Špecifické ženské modely pre rôzne kategórie

Špecifické ženské modely pre rôzne kategórie

PR článok

Máte športové ambície, chuť spoznávať okolie alebo vás láka náročný terén? Dnes už naozaj nie je problém vybrať si špecificky ladený model presne podľa vašich potrieb.

V podstate takmer každý výrobca má vo svojej ponuke model určený špeciálne pre ženy. Je jedno, či sa jedná o MTB alebo „cestu“, väčšinou majú spoločný najmä kratší rám a dôraz na vhodný výber komponentov. Práve to vo veľkej miere ovplyvňuje celkový komfort a najmä s pribúdajúcimi kilometrami v sedle. Niektorí sa vydali cestou kompletného návrhu úplne od nuly na základe analýzy dát s dôrazom na každý detail. Neraz sa spolupracuje aj s výrobcami odpruženia, ktorí poskytnú do vidlíc či tlmičom svoje jednotky a ladia s dôrazom na celkovo nižšiu hmotnosť. Jednoducho, na ženy sa v cyklistike myslí čoraz viac a nejedná sa už len o vyslovene okrajovú záležitosť.

Liv Obsess Advanced 2


Najmä ambiciózne jazdkyne s chuťou po športových výjazdoch a pretekoch, ocenia vlastnosti karbónového hardtailu od Liv na 27,5-palcových kolesách. Vďaka materiálu a použitým technológiám je rám ľahký, tuhý a tiež veľmi schopný aj v technickom teréne. Za to vďačí najmä geometrii, ktorá vznikala výhradne pre potreby náročných pretekárok. V podstate sa celá značka Liv orientuje výhradne pre ženy, takže o vhodný výber komponentov sa nemusíte vôbec obávať.

Rám: Advanced-grade Composite
Vidlica: RockShox Reba RL 100 mm
Komponenty: Shimano SLX 1x11, kolesá Giant Giant XC, brzdy Shimano Deore, doplnky Liv/Giant

Cena sa pohybuje okolo 2 099 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Corratec X Vert 650B MISS C


Univerzálny horský bicykel na každý deň a výjazd sa skrýva pod názvom X-Vert 650B Miss C a patrí pod bavorskú značku Corratec. Postavený je na 27,5-palcových kolesách, ktoré sa ideálne hodia pre nižšie postavy a vhodne zvolená geometria zaručí komfort aj počas dlhších výletov.

Rám: Alu 6061
Odpruženie: Vidlica RST Omega  100 mm
Komponenty: Shimano Deore 3x9, brzdy Tektro HD-M285, doplnky ZZYZX 

Cena sa pohybuje okolo 799 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Lapierre Sensium 600W CP


Tento model patrí do obľúbeného športovo–pretekárskeho radu cestných bicyklov vhodných pre hobby jazdenie, tréningy, ale tiež pre ženy s vyššími ambíciami. Karbónový rám vyniká nízkou hmotnosťou, vysokou tuhosťou a rovnako pohodlím, čo podporuje aj zvolená geometria. Tá nie je vyslovene agresívna, no ani extrémne vzpriamená. Jednoducho, rozumne zvolený kompromis pre radosť zo športovej jazdy.

Rám: Sensium Women Carbon
Predná vidlica: Sensium 100% Carbon
Komponenty: Shimano Ultegra R8000 2x11, kolesá Mavic Aksium, doplnky Lapierre

Cena sa pohybuje okolo 2 499 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Rock Machine CATHERINE 90-27


Bicykel určený na brázdenie lesných chodníčkov s hravou geometriou, ktorej dominuje tzv. Shark Spine EVO koncept. Ten okrem navýšenia torznej tuhosti rámu, pri zachovaní absorpcie vibrácií, ponúka aj vysokú ovládateľnosť bicykla, vďaka nízko uloženej hornej rámovej trubke. Tento model je postavený na kvalitnom hliníkovom ráme a 27,5-palcových kolesách.

