Predstavenie: Tunap Sports – čističe pre každú príležitosť

Predstavenie: Tunap Sports – čističe pre každú príležitosť

Jednotlivé časti bicykla majú svoje špecifiká a rovnako vyžadujú odlišnú starostlivosť. Ako sa o ne starať tak, aby si zachovali svoju funkčnosť a pôvodný vzhľad?

Je logické, že rôzne materiály majú rôzne vlastnosti. Na toto treba prihliadať aj pri údržbe a ošetrovaní bicyklových komponentoch, najmä tých, ktoré sú namáhané trením. Úplné iné zloženie má čistič špiny na rám a komponenty ako čistič reťaze, ktorým by ste si mohli poškodiť napríklad tesnenia vo vidlici alebo tlmiči. Rovnako ani alkoholový odmasťovač na kotúče nemožno použiť na leštenie lakovaných povrchov. Ako a čím najlepšie udržiavať váš bike v čistote a kondícii, si povieme na príklade produktov nemeckej značky Tunap Sports, ktorá je špecialistom v tejto oblasti.Intensive Cleaner – každodenná hygiena pre váš bike


Intenzívny čistič je univerzálny prostriedok určený na odstránenie špiny z rámu a výborne čistí blato a organické nečistoty na väčšine komponentov. Jeho použitie je jednoduché vďaka praktickému rozprašovaču, ktorým ho dokážete dostať doslova do každého zákutia vášho dvojkolesového miláčika. Čistič treba nechať pôsobiť ideálne 3-5 minút, aby stihli účinné látky preniknúť do všetkých nečistôt a rozrušiť ich povrch. Následne bike za pomoci jemnej kefy a miernym prúdom vody opláchnete a je hotovo. Veľkou výhodou je, že nezanecháva na ráme žiadne fľaky alebo zvyšky, čo je pomerne bežné pri niektorých lacných saponátoch. Rovnako dôležitý je fakt, že sa jedná o kompletne biologicky odbúrateľný produkt, ktorý nezaťažuje životné prostredie, ani čističky odpadových vôd. Produkt je dostupný v 1 000 ml balení s rozprašovačom za cenu 14,95 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.E-bike Reiniger – bezpečný a účinný prostriedok pre cykloelektroniku


Uvažovali ste niekedy nad tým, ako pristupovať k očiste elektrobicyklov alebo iných elektronických komponentov ako sú prehadzovačky Di2, elektrické sedlovky Magura Vyron a podobne? Hoci tieto komponenty sú poriadne utesnené a chránené pred vniknutím vody, časom a mechanickým opotrebením sa predsa len trochu strácajú zo svojich pôvodných vlastností.

Produkt E-bike Reiniger predstavuje bezpečnú alternatívu, ktorá neobsahuje žiadne vodivé zložky, ktoré by v prípade zatečenia do niektorých elektrokomponentov mohli vyvolať skrat alebo iné nenávratné poškodenie, akým je aj korózia kontaktov. Jeho konzistencia a čistiace vlastnosti sú prakticky identické ako v prípade intenzívneho čističa, no vaše svedomie môže byť pokojné a duša na mieste. Drobná preventívna investícia v podobe správneho čističa na elektrobicykle je neporovnateľne výhodnejšia alternatíva ako výmena alebo oprava niektorej časti pohonnej jednotky. Produkt je dostupný v 1 000 ml balení s rozprašovačom za cenu 16,95 €.Suspension Cleaner – kto maže a čistí, ten hladko a dlho pruží


Prípravok na čistenie mazaníc vidlice a tlmiča by mal byť povinnou výbavou každého poriadneho bikera. Pravidelná aplikácia sprejového prípravku na báze silikónu udržiava tesnenia a guferá v dobrej kondícii a životnosť vidlice a potrebu menenia oleja tým patrične oddialite. Rovnako neexistuje lepšia prevencia pred poškodením eloxovanej vrstvy vnútorných nôh, ako je pravidelné mazanie takýmto prípravkom. Takýto poškodený povrch je žiaľ nenávratná záležitosť a okrem zhoršenia chodu vidlice, resp. tlmiča, treba častejšie meniť tesnenia, inak vám postupne začne unikať olej alebo tlak.

