Pozvánka: Trnavská cyklistická liga - tréning aj preteky v jednom

Pozvánka: Trnavská cyklistická liga - tréning aj preteky v jednom

16

lubo1234 31.03.2018   Trnava Cestna Cyklistika Preteky Trening

Minulý rok sa TCL niesla v duchu veľkých zmien. Zaviedli sa výkonnostné kategórie, ktoré dávali príležitosť hlavne novým pretekárom zvoliť si kategóriu podľa aktuálnej výkonnosti, ďalej bolo zavedených viacero nových kôl napr. - 1. kolo Prológ Kamenný Mlyn v Trnave ...

 

S rastúcim počtom kôl sa zmenil aj spôsob vyhodnocovania. Namiesto pôvodne najlepších desiatich kôl sa bralo do úvahy top pätnásť z celkového počtu dvadsiatich kôl, čím sa jazdci s nižšou účasťou mohli rozlúčiť s celkovým umiestnením a zostali v hre iba skalní.Absolútnym víťazom TCL 2017 sa stal po sčítaní 15 najlepších výsledkov Martin Chren (CK Olympik Trnava) pred Ľubošom Malovcom (Dukla Banská Bystrica) a Ivanom Pašekom (Cyklisti Trnava). Víťazom kategórie B sa stal Milan Tomáška (Cyklisti Trnava). Kategóriu C vyhral Milan Tupý (CK Piešťany). V kategórii DZ (Dzeci - po Trnafsky) zvíťazila Andrejka Filová, ktorá odjazdila pekných 11 kôl. Taktiež bol v roku 2017 prekonaný rekord v časovke na Zochovu chatu Lubošom Malovcom v čase 11 min. 50s. Všetky kolá sa pozorne sledujú aj na aplikácii STRAVA, preto aj tu padlo niekoľko KOM-ov.

Ideme ďalej, píšeme spolu už 24. ročník


Organizačne sa TCL radí medzi fenomén, nakoľko už tretí rok disponuje časomierou a asistenciou policajného zboru, ktoré nie sú samozrejmosťou ani na vyšších podujatiach ako sú Merida Road Cup a Slovenský pohár. Preteky organizuje organizačný štáb - cyklonadšenecká partička pod hlavičkou občianskeho združenia Cyklisti Trnava. Pri prezentácii stretnete Anett, na križovatkách traťových komisárov Jančiho a Feriho či ďalších členov OZka.Mnohí možno nevedia zaradiť ligu, jedným sa zdá viac ako preteky, druhým viac ako tréning, je možné nad tým polemizovať, ale v prvom rade, je to pravidelné stretávanie sa ľudí, ktorí majú radi jednu spoločnú vec, a to cestnú cyklistiku. Niektorí si idú prečistiť hlavu po práci, druhí zase potrénovať a podaktorí nedarujú nikomu „ani centimeter navyše“. Toto je všetko jej súčasťou a robí ju jedinečnou. Jednak organizácia na vyššej úrovni ako organizované preteky zväzom a v druhom rade príjemná športová atmosféra a občas trocha adrenalínu v krvi. Z môjho pohľadu je liga hlavne výborný tréning a dobrá príprava pre dorast, kde si môžu porovnať svoje sily takmer každú stredu či už so staršími, ale aj skúsenejšími cyklistami, a tým posunúť svoju prípravu na vyššiu úroveň.Novinky a "nenovinky"


Novinkami pre rok 2018 je nová časovka pri Voderadoch. Pred fabrikou Samsung postavili veľkorysú 4-pruhovú cestu so štyrmi technickými "kruháčmi". V okolí priehrady H. Orešan nám záverom roka položili nový asfalt, preto sme neváhali s obnovením okruhu H. Orešany - Lošonec - Smolenice - H. Orešany. Bonusom pre hlavnú kategóriu A je dojazd v Sedle pod Veterlínom, cca 3 km krásneho stúpania po novučičkom asfalte.

"Nenovinkou" je opäť vyvinutý signál smerom k zväzu k podpore tohto podujatia. Avšak, bez úspešnej odozvy. Paradoxne im chýbali peniaze a ak podporia nás, musia aj iných a pod. Pritom zväz čerpá úžasnú dotáciu od ministerstva. Na druhej strane aj dobre, pretože si Trnavská cyklistická liga zachová svoj nezávislý status a naozaj bude táto ojedinelá forma súťaže pre každého.Začíname o týždeň 4. 4. 2018 už tradične prvým kolom Prológom (2,8 km) na Kamennej ceste. Štart prvého jazdca je o 17:30 h., ale chceme upozorniť, aby ste prišli dostatočne včas. Prezentácia štartujúcich sa končí 10 minút pred štartom, je ju možné vykonať pred každým z 20-tich kôl. Na každého tento rok čakajú krásne štartovné čísla, ktoré si po predplatení necháva. Pravdidlá a aj bližšie informácie nájdete na tomto odkaze.

(autori: Ľubo Malovec a Adam Peciar)

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Prehadzovače ~ Cestné)

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár