Marin Bikes – bicykle stvorené pre trail

Marin Bikes – bicykle stvorené pre trail

PR článok

Dnes si predstavíme značku patriacu do histórie MTB, ktorá sa nebojí ponúknuť vlastné riešenia a originálne nápady.

Okres Marin (Marin Country), Kalifornia, je rodiskom kultúry horských bicyklov a tiež domovom pre mnoho ľudí a miest, ktoré tento šport tvarovali od prvých krokov k teraz už legendárnym pretekom. Takým, ako je z najvyššej hory okresu, Mt. Tamalpais do mesta Fairfax. Územie okolo je hornaté a tvorí ho poloostrov medzi Tichým oceánom a zátokou v San Franciscu, ktorá je s mestom spojená slávnym mostom Golden Gate.

Značka Marin Bikes bola založená v roku 1986, teda stále v počiatkoch MTB. Zakladateľ firmy Robert Buckley tomuto športu prepadol v osemdesiatych rokoch a rozhodol sa, že spolu s miestnymi nadšencami dodajú na trh kvalitné a cenovo dostupné biky. Tie bude možné bez problémov používať na stále sa rozrastajúcom počte trailov v okolitých kopcoch. V meste Fairfax sa stretol s prvým vývojárom Marin Bikes a budúcim národným šampiónom, členom MTB siene slávy – Joe Murrayom.V počiatkoch sa na vývoji podieľala aj ďalšia legenda, Joe Turner. Prelomom bol úspech modelu Madrone Trail, ktorý položil základy pre 3 desaťročia vývoja v oblasti MTB. Necelé 2 roky po založení bol na trh predstavený ako jeden z prvých, masovo vyrábaných titánových bikov. Pracovalo sa výrazne aj na celoodpružených modeloch a Marin bol jedným z pionierov v tejto oblasti. Marin Titanium FRS z roku 1993 použil komponenty od značky Manitou a na tomto bicykli získal v tom istom roku Jürgen Beneke titul svetového šampióna.

(zdroj: retrobike.co.uk)

Zaujímavosťou je, že Marin Bikes v súčastnosti ponúka široký sortiment bicyklov, ktoré nesú mená „ikonických“ miest, hôr, trailov, údolí a tiež barov/pohostinstiev. Veď, dobré pivo je s MTB rovnako pevne spojené. Takže nechýbajú názvy modelov ako San Rafael, San Anselmo, Fairfax, Pine Mountain, Hawk Hill, Attack Trail, Nail Trail, Wolf Ridge, Hidden Canyon, Gestalt, a tak ďalej. Čo je pre Marin charakteristické, je najmä zameranie na horskú cyklistiku a všetky možné variácie, kde sa dôraz kladie v prvom rade na pôžitok z jazdy – najmä tej na poriadnom traili a v dobrej partii.Rovnako sa kladie dôraz na vývoj a vlastné riešenia – práve tie odlišujú „legendárne“ značky od tých, ktoré viac-menej kopírujú súčasné trendy. Posledným dôkazom v tomto smere je model Wolf Ridge s úplne odlišným systémom zavesenia zadnej stavby Naild R3ACT – 2Play.

Ten patrí do širokej skupiny celoodpružených modelov určených pre celodenné brázdenie hôr s dôrazom na zjazdové schopnosti. Rovnako v tomto segmente nájdete aj rôzne materiály rámov, kde nechýba ani karbón pri top modeloch, či pluskové kolesá pre expedične orientovaných jazdcov.Klasické športové HT určené na „dupanie“ do kopca a naháňanie sekúnd, by ste v ponuke hľadali márne. Marin Bikes sa vydal cestou zábavy a tomu sú prispôsobené aj hardtaily. Tie nesú výrazne trailovú geometriu a zvládnu aj tvrdé zaobchádzanie. Menší segment klasických cestných bicyklov dopĺňa výrazná orientácia na bikerom bližší gravel a tešiť sa môžete tiež na klasické oceľové rámy v duchu hesla „steel is real“, a to všetko dopĺňa aj cyklokrosový špeciál.

Prach a blato vždy hrali v prípade tejto kalifornskej značky hlavnú úlohu a inak tomu nie je ani teraz. Presvedčiť o tom sa môžete aj v súčasnej kolekcii pre rok 2018 z dielne Marin Bikes na marinbikes.cz.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Gravel bicykle – štrkolety na túto sezónu PR článok

Gravel bicykle – štrkolety na túto sezónu

V očakávaní prichádzajúceho oteplenia a dlhších dní sa nejednému z nás vynárajú v predstavách obrazy slnkom zaliatej krajiny. Na objavovanie sveta nepotrebujete veľa a práve bicykel z kategórie gravel môže byť skvelá voľba.
Gravel kolekcia Marin 2020 - po ceste aj mimo nej PR článok

Gravel kolekcia Marin 2020 - po ceste aj mimo nej

Mať možnosť vyraziť na niekoľkohodinový výjazd po ceste alebo okúsiť dobrodružstvo po nekončiacich šotolinách, bez potreby uskromňovania sa v pohodlí či rýchlosti, je výsadou práve gravel bicyklov.
Marin 2021 cestná a gravel kolekcia - vystúpte z komfortnej zóny PR článok

Marin 2021 cestná a gravel kolekcia - vystúpte z komfortnej zóny

Radi sa potulujete po krajine bez nejakých vopred stanovených cieľov a užívate si to pokojné plynutie času? Gravel a cestná kolekcia od Marin je v roku 2021 zameraná práve na tento slastný pocit - voľnosť a slobodu.
keyboard_arrow_up