Rám: Alu 6061.T6 Multibutted EVO
Vidlica: SR Suntour XCM HLO 100 mm
Komponenty: Shimano Altus/Deore 3x9, brzdy Shimano BR-M315, doplnky ONE

Cena sa pohybuje okolo 599 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Felt VR6W-2


Karbón s označením UHC Performance tvorí základ modelu pre dlhé výjazdy, kde je prvoradé najmä pohodlie. Vďaka konštrukcii a použitým komponentom sa nezľakne ani poriadne rozbitých ciest alebo šotolinových úsekov a môže byť vhodná voľba, ak vás okrem cestnej cyklistiky láka občas zažiť aj niečo z čoraz populárnejšieho „gravel“ jazdenia. Tomu napomáha najmä priechodnosť pre širšie plášte a rovnako použitie kotúčových bŕzd.

Rám: UHC Performance Carbon
Vidlica: UHC Advanced karbon 
Komponenty: Shimano Tiagra 2x10, brzdy Shimano RS405, doplnky Felt

Cena sa pohybuje okolo 2 149 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Canyon Spectral WMN AL 6.0


Trailbike na 27,5-palcových kolesách, ktorý vznikol na základe analýzy posedu tisícov „bikeriek“ vďaka širokej užívateľskej databáze údajov. Každý detail berie do úvahy špecifické ženské potreby vrátane geometrie, tvaru riadítok, kľúk alebo umiestnenia ťažiska. Rovnako bolo ladené aj odpruženie vzhľadom na celkovú nižšiu hmotnosť a dostupné sú aj extrémne malé veľkosti, čo pri celoodpruženým modeloch nebýva štandard.

Rám: Canyon Spectral WMN AL, women specific geometry
Odpruženie: Vidlica FOX 34 Performance, tlmič FOX DPS Evol Performance
Komponenty: SRAM GX Eagle, kolesá DT Swiss M1700 Spline, sedlovka Kind Shock LEV Integra

Cena sa pohybuje okolo 2 599 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Marin Wildcat Trail WFG 5


Špecifickú geometriu berie do „úvahy“ aj model Wildcat Trail od kalifornskej značky Marin. Kratší rám, nižší standover, anatomicky ladený kokpit. To sú všetko prvky, ktoré sa postarajú o pohodlie a tiež potrebnú kontrolu na traili, kam tento bicykel môžete smelo vziať. Samozrejmosťou sú aj špecifické komponenty ako sedlo či gripy. Základom sú pre všetky veľkosti 27,5-palcové kolesá.

Rám: 6061 Aluminum
Odpruženie: Vidlica RockShox Recon Silver
Komponenty: Shimano Deore 1x10, brzdy Shimano BR-M365, komponenty Marin

Cena sa pohybuje okolo 940 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Ak vás niektorý model zaujal, prípadne sa chcete pozrieť na tie ďalšie, navštívte prosím stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov, kde sa dozviete všetky podrobné informácie a presné špecifikácie.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Výbava prispôsobená pre ženy

Výbava prispôsobená pre ženy

Veľa vecí v cyklistike je univerzálnych pre obe pohlavia, no rozdiely sa predsa len nájdu. Pozrime sa na niektoré kúsky vhodné najmä pre nežnejšie pohlavie.
Keď príroda maľuje - neopísateľné čaro jesene

Keď príroda maľuje - neopísateľné čaro jesene

Pre niekoho nepatrný detail, pre iného bežný jav v tomto ročnom období, no sme aj takí, ktorí si tieto detaily všímame, citlivo vnímame a priam sa nimi kocháme.
Ako som dušu na Passo Fedaia nechala

Ako som dušu na Passo Fedaia nechala

...skoro. Ale aj keby - učite by sa jej tam páčilo. Lebo aj keď to stúpanie nemá konca kraja, je to jedno z najkrajších miest, kde som kedy bola (počuť to odo mňa často, ale ja to myslím úprimne!).
keyboard_arrow_up