Cykloportál už aj v Košickom kraji

Cykloportál už aj v Košickom kraji

V poradí už piaty krajský portál prináša cyklistom trasy na území príslušného kraja. Pozrite sa, ktoré na východnom Slovensku môžete navštíviť.

Začiatkom decembra bol uvedený do prevádzky ďalší modul webu cykloportal.sk a to ke.cykloportal.sk, ktorý vznikol za spoluúčasti Slovenského cykloklubu a Košického kraja.Nakoľko na území Košického kraja je v správe SCK len minimum trás, bolo nutné urobiť triedenie databázy trás a po vzájomnej dohode bol stanovený ich finálny počet - 87. Tieto budú postupne v niekoľkých etapách zverejnené na novej webstránkeNa území Košického kraja figuruje väčšie množstvo správcov a aj z tohto dôvodu bolo potrebné domeranie mnohých trás v teréne. Vybrané trasy boli tímom SCK prejdené, pričom okrem snímania pomocou GPS zariadenia boli tiež monitorované ďalšie prvky a vytváraná fotodokumentácia. V priebehu mesiacov september a október bolo takto zmapovaných viac ako 800 km, avšak nie všetko bolo následne použité pri spracovaní na stránku. Taktiež ďalšie podklady boli Slovenskému cykloklubu dodané od miestnych cykloznačkárov.V prvej etape bolo pripravených a odovzdaných viac ako 70 cykloturistických trás a na ďalšie sa budú môcť cyklonadšenci tešiť už v tomto roku. Košický cykloportál je tak piatym krajským portálom, ktorý sprostredkuje cyklistom trasy na území príslušného kraja. Podobne je tomu tak aj v ďalších krajoch tn.-/tt.-/nr.-/za.cykloportal.sk.Košický cykloportál obsahuje však aj pár jedinečných prvkov, akým je napríklad na trase "017 - Dolnozemplínska cyklomagistrála" video.Vďaka mnohým užitočným informáciám, zaujímavostiam a možnosti stiahnutia GPS je tak možné jednoduché oboznámenie sa s vybranými trasami.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Slovensko na bicykli - nonstop a za 1 deň

Tip na výlet: Slovensko na bicykli - nonstop a za 1 deň

Slovensko je nádherná krajina. Žijeme v nej a máme ju radi. Už dlhšie sme plánovali nejaký výlet po našom kraji, ale ani vo sne nám nenapadlo, že to zrealizujeme takýmto spôsobom.
S bicyklom po Hornom Zemplíne - objavujte skutočné unikáty

S bicyklom po Hornom Zemplíne - objavujte skutočné unikáty

Boli ste už na Hornom Zemplíne? Nie? Tak to je potom najvyšší čas napraviť. Malebný rázovitý región vás uchváti už na prvý pohľad!
Tip na výlet: Po Slovensku s minikaravanom alebo aký je „vanlife“ s bicyklami

Tip na výlet: Po Slovensku s minikaravanom alebo aký je „vanlife“ s bicyklami

Ponuka dostať obytné auto na predĺžený víkend sa jednoducho neodmieta, nám prišla od Happy Nomad. Ihneď sme s priateľkou vymýšľali, kam vyrazíme.
keyboard_arrow_up