BMX hala Šenkvice – 250 metrov cyklistickej radosti

BMX hala Šenkvice – 250 metrov cyklistickej radosti

169 komentárov

redakcia 18.01.2018 10 fotografií   Technika Trening Slovensko Bmx Bikros

Ako tomu v živote občas býva, tie najlepšie veci prichádzajú nečakane, čo bol tiež prípad bikrosovej haly vo vinohradníckej dedinke neďaleko Pezinka. Ako sa začal písať príbeh haly, zastrešujúcej všetkých dvojkolesových nadšencov z okolia?

 

Náhodný objav


Vznik haly začal veľmi netradične a zaujímavo, nakoľko si jej budúci zakladateľ nemal počas práce kde odskočiť na malú potrebu. Náhodne teda vstúpil do opustenej budovy, ktorá kedysi slúžila ako skladisko pre železnice. V podobnom momente človeku skrsnú najrôznejšie myšlienky, a keďže vtedy ešte malý Matúš Zmajkovič jazdil bikros, jeho otcovi napadlo, že by sem mohol naviezť kopy hliny, z ktorých onedlho vznikli prvé vlny. Tieto sa časom rozrástli, a tak sa v roku 2002 začala písať história haly, ktorú dnes všetci jazdci poznajú ako Twister halu Šenkvice.Priestor plný možností


Hala slúži nielen na zimné tréningy či prípravu jazdcov na sezónu, ale je určená aj pre bikerov, ktorí sa chcú naučiť niečo nové, prípadne len nevypadnúť z kondície. Trať v hale je dlhá 250 metrov a je naozaj plná možností pre tých, ktorí sa chcú hecnúť a zdolať rôzne nové prvky, skoky či prejazdy. Veľkou výhodou je aj jej pneumatická štartovacia rampa, ktorá sa dá nastaviť na trénovanie štartov alebo celého okruhu. Profil trate sa pritom z roka na rok mení, čím dáva jazdcom možnosť trénovať každú zimu niečo nové.Dnes túto halu navštevujú hostia z rôznych krajín: Maďarska, Česka, Poľska, Nemecka a iných. Na tomto mieste sa pritom odchovalo veľa dobrých jazdcov, ako napríklad Filip Polc, Marek Peško, Patrik Nagy a iné známe mená. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť aj tréning Tomáša Slavíka a Felixa Beckemanna na preteky downmall:Do haly však nechodia len profíci, ale aj obyčajní bikeri, ktorým počas tuhej zimy chýba viac pohybu.

Spojenie tréningu i oddychu


S víziou multifunkčného priestoru sa hala neustále rozrastá, v súčasnosti pozostáva z  3 častí: prvou je, samozrejme, hala samotná, pribudla oddychová zóna s barom, kde sa návštevníci môžu zahriať teplým čajom pri krbe a v neposlednom rade je v súčasnosti plánovaná aj výstavba posilňovne. Časom teda môžeme očakávať plne funkčný priestor vhodný na komplexnú prípravu všetkých bikerov. Ak chceš byť neustále informovaný o novinkách v BMX hale Šenkvice, nájdeš ju aj na tomto odkaze.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Kolesá a ráfiky ~ Vypletené kolesá ~ Detské a BMX kolesá)

Komentáre

iron.hide 18.01.2018 (09:17)

0


Da sa tam ist aj s fullom?

 
Henry33 iron.hide 18.01.2018 (09:18)

0


Jasne mozes ist na com chces ty, to je na tebe.

 
DzejPii iron.hide 18.01.2018 (11:34)

0


Da sa Boli tam uz aj borec na 29 fulle

 
N/A 18.01.2018 (12:57)

0


Pekny dokument skoda ze BMX bike sa tam len preblikol a predstaveny ani nebol. Takto to troska skresluje co je naozaj BMX

 
Cykloturista 18.01.2018 (13:46)

0


Na pumptracku Zochova chata som bol s malým 6ročným synom, môžem ísť aj tu? Len také voľné jazdenie pre radosť, prevetranie sa na obyčajnom bicykli, žiadne skoky, žiadne plašenie sa.

 
Henry33 Cykloturista 18.01.2018 (13:48)

0


Mozes ist aj s malym. Chodi tu veľa deti, sice to su tie co maju trening vramci nejakych skupin ale tak nieje ziadny dovod preco by si nemohol ist aj so synom. Miesta je tam dost.

 
MichalPokorny 21.01.2018 (20:44)

0


V dobe ked sme točili toto video sme sa nachadzali iba My . 5ti či 6ti z toho jrden 20kovy. Tocilo sa počas tyždna a to že tam boli zrovna Tomas s Felixom bolo to naj. No hlavne islo o miesto kde sa da uciť a v zime zdokonalovat

 
CamoTao 25.01.2018 (08:13)

0


A aká je cena ?

 
Henry33 CamoTao 25.01.2018 (08:47)

0


8 eur

 
Pridaj komentár