Pinarello DOGMA F10 v novom kabáte pre „nebeských“ jazdcov

Pinarello DOGMA F10 v novom kabáte pre „nebeských“ jazdcov

PR článok 11.01.2018   Sezona 2018 Pinarello Cestna Cyklistika Predstavenie Cestny Bike

Pozrite si nový dizajn, s ktorým budú jazdci tímu SKY zbierať ďalšie víťazstvá. Nie je nad to, keď bicykel vyzerá rýchlo, aj keď stojí na mieste...

 

Spojenie talianskej značky Pinarello a tímu SKY už mnohí berú ako jeden celok a nie je sa čomu čudovať. Veď túto sezónu už to bude deviaty rok spolupráce a zrejme môžeme povedať, že veľmi úspešnej. Za ten čas prešiel model DOGMA viacerými zmenami a vylepšeniami, no jedno bolo takmer vždy nemenné – elegancia reprezentovaná charakteristickou matnou čiernou. Na sezónu 2018 sa pridajú aj prvky bielej a modrej, čo vo výsledku bude dokonalá kombinácia, s novým dizajnom oblečenia. Nezabudlo sa ani na tradičnú schému, ktorá reprezentuje všetky dôležité a cenné víťazstvá tímu. Či už sa jedná o celkové triumfy na Grand Tours, v kratších etapových pretekoch alebo tých jednodňových.Celý tento „kód“ je reprezentovaný pomocou rôzne dlhých čiar. Výsledkom je stroj, ktorý už na „papieri“ vyzerá poriadne rýchlo. Veď, posúďte sami...Čo je nové?


To, čo charakterizuje nový model F10 oproti predchodcovi F8, je najmä ladenie detailov, ktoré pri tak vyrovnanej konkurencii aká v súčasnosti panuje, bude mať vždy svoje opodstatnenie. Rám váži iba 820 g (F8 mala 875 g), pričom tuhosť vzrástla o 7%. Zaujímavý údaj je na strane aerodynamiky, kedy sa vďaka konkávnej spodnej trubke podarilo na tomto mieste ušetriť cca 13% a prepracované pätky vidlice si polepšili o 10%. Inšpirácia pritom pochádzala z časovkárskeho špeciálu Bolide TT.Čo profesionálni jazdci ocenia možno najviac, je zachovanie ovládateľnosti a celkového pocitu z jazdy, charakteristického pre rodinu DOGMA. Vďaka tzv. Junction boxu, je riadiaca jednotka sady Shimano DuraAce Di2 ukrytá v ráme, kde neprekáža, a pritom je ľahko dostupná. Všetky káble sú ukryté a nič neruší prúdenie vzduchu, no a samozrejme ani celkový dizajn. Pritom zostáva model F10 kompatibilný so všetkými súčasnými sadami na trhu, vrátane tých mechanických.MOST doplnky vo výbave SKY


Po novom sa jazdci tímu SKY budú spoliehať aj na doplnky MOST, ktoré patria pod materskú značku Pinarello. Patrí sem najmä „kombo“ riadítok a predstavca alebo sedlovka. Tie tvoria spolu s rámom dôležitú súčasť v ponímaní aerodynamiky ako celku.

Spojenie britského tímu a talianskej značky píše už dlhú históriu a nejaký čas ju písať ešte bude. Partnerstvo je totiž potvrdené až do roku 2020.

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Podobné články