Čistič na odpruženie od značky Tunap Sports má navyše predĺžený aplikátor, ktorý nerozptyľuje prúd prípravku zbytočne do priestoru a obsahuje aktívnu zložku, ktorá po aplikácii zjednodušene povedané „retiazkuje“ a nabaľuje tak na seba častice prachu, aby sa dali jednoduchšie zotrieť. Produkt je dostupný v 125 ml balení za cenu 9,95 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.Brake Cleaner – niekedy stačí málo, aby brzdy chytili druhý dych


Kvíliace a slabé brzdy sú pomerne častým problémom, ktorý sa pravdepodobne aspoň raz už pritrafil každému z nás. Pri servisovaní, či už v domácich podmienkach alebo v teréne, sa sem-tam stane, že sa olej či už z brzdy, vidlice alebo reťaze dostane na kotúč alebo brzdové platničky a oheň je razom na streche. Nehovoriac o tom, na aké všemožné ropné produkty dokážeme natrafiť na slovenských cestách. Zdĺhavé špekulácie nad opakovaným odvzdušňovaním bŕzd a výmenou platničiek neraz skončia jednoduchým odmastením kotúča alebo platničiek vhodným prostriedkom a je po probléme. Brake Cleaner je vyrobený z látok, ktoré nie sú dráždivé a nebezpečné pre ľudské zdravie, rovnako nezanecháva zvyšky. Napriek tomu, že nepoškodzuje gumové tesnenia – čo nie je pravidlom pri obdobných produktoch tejto kategórie – si spoľahlivo poradí s jemnými časticami aj olejovými mazivami. Produkt je dostupný v 300 ml balení vo forme spreju za cenu 8,95 €.Ak by sa vám aj napriek vyššie uvedeným informáciám niečo nepozdávalo, vedzte, že tieto produkty používajú aj také esá ako Peter Sagan a celý tím BORA - hansgrohe, ako aj tím Bahrain Merida. Bezpečnosť zdravia a enviromentálna bezpečnosť je rovnako nosným pilierom filozofie tejto značky a používaním ich produktov si môžete byť maximálne istý, že okrem kvality dostávate do rúk aj produkt, ktorý je účinný a nezávadný vo všetkých ohľadoch.Viac informácii a kompletné zloženie si môžete naštudovať na stránke výrobcu alebo na stránkach slovenského dovozcu ELEVEN sportswear.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Starostlivosť o bicykel Tunap - očistiť, namazať a vyraziť PR článok

Starostlivosť o bicykel Tunap - očistiť, namazať a vyraziť

Ak chceme, aby náš stroj pracoval spoľahlivo za každých okolností, musíme sa oň náležite starať. Očista, mazanie a obdobné úkony sú alfou a omegou pohodlnej jazdy. K tomu môže poslúžiť aj kolekcia od Tunap.
Čistenie ako nevyhnutná súčasť jazdenia - predĺžte životnosť komponentov PR článok

Čistenie ako nevyhnutná súčasť jazdenia - predĺžte životnosť komponentov

Po výjazde sa vždy potrebujeme osprchovať a aj náš dvojkolesový miláčik si vyžaduje čistenie a trochu pozornosti. Dnes vám predstavíme základné čistiace prostriedky pre váš bicykel.
Video: Základ pre správny chod bicykla play_arrow

Video: Základ pre správny chod bicykla

V dnešnej dobe už nájdete doslova nekonečné spektrum prípravkov na základnú údržbu. Dnes si ukážeme základ v rámci mazania, ktorý sa hodí mať v domácom servise.
keyboard_arrow_up