najmä v prípade, ak hovoríme o jeho fialovej verzii zo zmesi Addix, ktorá sa označuje ako „ultra soft“. Vďaka tomu je plášť priľnavý aj v tých najhorších podmienkach, čo oceníte najmä na mokrých skalách, či koreňoch. Má vysoký a redší vzor, takže poskytne spoľahlivý záber a vysokú samočistiacu schopnosť. Cena sa pohybuje okolo 58 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Neoprénové rukavice SMS Santini BLAST


Práve kombinácia chladného a sychravého počasia je zrejme najviac náročná na vhodne zvolené oblečenie. Čo sa týka ochrany rúk, môžu viac než dobre poslúžiť neoprénové rukavice, a to vďaka vlastnostiam materiálu. Neoprén drží teplo, aj keď je vlhký alebo mokrý, navyše je elastický a prispôsobivý. Dlaň modelu BLAST je opatrená protišmykovým silikónom. Cena sa pohybuje okolo 40 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Batoh Amplifi Trail 12


Ak sa vydáte niekam ďalej a nie je zrovna ideálne počasie, je potrebné si vziať veci navyše. Práve na jednodňové akcie sa hodí batoh Amplifi Trail 12, do ktorého dáte bez problémov bundu, rukavice, či návleky. Navyše je kompatibilný s chrbtovým chráničom SAS TEC SCA-400. Ten síce nie je priamo súčasťou, ale dá sa dokúpiť. Batoh nájdete v 6 farebných verziách, z toho 2 sú dámske. Cena sa pohybuje okolo 110 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Kellys Multi Degreaser Spray


S jazdením v náročných podmienkach je samozrejme spätá aj častá údržba. Multi Degreaser rýchlo, jednoduchým nastriekaním odstraňuje mastnoty, oleje, nečistoty a brzdové kvapaliny. Je vhodný k odmasteniu reťaze (pred následným mazaním), kazety, prevodníkov, brzdového obloženia a iných kovových súčiastok. Veľkosť balenia je 750 ml a cena sa pohybuje okolo 8 €. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Pre kompletnú ponuku a detailné informácie prosím navštívte domovské stránky jednodlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Vianočné darčeky pre enduro jazdca - malá inšpirácia pre vás PR článok

Vianočné darčeky pre enduro jazdca - malá inšpirácia pre vás

Dalo by sa povedať, že v prípade kategórie enduro je takmer všetko spotrebný materiál, ktorý treba z času na čas vymeniť. A rovnako vždy spraví radosť nový dres, prilba či sada na čistenie bicykla.
Dresy do horúcich letných dní PR článok

Dresy do horúcich letných dní

Je jedno či obľubujete užšie strihy dresov, alebo voľnejšie oblečenie. Počas letných horúčav je prvoradou podmienkou perfektný odvod potu a rýchloschnúci materiál.
Výbava pre enduro jazdca PR článok

Výbava pre enduro jazdca

Enduro jazdci majú špecifické potreby ohľadom výbavy, ktorá musí zniesť oveľa viac. Či už je to prilba, batoh alebo spoľahlivý plášť.
keyboard_arrow_up