SP: Slováci z Moskvy s jedenástimi bodmi

Jedenásť bodov do hodnotenia Svetového pohára si odvážajú slovenskí dráhoví cyklisti z druhých pretekov štvordielneho seriálu v Moskve.
Najlepší výsledok dosiahol na olympijskom velodróme v Krylackom Jozef Žabka, ktorý obsadil v bodovacích pretekoch jednotlivcov 5. miesto a vybojoval svojich prvých šesť bodov do hodnotenia SP 2006/07. Čerstvý mladomanžel z AŠK Dukla Trenčín vyťažil zo svojho úniku, keď dal spolu s ďalšími štyrmi jazdcami zvyšku štartového poľa jedno kolo, za čo dostal navyše 20 bodov.

V pretekoch na 1 km s pevným štartom dosiahol najlepší výsledok kariéry Matej Slivovský, ktorý obsadil 7. miesto a vôbec prvýkrát v živote bodoval v hodnotení SP. Priemernou rýchlosťou 54,211 km/h zvládol kilometer za 1:06,407 a vybojoval si štyri body do SP. Zvyšný bod vybojoval v disciplíne keirin po 10. mieste Peter Bazálik, ktorý sa z opráv prvého kola prebojoval do semifinále, kde vo svojej jazde skončil na prvej nepostupovej štvrtej pozícii. Rovnaká priečka mu patrila aj v jazde o 7. až 12. miesto a celkovo tak skončil desiaty. V priebežnom hodnotení SP v keirine patrí Bazálikovi 18. pozícia.
Len tesne uniklo bodované umiestnenie Martinovi Liškovi v scratchi, keď obsadil v hladkej jazde na 15 km 12. priečku. V šprinte jednotlivcov skončili Slováci v kvalifikácii. Jaroslav Jeřábek absolvoval letmých 200 m priemernou rýchlosťou 70,250 km/h za 10,249 s, čo stačilo na 18. priečku. O jedenásť miest nižšie skončil Matej Slivovský, keď mu namerali čas 10,516 s. V šprinte sa zásluhou Holanďana Thea Bosa zrodil aj nový svetový rekord. Majstrovi sveta nameral čas 9,772 s, čím letmých 200 metrov zvládol s priemerom 73,694 km/h. Predchádzajúce vyše jedenásť rokov staré maximum Kanaďana Curta Harnetta z kolumbijskej Bogoty malo hodnotu 9,865 s.
V nedeľňajšom madisone sa nepodarilo postúpiť Jozefovi Žabkovi s Martinom Liškom z kvalifikácie, v ktorej v druhej jazde obsadili nepostupové 10. miesto. Družstvo šprintérov Jaroslav Jeřábek, Peter Bazálik a Gabriel Jonášek finišovalo priemernou rýchlosťou 57,522 km/h v tímovom šprinte za 1:02,584 na 13. mieste. Jediná žena v tíme Katarína Uhláriková, ktorá len naberá skúsenosti, skončila najlepšie v nedeľňajšom scratchi - finišovala na 18. pozícii.
Najúspešnejšou krajinou 2. kola Svetového pohára sa stalo Nemecko, ktorého zástupcovia vybojovali v Moskve 132 bodov. V hodnotení Pohára národov po dvoch pretekoch patrí Slovensku 32. priečka, vedie Nemecko.

Výsledky - 2. preteky SP v dráhovej cyklistike v Moskve:
Muži:
Šprint: 1. Theo Bos (Hol.), 2. Stefan Nimke (Nem.), 3. Craig McLean (V. Brit.),... 18. Jaroslav Jeřábek, 29. Matej Slivovský (obaja SR) - Bos časom 9,772 s vytvoril nový svetový rekord na letmých 200 metrov

Stíhacie preteky družstiev: 1. Veľká Británia (Clancy, Geraint, Manning, Newton), 2. Rusko, 3. Nemecko

Bodovacie preteky jednotlivcov: 1. Michail Ignatijev (Rus.) 46, 2. Vasil Kirijenka (Bielor.) 41, 3. Alexander Polivoda (Rus.) 25, 4. Nicholas Sanderson (Austr.) 23, 5. Jozef Žabka (SR) 22
Hodnotenie SP: 1. Ignatijev 24, 2. Kirijenka 18, 3. Gregory Henderson (N. Zél.) 10,... 7. Jozef Žabka (SR) 6

1 km s pevným štartom: 1. Michael Seidenbacher (Nem.) 1:02,853, 2. Kevin Sireau (Fr.) 1:03,720, 3. Jevgenij Bolibruch (Ukr.) 1:04,551,... 7. Matej Slivovský (SR) 1:06,407
Poradie SP (po 2 pretekoch): 1. Seidenbacher 12, 2. Chris Hoy (V. Brit.) 12, 3. Sireau 10,... 13. Slivovský 4

Scratch: 1. Ivan Kovaľov (Rus.), 2. Mitchell Docker (Austr.), 3. Martin Bláha (ČR),... 12. Martin Liška (SR)

Keirin: 1. Andrej Vinokurov (Ukr.), 2. Teun Mulder (Hol.), 3. Mickael Bourgain (Fr.),... 10. Peter Bazálik (SR)
Poradie SP (po 2 pretekoch): 1. Vinokurov 12, 2. Theo Bos (Hol.) 12, 3. Mark French (Austr.) 11,... 18. Peter Bazálik (SR) 1

Tímový šprint: 1. Veľká Británia (Crampton, Kenny, McLean), 2. Holandsko, 3. Francúzsko,... 13. Slovensko (Bazálik, Jeřábek, Jonášek)

Madison: 1. Jens Mouris, Danny Stam (Hol.) 0, 2. Konstantin Ponomarev, Alexej Schmidt (Rus.) 0, 3. Michael Morkov, Alex Rasmussen (Dán.) 16 (-1 kolo),... Jozef Žabka, Martin Liška (SR) nepostúpili z kvalifikácie

Ženy:
Bodovacie preteky: 1. Giorgia Bronziniová (Tal.) 20, 2. Yoanka Gonzalezová-Perezová (Kuba) 13, 3. Julia Arustamovová (Rus.) 13,...27. Katarína Uhláriková (SR) 0

Keirin: 1. Victoria Pendletonová (V. Brit.), 2. Christin Mucheová, 3. Dana Glossová (obe Nem.)

Scratch: 1. Annalisa Cucinottová (Tal.), 2. Lesija Kalitovská (Rus.), 3. Yoanka Gonzalezová-Perezová (Kuba),... 18. Katarína Uhláriková (SR)

500 m s pevným štartom: 1. Lizandra Guerra (Kuba) 34,336, 2. Natalia Cylinská (Bielor.) 34,802, 3. Simona Krupeckaiteová (Litva) 35,200

Stíhacie preteky: 1. Wendy Houvenhagelová (Austr.), 2. Rebecca Romerová (V. Brit.), 3. Larissa Kleinmannová (Nem.),... 21. Katarína Uhláriková (SR)

Tímový šprint: 1. Holandsko, 2. Nemecko, 3. Francúzsko

Hodnotenie Pohára národov (po dvoch pretekoch SP): 1. Nemecko 207 (75+132), 2. Holandsko 178 (99+79), 3. Rusko 160 (90+70),... 32. Slovensko 11 (0+11)