Dojazdové svetlá – hlavne bezpečne do cieľa

Dojazdové svetlá – hlavne bezpečne do cieľa

PR článok

Dni sa budú pomaly skracovať a kompaktné svetlá sú výborný doplnok na skoré ranné tréningy, alebo neskoré návraty.

Ak jazdíte v zhoršených svetelných podmienkach, mali by byť svetlá vo vašej povinnej výbave. Nie vždy sa musí jednať o extra výkonné modely na jazdenie v noci. Veľmi často potrebujeme iba bezpečne doraziť do cieľa a dať o sebe na ceste vedieť. O každodennom dochádzaní do práce alebo školy ani nehovoriac. Prinášame niekoľko tipov na klasické, ale aj menej štandardné prevedenia.

BBB BLS – 127 Spycombo USB


„Modulárnu“ alternatívu ponúka BBB pri tomto sete svetiel – ideálne najmä ak ich nechcete uchytené na bicykli a potrebujete niečo ľahké na bezpečný dojazd. Upevňuje sa na prilbu alebo ruku a kombinuje predné aj zadné svetlo. Môžete využiť aj každé samostatne. Je vodeodolné a nabíja sa pomocou dodávaného Mini USB nabíjacieho kábla. Každé svetlo má 3 režimy a hmotnosť iba 26 gramov. Cena sa pohybuje okolo 49.95 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Lezyne Zecto Drive Y11


Kvalitné a vysoko kompaktné svetlo, ktoré obsahuje 3 diódy a maximálnu svietivosť 250 lumenov. Svetlo má sedem módov svietenia, je ľahké a vďaka konštrukcii z hliníka a kompozitu aj odolné. Intelligent Power indikátor zobrazuje životnosť batérie a poskytuje bočnú viditeľnosť. Má pohodlné Micro-USB nabíjanie a univerzálny klip (2v1) umožňuje jeho montáž na riaditká, alebo batoh. Cena sa pohybuje okolo 34.60 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


MOST RED EDGE LED USB


V prípade, ak máte aerodynamicky tvarovanú sedlovku, oceníte celkový tvar a konštrukciu zadného svetla od MOST so 16-timi jasnými diódami. Ideálne sa dopĺňa s modelmi aero sedloviek na Pinarello Dogma alebo GAN, no dá sa využiť aj na všetky ostatné sedlovky, vrátane tých klasických s kruhovým prierezom. Má 5 svetelných režimov a nabíjanie prebieha pomocou USB. Cena sa pohybuje okolo 33.33 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


BLACKBURN 2Fer USB Combo


Výhodou svetla od Blackburn je možnosť použiť ho ako predné biele, alebo zadné červené – stačí iba prekliknúť. Ako predné poskytne svietivosť 60 lumenov, ako zadné 20 lumenov pričom sa dobíja cez USB. Viditeľnosť je v uhle až 180 stupňov a vďaka vodeodolnosti štandardu IP – 65 znesie dosť. Montáž je univerzálna bez použitia náradia a váži iba 18 g. Je možné ho dostať aj ako výhodnejší set. Cena za 1 ks sa pohybuje okolo 24.00 € a viac sa dozviete na tomto odkaze .


KNOG PWR Commuter


Viacero funkcií do jedného kombinuje svetlo od KNOG. Maximálna svietivosť 450 lumenov je dostatočná aj na dojazd po tme, môžete ho využiť aj na dobitie mobilu, navigácie a iných zariadení ako „powerbanku“. Prípadne oboje súčasne vďaka rôznym programovateľným módom a aplikácii ModeMaker. Svetelný kužeľ poskytuje široký uhol, telo je z odolného hliníka. Nechýba indikácia stavu batérie a vodeodolnosť. Cena sa pohybuje okolo 54.95 € a viac sa dozviete na tomto odkaz.


Force Bug – 400


Svetlo vďaka ktorému budete nielen dobre viditeľný, ale v prípade potreby budete aj veľmi dobre vidieť. Svietivosť 400 lumenov je dostatočná aj na kratšie jazdenie v tme a vďaka viacerým režimom si môžete všetko regulovať podľa potreby. Nabíjanie prebieha pomocou Micro USB a nechýba indikácia stavu batérie a nabíjania. Hmotnosť vrátane držiaku je 80 g. Cena sa pohybuje okolo 14.00 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Fenix HL12R


Ak preferujete čelovku, odpoveďou môže byť Fenix. Svietivosť 400 lumenov je dostatočná na bezpečný návrat a dá sa dobre použiť napr. aj pri behu, či turistike. Nabíjanie prebieha pomocou Micro USB a celok váži iba 73 g. Hlavná LED je usadená v optike, ktorá vytvára široký plynulý kužeľ a k dispozícii je 8 svetelných módov. Čelovka má vodeodolnosť podľa štandardu IP66 a odolá aj silnejšiemu dažďu. Cena sa pohybuje okolo 44.90 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Endura LUMINITE 4 IN 1 JACKET


Svetlá nemusia mať len klasické využitie, o čom svedčí aj bunda Endura Luminite II. Ochráni pred nepriaznivým počasím vďaka 2 vrstvovej konštrukcii s membránou a lepenými švami. Ponúka aj vysokú viditeľnosť. Je to dané kombináciou výraznej farby a tiež integrovaného zadného LED svetla, ktoré umožňuje až 3 režimy svietenia, batérie je možné meniť podľa potreby. Cena sa pohybuje okolo 114.99 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


UVEX City Light


Ďalšou menej štandardnou možnosťou využitia svetla je integrácia do prilby ako v prípade UVEX. Veľkou výhodou je fakt, že svetlo máte v podstate neustále pri sebe. Neobsahuje len klasické zadné svetlo ale aj svetelný pásik z bočnej strany. Dokopy na celej prilbe je až 32 LED diód. Svetlá sa dobíjajú pomocou USB a nechýba ani indikácia stavu batérie. Prilba je ľahko nastaviteľná pomocou upínacieho systému. Cena sa pohybuje okolo 160 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Pre kompletné informácie o produktoch, prosím navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Svetlá ako priorita pri zhoršenej viditeľnosti PR článok

Svetlá ako priorita pri zhoršenej viditeľnosti

Ak už teraz myslíte na mimosezónne dochádzanie do práce, kedy je skoro tma a domov prichádzate za šera, bez svetla to nepôjde. Možno sa inšpirujete z ponuky modelov, ktoré sme vybrali.
Bezpečnosť a jazda v noci – ponuka svetiel PR článok

Bezpečnosť a jazda v noci – ponuka svetiel

Na výjazdoch potrebujete byť videní a zároveň dostatočne vidieť na cestu pred sebou. Preto prinášame menší prehľad svetiel pre vaše bicykle.
Lezyne Super Drive 1600XXL - osvetlenie bez kompromisov

Lezyne Super Drive 1600XXL - osvetlenie bez kompromisov

Elektronika sa vo svete cyklistiky pomaly dostáva čím ďalej viac do rôznych komponentov a doplnkov. Lezyne ponúka okrem iného aj smart svietidlo, ktoré disponuje výkonom až 1600 lúmenov. Zaujíma vás, ako takéto niečo funguje?
keyboard_arrow_up