Pozvánka: Cyklonárez 2 - postav sa horskému chladu

Pozvánka: Cyklonárez 2 - postav sa horskému chladu

2414 komentárov

Imroman 28.11.2017   Cyklonarez Nizke Tatry Horska Cyklistika Preteky Maraton Zima Pozvanka

Akcia, ktorá má sebou len prvý ročník a už si získala medzi „zimnými bikermi“ svoje meno. Uvidíme, aký bude ten ďalší...

 

„Postav sa horskému chladu 13. januára v Partizánskej Ľupči na úpätí Nízkych Tatier.“ Jasné , stručné a výstižné alebo aj pozvánka na ďalší ročník jednou vetou. Ten prvý som si nenechal vlani ujsť ani ja a priznám sa, že som mal pôvodne rôzne očakávania. Výsledkom celého bol samozrejme aj tento článok na našich stránkach, kde sa dozviete všetky detaily. Musím povedať, že podobná akcia v zimných horách tu chýbala a najviac ma dostala kombinácia zdravého súťaženia a naozaj „pohodovej“ atmosféry. Je to dané najmä cieľom na horskej chate Magurka, kde sa všetci postupne zlezú a pekne vyštípaní sadnú ku kapustnici alebo iným tradičným špecialitám. Rovnako je dobré sa pripraviť na možné behanie a „mordovanie“ so snehom, a tiež na fakt, že tých 17 alebo 21 km (podľa zvolenej trasy) môže trvať oveľa dlhšie ako si myslíte .No, samozrejme nesmie chýbať ani záverečná cesta spať na štart s ostatnými spolubojovníkmi. Jedinou nevýhodou je limit pretekárov stanovený na 70 osôb vzhľadom na kapacitu chaty a možnosti zabezpečenia trate – predsa len, ak sa vám v tej kose niečo stane treba konať rýchlo. Všetky podrobnosti o druhom ročníku sa dozviete v propozíciách nižšie, na stránkach podujatia, a tiež môžete sledovať novinky na facebooku.

Ako motivácia možno poslúži report z minulého ročníka, a taktiež video.Propozície


Ako sa registrovať?


Pošli nám mail na: ahoj@bicyklomposlovensku.sk s tvojim dátumom narodenia, celým menom, vybratou trasou, kategóriou v ktorej máš záujem štartovať a telefónnym číslom do 14. decembra 2017.

Pozor!
Kapacita pretekárov je 70 ľudí spolu v oboch kategóriách. Účastníci prvého ročníka už pozvánky dostali (ak si nedostal, napíš nám) no, stále je tu priestor aj pre nových odvážlivcov. Pokiaľ chceš zažiť zimný pretek s jedinečnou atmosférou, máš čas na registráciu do 14. decembra. O deň neskôr budeme spomedzi registrovaných losovať o voľné fleky.

Čo bude nasledovať?


Účastníci prvého ročníka majú čas na rozmyslenie do konca novembra. Po tomto dátume zostane XY voľných miest o ktoré sa bude losovať 15. decembra 2017. Vyvolení majú následne čas do 25. decembra na úhradu štartovného. Ak to nestihnú, budú vyradení a na ich miesto postupuje do hry ďalší pretekár z vylosovaných náhradníkov.

Štartovné


Oproti minulému roku trošku stúplo - na 15 eur. Má to niekoľko dôvodov. Prvým je, že nám 20% z tejto sumy začal odžierať štát. Ďalší dôvod je zvýšenie zdravotníckeho zabezpečenia. Veľa sme o tom písali už vlani. Pretekári idú krajinou, kde na mnohých miestach chýba signál plus pravdepodobne to bude v mraze. „Obyčajná“ zlomenina nohy, ktorú si v lete nemusí nikto všimnúť hodiny, sa v chlade môže behom minút rozvinúť na stav ohrozujúci život. Preto potrebujeme mať túto stránku zabezpečenú aj vo vašom záujme čo najlepšie, aby sme dokázali pretekárov v prípade potreby vypratať z terénu, tak rýchlo, ako to len pôjde. V tomto kontexte rovnako ako vlani odporúčame pretekárom na deň preteku uzavrieť poistenie pre zásah Horskej záchrannej služby.

Trasy


Trasa základná – 17 km, 630 metrov stúpanie
vedie z Partizánskej Ľupče po asfaltovej ceste (dúfame, že bude zasnežená) Ľupčianskou dolinou v neustálom no veľmi miernom stúpaní. Po zhruba 14tich kilometroch nasleduje odbočka do osady Magurka a tri kilometre cesty, ktorá stúpa oveľa prudšie. „Bič plieska na konci“ platí doslova aj tu, posledné zvyšky síl z vás vysaje záverečné stúpanie.

Trasa ťažká - 21 km, 1000 metrov prevýšenie
vedie z Partizánskej Ľupče, odbočuje na poľnú cestu smerujúcu do Liptovských Kľačian a z nej sa hodíte na lesnú cestu. Dlhým traverzom vystúpite pod vrchol Prednej Magury. Ďalej čaká na pretekárov zjazd lesnou cestou (nič strmé) späť do Ľupčianskej doliny. Tam sa trasa napojí na základnú trasu a pokračuje miernym stúpaním hore dolinou až po odbočku do osady Magurka, kde rovnako ako na prvú skupinu číha trojkilometrové stúpanie s krutým záverom.

