Výbava pre najmenších – bezpečnosť, komfort a ochrana

Výbava pre najmenších – bezpečnosť, komfort a ochrana

PR článok 14.08.2018   Pp Deti Horska Cyklistika Cestna Cyklistika Detsky Detom Relax

Už dávno je preč doba, kedy sa výbava pre deti dala zrátať na prstoch jednej ruky. Dnes je výber naozaj široký a prinášame niekoľko rôznorodých tipov.

 

Nie je nič lepšie, ako keď cyklistika začne dieťa naozaj baviť. V tom vie výborne pomôcť aj vhodná výbava, vďaka ktorej sa bude cítiť komfortne, zvýši sa jeho bezpečnosť, alebo ochrana. O to viac si potom môžete užiť spoločné výlety a výjazdy.

Polaris Aqualite Extreme Waterproof Junior


Nájsť kvalitnú a dobre padnúcu bundu na bicykel pre dieťa nie je ľahké, no Polaris ponúka špecifický model. Je vytvorený z nepremokavého materiálu a má aj lepené švy, takže dieťa zostane v suchu aj v najhorších podmienkach – rovnako chráni aj pred vetrom. Je vhodná ako záloha v lete alebo počas prechodného obdobia. Výrazná farba navyše zvýši viditeľnosť na ceste. Dostupná je v 2 farbách s cenou okolo 25 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze.


Uvex Finale Junior


Aj u detí platí, že aby plnila prilba svoju úlohu, musí byť v prvom rade na hlave. Tomu pomáha vysoký komfort a tiež podarený dizajn. Uvex Finale Junior bola vytvorená na pohyb po ľahkých trailoch a nechýba jej väčšia ochrana zadnej časti hlavy. 11 ventilačných otvorov sa postarajú o dostatočný komfort. Na výber je viacero farebných kombinácii . Cena sa pohybuje okolo 44.50 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Lezyne LED Femto Drive


Základom bezpečnosti je byť na ceste videný, a to platí aj pre deti. Práve miniatúrne rozmery svetiel od Lezyne budú pre ne ideálne a navyše poskytnú stále dostatočný výkon. CNC brúsené hliníkové telo je ľahké, pevné a veľmi odolné voči poveternostným vplyvom. Blikačka má integrovaný prepínač priamo v šošovke a je tak veľmi ľahko ovládateľná. Cena za set sa pohybuje okolo 24.70 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Castelli FUTURE RACER KID


Ak to vaše dieťa myslí vážne, môžete mu dlhšie výjazdy spríjemniť kvalitnými cyklo-nohavicami od Castelli. 6-panelová konštrukcia sa postará a výborné usadenie a budú univerzálne použiteľné aj pre iné dynamické aktivity. Nechýba im ukončenie GIRO3, vďaka čomu budú držať na svojom mieste a tiež budú veľmi dobre držať návleky v prípade ochladenia. Cena sa pohybuje okolo 50 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


SKS VELO 55 KIDS


Nemecká značka je známa pre svoje kvalitné doplnky a medzi také patria aj blatníky. Tieto sú konštruované tak, aby sa dali upnúť na 20-palcové kolesá. Základom je ľahká manipulácia, vysoká odolnosť a zároveň spoľahlivá ochrana. Takže si môžete s vašou ratolesťou užiť aj pekné výjazdy napríklad po daždi a za menej ideálneho počasia. Cena sa pohybuje okolo 10 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Sportful detský cyklodres majstra sveta


Niet lepšej motivácia pre vašu ratolesť, ako možnosť vyraziť v drese, ktorý už 3. rok po sebe vozí Peter Sagan. Je ladený v rámci oficiálnych farieb UCI a majstra sveta, pričom je dostupný aj variant v rámci tímu BORA-hansgrohe. Kvalitné funkčné materiály a prevedenie sa postarajú o vysoký komfort aj počas horúcich dní. Cena sa pohybuje okolo 59 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


ELEVEN Horizontal F32


Detský cyklistický dres v ničom nezaostáva za "dospelou" verziou. Príjemný funkčný materiál Micro dodáva dresu ľahkosť a výborné ventilačné schopnosti. Krátky zips dopĺňajú 2 alebo 3 vrecká na zadnom dieli podľa vybranej veľkosti dresu. Zvolený design detského dresu kopíruje štandardný dres pre dospelých. Navyše je dostupný aj v ďalších farebných prevedeniach. Cena sa pohybuje okolo 30 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Kompava HypoFit


Aj pre deti platí pri aktívnom pohybe správne dodržiavanie pitného režimu. Hypotonický nápoj HypoFit slúži na celkovú rehydratáciu a je vhodný pre deti od 8 rokov. Obsahuje základné minerály, ktoré sa strácajú pri potení a umožní telu lepšie prijať a uchovať tekutiny v porovnaní s čistou vodou. Navyše je výborný aj ako náhrada sladených nápojov. Na výber je množstvo príchutí a cena za 500 g balenie sa pohybuje okolo 13 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze.


CamelBak Mini MULE


Špeciálny batoh pre najmenších ponúka CamelBak, v ktorom kombinuje maximálnu funkčnosť známu zo všetkých „dospeláckych“ verzií. Je robený tak, aby dokonale sadol na detskú postavu a poskytol miesto na 1,5 l rezervoár (ten je priamo súčasťou) a tiež 1,5 l úložný priestor na drobnosti ako bundu, tyčinky, či menšie náradie. Deti sa tam naučia voziť si všetko potrebné. Cena sa pohybuje okolo 50 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Thule Yepp Mini


Pre deti od 9 mesiacov do 3 rokov je určená pohodlná sedačka kompatibilná s väčšinou modelov bicyklov. Dieťa v nej sedí pohodlne, je komfortná a 5-bodové popruhy umožnia maximálnu bezpečnosť. Sedačka vďaka nastaviteľným opierkam nôh a remienkom doslova rastie s dieťaťom a využijete ju počas dlhého časového obdobia. Navyše sa ľahko čistí a udržuje. Cena sa pohybuje okolo 99 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


CRAFT Logo


Detské kraťasy pre tie najdlhšie výlety, kde poskytnú potrebný komfort. Súčasťou je kvalitná výstelka CRAFT Light a celkovo sú nohavice ergonomicky tvarované a elastické. Nechýba im vysoká ochrana pred slnečným žiarením a výrazná sublimačná potlač na bokoch. Sú zakončené elastickou manžetou so silikónovou potlačou. Cena sa pohybuje okolo 38 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Endura Kids One Clan Raglan L/S


Danny MacAskill inšpiruje nielen dospelých, ale aj mladých bikerov. Práve pre nich je pripravený dres s dlhým rukávom v „Dannyho“ štýle. Ten tvorí kombináciu bavlny a elastanu, takže je na tele veľmi pohodlný a bude vhodný skôr na menej intenzívne aktivity a výlety. Strih je špecifický vrátane raglánového prevedenia rukávov. Cena sa pohybuje okolo 20 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.


Pre podrobnejšie informácie o predstavených produktoch, prosím navštívte stránky jednotlivých výrobcov / dovozcov.

Podobné články