Wilier 501 XN – vstupná brána medzi karbónových rýchlikov

Wilier 501 XN – vstupná brána medzi karbónových rýchlikov

PR článok

Talianska značka Wilier Triestina má pripravený model, ktorý by mohol osloviť športových nadšencov, a pritom zbytočne nezaťažiť ich peňaženku.

29-palcové hardtaily zďaleka nie sú na ústupe, skôr naopak. Vďaka svojím vlastnostiam ponúkajú alternatívu v prípade, že požadujete nízku hmotnosť a tuhosť. Navyše, ak nejazdíte vyslovene náročný terén, tak s vhodným obutím poskytnú aj veľmi dobrý komfort. Ten je viac než dostatočný na rýchlu športovú jazdu po lesných chodníčkoch a zvážniciach a rovnako s ním môžete bez problémov absolvovať nejedno maratónske podujatie či XC. Na väčšine našich tratí si bez problémov vystačíte s hardtailom, odmenou vám bude jednoduchosť celého systému, nižšia hmotnosť a cena.Práve na ňu sa kládol dôraz aj pri konštrukcii modelu 501 XN. Ale nie tak, aby to výrazne ovplyvnilo jazdné vlastnosti v porovnaní s najvyšším modelom 101X. Najväčším rozdielom je použitie iných karbónových vlákien. Tuhosť a odolnosť zostáva takmer identická a znesie tie najvyššie nároky. Zvolená geometria sa nebude brániť rýchlej športovej jazde a rovnako ani v prípade chuti na váš obľúbený trail. Celkovo je rám výrazne ľahší oproti hliníku v podobnej cenovej kategórii, a to bez obmedzenia celkovej tuhosti – pri veľkosti M má len 1 090 g. Nechýbajú mnohé zaujímavé technológie - jedná sa najmä o asymetrické spracovanie zadnej časti pre lepšie rozloženie pôsobiacich síl a „oversized“ stredové zloženie pre maximálnu tuhosť, tejto, pre výkon kľúčovej časti.Dostupné verzie


Model Wilier 501 XN bude dostupný v troch prevedeniach, ktoré od seba odlišuje zvolená výbava. Každá z nich je ladená športovo a bude vyhovovať jazdcom, ktorí majú radi svižnú jazdu. Rám zostáva pri každom rovnaký.

Najdostupnejšie je prevedenie, ktorého základom je vidlica SR Suntour Raidon RLR so zdvihom 100 mm. Prevody sú v rukách sady Shimano XT v prevedení 2x11 s prevodníkmi 36/26 a kazetou v rozsahu 11-40 zubov – teda rozsah dostatočný na každé použitie. Kolesá dodal Miche vo verzii XM50, samozrejme, všetko na pevných oskách. Brzdy nesú označenie Shimano AM506 a doplnky sú z dielne Ritchey v hliníkovom prevedení. Cena modelu je stanovená na 1 900 €.Druhý variant s cenou 2 200 € už ponúka odpruženie od amerického RockShox, konkrétne model Reba RL. Rovnako je to aj na poste radenia, kde nájdete jednoprevodníkovú sadu SRAM GX s kazetou v rozsahu 10-42 zubov. 32 zubov vpredu by malo poskytnúť dostatočný rozsah pre jazdu terénom, kde sa najviac prejavia výhody celého systému. Na tomto modeli brzdí Tektro Auriga Pro s rotormi o priemere 180 a 160 mm.

Najlepšiu výbavu poskytne model s cenovkou 2 500 €. Už ako prvé zaujme post vidlice s legendárnym pretekárskym modelom SID od RockShox. Zmena prevodov je pre zmenu v znamení Shimana a jeho sady XT a SLX vo verzii 2x11. Tie si získali viacerých pre svoju kombináciu „výkonu“ a rozumnej ceny, pričom bez problémov zvládnu aj najťažšie použitie. To platí aj pre brzdy Shimano XT M8000, ktoré budú vyhovovať aj náročným jazdcom. Kolesá sú rovnako ako pri predošlých od Miche v prevedení XM 50.

Ak poškuľujete po ľahkom a tuhom stroji na športovú jazdu, ktorého základ tvorí kvalitný karbónový rám, model Wilier 501 NX môže byť vhodná voľba. Zvolené komponenty poskytnú spoľahlivý základ aj pre začínajúcich pretekárov, pričom rám nesie potenciál aj pre neskorší upgrade a posunutie jazdných vlastností zase o niečo vyššie.

Viac informácii o modeli 501 XN sa dozviete na tomto odkaze. Dovozcom značky Wilier na slovensko je Realsport.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

CTM a ich nová kolekcia pre rok 2022 PR článok

CTM a ich nová kolekcia pre rok 2022

Slovenskú značku CTM už musí poznať naozaj každý a ich zastúpenie v cyklo svete nie je zanedbateľné. Vyrábajú bicykle pre všetky vekové či výkonnostné kategórie od tých maličkých až po tie elektrické.
Šťastný nový Rock Machine - alebo čo nám prináša kolekcia 2022 PR článok

Šťastný nový Rock Machine - alebo čo nám prináša kolekcia 2022

Si ten typ, čo „ozajstné" darčeky kupuje až po Novom roku? Tak potom ťa môže zaujať nový modelový rad bicyklov od Rock Machine.
Cannondale Scalpel HT - nové meno, nové limity

Cannondale Scalpel HT - nové meno, nové limity

Už sú to dva roky, čo Cannondale predstavil poslednú generáciu modelov Scalpel. O to viac prekvapí, že na rok 2022 je tu opäť nový Scalpel. Má to však malý háčik.
keyboard_arrow_up