Ďalšie zábery z projektu Catching Breath

Ďalšie zábery z projektu Catching Breath

Pozrite si ďalšie fotografie z akcie, ktorá si vzala za úlohu pokoriť legendárny priesmyk Khardung La v Himalájach v novom rekorde.

Je to síce už nejaký čas, čo tento projekt došiel k úspešnému koncu, no zážitkov bolo viac než dosť a stále pretrvávajú. Pre tých, čo nevedia, Catching Breath mal za cieľ pokoriť rekord na segmente v sieti Strava. Tým segmentom bol najvyšší priesmyk na svete dostupný autom bez vojenského povolenia - Khardung La v Himalájach vo výške 5 359 metrov nad morom. Pre viac detailov odporúčame pozrieť tento článok Catching Breath: Himalájske preteky, ktoré vám doslova vyrazia dych.Rekord bol v držaní Rakúšana Christopha Klugeho z roku 2012 a nakoniec sa ho podarilo pokoriť trom jazdcom a medzi nimi nechýbala ani žena. Najrýchlejší bol Bartosz Huzarski, ktorý porazil porazil starý rekord o 27 minút a 50 sekúnd. Cca 5 minút po ňom sa na vrchole objavil aj Andrea Schiliro, ktorému sa tiež podarilo prekonať rekord a následne Eva Lindskog. Tá nielen že vytvorila ženský rekord, ale rovnako prekonala aj hodnotu Klugeho času. Prekročila totiž cieľovú čiaru len pár sekúnd pred sprievodným vozidlom ŠKODA KAROQ – to tvorilo akúsi hranicu starého rekordu. Štvrtý jazdec - Valentí Sanjuan - rekord síce neprekonal pre zdravotné problémy, ale na vrchol sa po poriadnej dávke sebazaprenia predsa len dostal.

Nižšie nájdete niekoľko záberov zo zákulisia nádhernej krajiny a mesta Leh, ktoré slúžilo ako základňa. Pre kompletnú galériu navštívte galériu na stránkach We Love Cycling.

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up3thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Moja top trojka produktov, ktoré mi zlepšili výjazdy

Moja top trojka produktov, ktoré mi zlepšili výjazdy

V živote bikera je veľmi dôležité vedieť obhájiť každý nákup, aj keď sa na prvý pohľad môže jednať o zbytočnosť a v domácnosti sa objaví viac otázok, ako by bolo treba.
Superior XP 969 – môj prvý poriadny bike a 4,5 sezóny s ním

Superior XP 969 – môj prvý poriadny bike a 4,5 sezóny s ním

Rozmýšľal som, ako nazvať tento článok, ktorý som si pripravil. Viem, že je mnoho oveľa lepších bikov. Každý máme iný rozpočet, pre niekoho je dobrý bike za pár stovák, u niekoho hranica začína na pár tisícoch.
keyboard_arrow_up