Profil základnej a ťažkej trasy
Cesta späť
Pretože cieľ je inde ako štart, čaká pretekárov návrat do miesta štartu (základnou trasou v klesaní). Preto odporúčame, aby si pretekári nachystali aj teplé a suché oblečenie, ktoré si pred štartom nabalia do označených vriec a tie im budú vyvezené do cieľa, kde sa v chate Magurka budú môcť preobliecť.

Kategórie

  • Fatbike muži/ženy
  • MTB muži/ženy
  • E-bike

Časový plán

  • 7:30 – 10:30 registrácia pretekárov
  • 11:00 - štart pretekov
  • 14:00 – vyhlásenie výsledkov na chate a ukončenie akcie
  • 14:20 – 15:00 návrat pretekárov

Povinná výbava a výstroj pretekára


Na trasu budú pustení len jazdci s cyklistickou prilbou riadne upevnenou na hlave. Pretekári, ktorí si prilbu snímu počas jazdy, budú diskvalifikovaní. Odporúčame teplé oblečenie, dlhé rukavice a teplé topánky prípadne zimné návleky.

Upozornenie


Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu trasy, zmenu času štartu, doplnenie povinnej výbavy aj prehodnotenie kategórii. Pretekári sa počas preteku musia riadiť pokynmi organizátorov.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

2. Zimný Cyklonárez

13.01.2018
MTB - XC
Partizánska Ľupča (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (28)
andyapobrunodaemonDavidedrahomir1elvilafraktohqbc5541hulejova663Imromanjarko22jurasmtbikerkatkolacobrMajo3xIIImajo525miskozlamkObruckremotomas88RoboMislavosten-tntcrewtheodorThomVetybee75Zubko1

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)

Komentáre

ThomVe 29.11.2017 (10:54)

1


Len nech to nechaju tak ako to je, poriadny natural 😀 skoro celu zimu jazdime po Inovci na klasickych mtb bajkoch a vzdy je to kopec srandy.Tešíme sa na cyklonarez a dúfame ze nas vylosuju

 
Majo3xIII 29.11.2017 (18:40)

1


Čaute chalani, tešíme sa na vás. Prihlásených je vás už slušná kopa.

 
todam 28.11.2017 (09:17)

0


Nazdar, v hlave mi vŕta otázka, do ktorej kategórie sa bude registrovať s pluskovymi kolesami? Klasicke MTB alebo Fat?

 
palo14 todam 28.11.2017 (11:55)

0


Ziadne klasicke MTB tam nie je a fat bike nemas.

 
todam palo14 28.11.2017 (14:51)

1


Je tam kategória MTB a Fatbike. Tým klasickým MTB som myslel MTB

 
Majo3xIII todam 29.11.2017 (18:44)

1


MTB budú aj 27,5. Ak bude málo fatbikov, tiež sa zlúčia.

 
boris.ko 28.11.2017 (14:57)

0


Imroman Musím povedať, že podobná akcia v zimných horách tu chýbala ........ Už tu podobná je, ale pre necestovateľov trošku od ruky.
http://cergovskastopa.sk/

 
Imroman boris.ko 28.11.2017 (17:12)

0


ano, to poznam ale predsa len ten profil tu je trochu iny - kazdopadne ciel na chate je podobny

 
maros1974 29.11.2017 (09:32)

0


nebolo by od veci tu horsku trasu prebehnut s terenakom ci snesnym skutrom a potiahnut za sebou zatazenu dosku, fatbiky su super, ale v makkom snehu je to trapenie ako s galuskou, zimne traily pre fatbike sa udrziavaju tzv. cesanim, grooming a to bud ratrakom,klasika, alebo inymi prostriedkami, v Oregone taha za sebou snezny skuter valec siroky 1,2m, ked s tym pobeha chodniky su ready raz dva.

 
katko maros1974 29.11.2017 (15:14)

1


to nemyslíš vážne toto

 
maros1974 katko 29.11.2017 (20:34)

0


daj si do googlu "fatbike trail grooming" nieco taketo som mal na mysli: http://www.wildcatgroomers.com

 
Majo3xIII maros1974 29.11.2017 (18:43)

1


Na terénnych autách sme to jazdili aj vlani, niečo to pomohlo ale beztak to neutlačíš ideálne keď mrzne a sneh je sypký. Chcelo by to utláčať počas odmäku a potom keby to pritiahol mráz, ale prírode nerozkážeš, môže byť múka ako vlani a nezachráni to ani skúter no a účte za ratrák si neviem ani predstaviť

 
JohnnyZLiptova 30.11.2017 (16:51)

0


My sme tam boli pred minuly vikend a uz tam bolo hodne snehu. Po dnesnom dni si neviem predstavit kolko je tam teraz snehu ale do akcie je daleko...

 
Majo3xIII 30.11.2017 (17:25)

0


Máme posledný 10 voľných flekov. Keď sa prihlási viac ľudí, príde na rad losovanie 15. decembra.

 
Pridaj komentár