BMX hala Šenkvice – 250 metrov cyklistickej radosti

BMX hala Šenkvice – 250 metrov cyklistickej radosti

Ako tomu v živote občas býva, tie najlepšie veci prichádzajú nečakane, čo bol tiež prípad bikrosovej haly vo vinohradníckej dedinke neďaleko Pezinka. Ako sa začal písať príbeh haly, zastrešujúcej všetkých dvojkolesových nadšencov z okolia?

Náhodný objav


Vznik haly začal veľmi netradične a zaujímavo, nakoľko si jej budúci zakladateľ nemal počas práce kde odskočiť na malú potrebu. Náhodne teda vstúpil do opustenej budovy, ktorá kedysi slúžila ako skladisko pre železnice. V podobnom momente človeku skrsnú najrôznejšie myšlienky, a keďže vtedy ešte malý Matúš Zmajkovič jazdil bikros, jeho otcovi napadlo, že by sem mohol naviezť kopy hliny, z ktorých onedlho vznikli prvé vlny. Tieto sa časom rozrástli, a tak sa v roku 2002 začala písať história haly, ktorú dnes všetci jazdci poznajú ako Twister halu Šenkvice.Priestor plný možností


Hala slúži nielen na zimné tréningy či prípravu jazdcov na sezónu, ale je určená aj pre bikerov, ktorí sa chcú naučiť niečo nové, prípadne len nevypadnúť z kondície. Trať v hale je dlhá 250 metrov a je naozaj plná možností pre tých, ktorí sa chcú hecnúť a zdolať rôzne nové prvky, skoky či prejazdy. Veľkou výhodou je aj jej pneumatická štartovacia rampa, ktorá sa dá nastaviť na trénovanie štartov alebo celého okruhu. Profil trate sa pritom z roka na rok mení, čím dáva jazdcom možnosť trénovať každú zimu niečo nové.Dnes túto halu navštevujú hostia z rôznych krajín: Maďarska, Česka, Poľska, Nemecka a iných. Na tomto mieste sa pritom odchovalo veľa dobrých jazdcov, ako napríklad Filip Polc, Marek Peško, Patrik Nagy a iné známe mená. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť aj tréning Tomáša Slavíka a Felixa Beckemanna na preteky downmall:Do haly však nechodia len profíci, ale aj obyčajní bikeri, ktorým počas tuhej zimy chýba viac pohybu.

Spojenie tréningu i oddychu


S víziou multifunkčného priestoru sa hala neustále rozrastá, v súčasnosti pozostáva z  3 častí: prvou je, samozrejme, hala samotná, pribudla oddychová zóna s barom, kde sa návštevníci môžu zahriať teplým čajom pri krbe a v neposlednom rade je v súčasnosti plánovaná aj výstavba posilňovne. Časom teda môžeme očakávať plne funkčný priestor vhodný na komplexnú prípravu všetkých bikerov. Ak chceš byť neustále informovaný o novinkách v BMX hale Šenkvice, nájdeš ju aj na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up16thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Stúpania na Kysuciach v sedle cestného bicykla – moje tipy

Stúpania na Kysuciach v sedle cestného bicykla – moje tipy

Niekto v tom vidí utrpenie a nútené zlo, iný zasa potešenie a výzvu. Pozrite si spolu so mnou pár pekných a možno aj výživných stúpaní v tejto krásnej vrchovine.
Rozdiel medzi DH a enduro – stačí na obe disciplíny jeden bike?

Rozdiel medzi DH a enduro – stačí na obe disciplíny jeden bike?

V roku 2017 sa konali majstrovstvá sveta v zjazde, na ktorých legenda Sam Hill zajazdil 6. miesto na enduro bicykli. Je teda v týchto bicykloch taký veľký rozdiel, alebo stačí na obe disciplíny len jeden?
Ako som sa učil v 36-tke  bunny hop

Ako som sa učil v 36-tke bunny hop

Možno si niektorí pamätáte na článok spred dvoch rokov, ako som sa učil jazdiť na zadnom kolese. Teraz by som vám popísal, aké to bolo naučiť sa bunny hop a hlavne, čo mi to prinieslo do môjho bikerského života.
keyboard_arrow_up