Najnovšie články z kategórie Casovka

Metelka suverénne víťazom časovky v Pietermaritzburgu

Úspešný slovenský paralympionik Jozef Metelka zvíťazil v sobotňajšej časovke v kategórii MC4 v rámci pretekov Svetového pohára zdravotne znevýhodnených športovcov v cestnej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu.
Pozvánka: Javorinská časovka 2015 - Súčasťou aj Majstrovstvá Slovenska v pretekoch do vrchu PR článok

28.ročník cyklistických pretekov amatérov na Veľkú Javorinu tento rok aj pre odvážne deti. Priaznivci amatérskej cestnej a horskej cyklistiky sa v sobotu 12.9.2015 stretnú v obci Lubina - Hrnčiarové pod Veľkou Javorinu, aby si už po 28. krát zmerali svoje sily. Legendárna Javorinská časovka je známa svojou priateľskou atmosférou a v tomto roku sa pod najvyšším vrchom Bielych Karpát očakáva štart viac ako 90 pretekárov.
Peter Sagan sa nezdá a vybojoval majstrovský dres v časovke

Sagan bude nosiť na sebe dres majstra Slovenska na vrcholných pretekoch aj v časovke. Dvadsaťpäťročná hviezda potvrdila v domácom prostredí v okolí Žiliny pozíciu jedného z favoritov a stala sa prvýkrát v kariére slovenským šampiónom v jazde proti chronometru v kategórii elite. Sagan na tróne vystriedal Petra Velitsa, ktorý vyhral posledné tri tituly. Výborne zajazdil Jozef Metelka, ktorý obsadil 4. miesto.
Fantastická reakcia Petra Sagana na šmyknutie v zákrute na Tirreno-Adriatico

Aby toho nebolo málo, neskôr prebehol Petrovi Saganovi cez cestu aj pes. Všetko sa to odohralo v stredu počas časovky na Tirreno-Adriatico, kde obsadil Sagan celkové 9. miesto.
Okolo Kataru: Sagan sa drží v TOP 10 a nezastavil ho ani pád, piesočná búrka, obviazaná ruka, noha a ani dnešná časovka

Peter Sagan sa aj po utorňajšej časovke na 10 km drží v najlepšej desiatke pretekov Okolo Kataru. V jazde proti chronometru v Lusaile dosiahol úradujúci majster SR čas 14:49 min, ktorý stačil na 30. miesto. Za víťazným Nikim Terpstrom zaostal o 46 sekúnd. Z bratov Velitsovcov vyšla krátka časovka lepšie Martinovi, ktorý skončil na 42. mieste. Peter sa zaradil na 85. priečku.
ŠKODA gratuluje Petrovi Velitsovi k zlatému hetriku PR článok

ŠKODA gratuluje Petrovi Velitsovi k zlatému hetriku

Po víťazstvách v rokoch 2012 a 2013 tak skompletizoval zlatý hetrik v tímovej časovke na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. Stal sa prvým cyklistom v histórii, ktorému sa takýto významný úspech podarilo dosiahnuť. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je hrdým partnerom Petra Velitsa už päť rokov.
Peter Velits do tretice majstrom sveta v časovke tímov

Peter Velits je štvrtýkrát v kariére majstrom sveta. Po individuálnom titule do 23 rokov z roku 2007 a dvoch v časovkách družstiev s Omegou Pharma-Quick Step získal v nedeľu štvrtý, keď sa opäť presadil v jazde na čas tímov, tentoraz však so zoskupením BMC. Dvadsaťdeväťročný Púchovčan skompletizoval v španielskej Ponferrade hetrik v tejto disciplíne a je v nej dokonca najúspešnejší v histórii.
Jens Voigt prekonal svetový rekord v hodinovke

Nemec Jens Voigt utvoril na velodróme vo švajčiarskom Grenchene nový svetový rekord v cyklistickej hodinovke. Jeden z najpopulárnejších jazdcov v pelotóne, ktorý nedávno ukončil aktívnu profesionálnu kariéru, zvládol vo vymedzenom čase prejsť 51,115 km.
Saganovo Cannondale na Vuelte druhé v tímovej časovke

Peter Sagan s kolegami z družstva Cannondale obsadil 2. miesto v tímovej časovke na 12,6 km v Jereze de la Frontera na pretekoch Vuelta a Espaňa. Dvadsaťštyriročný Žilinčan už vie, aké je to vyhrať na Vuelte, pri svojom doteraz jedinom štarte v roku 2011 sa tešil z troch triumfov. Jazdci Cannondale so Saganom zvládli trať za 14:19 min a o šesť sekúnd prehrali so zoskupením Movistar.
Reportáž: Vlkolínsky Drapák 2014

Druhú augustovú nedeľu sa horská cyklistika vrátila opäť na Liptov. V podobe 1. ročníka Vlkolínskeho Drapáka. Jednalo sa o technicky náročnú horskú časovku, okorenenú o pekné finančné prémie po splnení jedného „háčika“, ale o tom až neskôr.
Report: MTB Horská časovka Kubínska hoľa 2014

Dlho som nikde nebol, tak som sa pozrel do kalendára MTB pretekov, že či je v najbližšom období niečo nablízku. Náhodou mala byť o dva dni nová MTB Horská časovka Kubínska hoľa v Dolnom Kubíne. Tak som neváhal a skoro ráno v sobotu 9.8.2014 som sa vybral na tento šprint. Nebudem predsa sedieť doma a na dajaký maratón už aj tak nemám síl.
Peter Velits podal veľmi dobrý výkon v časovke a skončil na 16. priečke

Nemec Tony Martin potvrdil pozíciu najväčšieho favorita sobotňajšej predposlednej 20. etapy cyklistických pretekov Tour de France a vyhral časovku na 54 km z Bergeracu do Périguexu. Talian Vincenzo Nibali je po sobote už takmer istým víťazom 101. ročníka TdF. V sobotu síce zaostal za Martinom a obsadil 4. miesto, ale žltý dres mu nevzal žiadny zo súperov a v nedeľu ho čaká oslavná jazda z Evry do Paríža.