8. sezóna cyklobusu v Nitre sa začne 30. marca

8. sezóna cyklobusu v Nitre sa začne 30. marca

3

redakcia 28.03.2018   Cyklobus Nitra Cykloturistika Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Aj v tomto roku ponúkne cyklobus rýchle spojenie Klokočiny a Chrenovej s Mestským parkom, či turisticky najnavštevovanejšou časťou Zobora.

 

Obľúbená sezónna linka mestskej hromadnej dopravy v Nitre – cyklobus – začne svoju ôsmu sezónu už v piatok 30. marca. Návštevníkom a obyvateľom Nitry bude cyklobus k dispozícii až do nedele 21. októbra 2018. Cena cestovného lístka v cyklobuse je rovnaká ako na štandardnej linke MHD, preprava bicykla je zdarma.

Trasa linky cyklobusu sa oproti minulému roku mierne zmení: „Medzi zastávkami Andreja Hlinku, Centro a Mestský park, bude trasa obojsmerne vedená cez zastávku Predmostie na Mostnej ulici. Cyklobus zároveň nebude zastavovať na zastávke Divadlo Andreja Bagara a Predmostie (na Wilsonovom nábreží),“ povedal Vladimír Šimko, koordinátor dopravy MHD Nitra.

Cyklobus v Nitre prvýkrát premával v roku 2011. Odvtedy premáva počas cyklistickej sezóny cez víkendy a štátne sviatky. Na sezónnej linke je cyklistom k dispozícii špeciálne upravený autobus. Interiér je rozdelený na sedaciu časť pre cestujúcich a priestor na prepravu bicyklov. Cestujúcim je k dispozícii 16 miest na sedenie a 10 miest na státie. Je v ňom možné prepraviť maximálne 25 bicyklov.Ak teda plánujete vyraziť niekam na bicykel s rodinou, máte možnosť ušetriť porciu kilometrov a nechať sa doviezť na pekné miesta v okolí Nitry. Viac informácií sa dozviete aj na stránkach prevádzkovateľa, spoločností Arriva.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Bundy a vesty ~ Ľahké bundy)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár