Ďalšie zábery z projektu Catching Breath

Ďalšie zábery z projektu Catching Breath

thumb_up3thumb_down 1 komentár

redakcia 18.12.2017   Expedicia Skoda Azia Cyklistika Strava Horska Cyklistika

Pozrite si ďalšie fotografie z akcie, ktorá si vzala za úlohu pokoriť legendárny priesmyk Khardung La v Himalájach v novom rekorde.

 

Je to síce už nejaký čas, čo tento projekt došiel k úspešnému koncu, no zážitkov bolo viac než dosť a stále pretrvávajú. Pre tých, čo nevedia, Catching Breath mal za cieľ pokoriť rekord na segmente v sieti Strava. Tým segmentom bol najvyšší priesmyk na svete dostupný autom bez vojenského povolenia - Khardung La v Himalájach vo výške 5 359 metrov nad morom. Pre viac detailov odporúčame pozrieť tento článok Catching Breath: Himalájske preteky, ktoré vám doslova vyrazia dych.Rekord bol v držaní Rakúšana Christopha Klugeho z roku 2012 a nakoniec sa ho podarilo pokoriť trom jazdcom a medzi nimi nechýbala ani žena. Najrýchlejší bol Bartosz Huzarski, ktorý porazil porazil starý rekord o 27 minút a 50 sekúnd. Cca 5 minút po ňom sa na vrchole objavil aj Andrea Schiliro, ktorému sa tiež podarilo prekonať rekord a následne Eva Lindskog. Tá nielen že vytvorila ženský rekord, ale rovnako prekonala aj hodnotu Klugeho času. Prekročila totiž cieľovú čiaru len pár sekúnd pred sprievodným vozidlom ŠKODA KAROQ – to tvorilo akúsi hranicu starého rekordu. Štvrtý jazdec - Valentí Sanjuan - rekord síce neprekonal pre zdravotné problémy, ale na vrchol sa po poriadnej dávke sebazaprenia predsa len dostal.

Nižšie nájdete niekoľko záberov zo zákulisia nádhernej krajiny a mesta Leh, ktoré slúžilo ako základňa. Pre kompletnú galériu navštívte galériu na stránkach We Love Cycling.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Rukavice ~ Zimné)

Komentáre

side 18.12.2017 (12:35)

thumb_up1thumb_down


Že celkom slušná maximálka.

 
Pridaj komentár
keyboard_arrow_up