Test: CRAFT Cool Intensity - ked je čas na krátky rukáv

Test: CRAFT Cool Intensity - ked je čas na krátky rukáv

kimlo 11.06.2018 12 fotografií   Vavrys Horska Cyklistika Oblecenie Test Cestna Cyklistika Craft Tricko

Funkčné tričko nie je doplnok určený len pre chladné dni, ale aj pre obdobie, kedy už môžeme smelo vyjsť von v krátkych rukávoch.

 

Určite sa hodí aj v prípade, kedy vonkajšie teploty začínajú stúpať a potrebujeme dosiahnuť čo najefektívnejšiu termoreguláciu a odvod vlhkosti z tela. Práve preto je dobré zvoliť vhodné funkčné tričko s krátkym rukávom.

S príchodom jari som na test dostal kúsok od CRAFTu s označením Cool Intensity. Ide o prádlo, respektíve funkčné tričko, určené pre vysokú fyzickú záťaž, akou je napríklad aj cyklistika. Materiál je zo 100% polyesteru, no s 80% podielom materiálu Coolmax Pro s gramážou 80 g/m2.V akých podmienkach sa osvedčilo?


Okrem bežných víkendových výjazdov som tričko otestoval aj na tohtoročnom májovom ŠKODA Autoprofit SEREĎMARATÓNE, teda pretekoch pre cestné bicykle. Počas doby testovania sa vonkajšia teplota pohybovala v rozsahu cca 22 až 30 °C.Vždy som ho nosil ako prvú vrstvu pod dresom. No pri iných športových aktivitách ako napríklad beh, si ho viem predstaviť aj ako jedinú vrstvu. Ak sú vonkajšie teploty okolo tej “20-tky”, možno max do 25 °C, tak je všetko tak, ako má byť. Zbytočne som sa v ňom neprehrieval ani pri vyššej intenzite záťaže a veľmi dobre si plnilo svoju funkciu pri odvádzaní potu.No v prípade, že ho použijete ako prvú vrstvu v kombinácii s dresom pri teplotách dosahujúcich hodnotu 30 °C, tam si to už pýta niečo vzdušnejšie. Netrpel som síce nejakým nepríjemným prehrievaním alebo pocitom nedostatočného odvodu potu, no nebolo to ideálne. Stačilo ale kompletne rozopnúť dres a všetko bolo fajn.Ako je zhotovené?


Počas nosenia o tričku ani neviete. Strih je anatomický, veľmi dobre sadne na telo a nikde vás zbytočne neťahá a neškrtí. Funkčnosť materiálu si všimnete hlavne pri jazde s mierne rozopnutým dresom. Vtedy prúdenie vzduchu ešte viac urýchľuje odparovanie potu z povrchu trička, čo prispieva k zvýšenému komfortu a pocitu sucha a má zároveň chladivý efekt. Úplet má rôznu štruktúru v rôznych partiách, ktoré sú logicky rozvrhnuté do zón v závislosti od intenzity potenia. Medzi týmito zónami je bezšvový prechod.

Materiál už na dotyk pôsobí ľahkým a vzdušným dojmom. Golier je pomerne nízky, čo je pre dané obdobie skôr výhoda. Švy sú ploché a nájdete ich len v oblasti rukávov, zatiaľ čo predný a zadný diel trička sú bezšvové. Na moju postavu s výškou 188 cm a hmotnosť 83 kg, mi sadla veľkosť M.

Plusy:

  • rýchlo schne
  • anatomický strih
  • zóny s rôznou štruktúrou úpletu

Mínus:

  • ak ho máte pod dresom, tak pri teplotách nad 30 °C už nestíha chladiť


Kto je cieľová skupina?


Funkčné tričko CRAFT Cool Intensity by mohlo zaujať všetkých, ktorí hľadajú spodnú vrstvu s krátkym rukávom, ktorá im zabezpečí požadovanú termoreguláciu počas teplejších dní. Vhodné je nielen na tréningy, ale rovnako aj na preteky, kedy sa ide skutočne vo vysokej záťaži. Uplatnenie si však nájde aj pri iných športových aktivitách.

Cena trička sa pohybuje okolo 43 €, je dostupné je v 3 farbách a vo veľkostiach S až XXL. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár