Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2245 - 2256 z 2978 článkov)

Kováč skončil druhý v náročnej etape v Maroku

31.03.2013 1 008 0

Slovenský cyklista Maroš Kováč obsadil 2. miesto v druhej etape pretekov Okolo Maroka a do kontinentálneho rebríčka UCI si pripísal 5 bodov. Po náročných 153 km zaostal jazdec Dukly Trenčín Trek za víťazným Mathieuom Pergetom o 7:03 min. Trenčanom sa zatiaľ na africkom kontinente darí, v prvej etape finišoval druhý Matej Jurčo.
P. Sagan prehral na Okolo Flámska len s Cancellarom

31.03.2013 1 642 1 0

Slovenský cyklista Peter Sagan si na prvé víťazstvo na niektorej z najslávnejších a najväčších jarných klasík bude musieť ešte počkať, na nedeľňajšom storočnom podujatí Okolo Flámska (256 km) obsadil 2. miesto. Dvadsaťtriročný jazdec Cannondale prehral na najslávnejších belgických pretekoch iba s Fabianom Cancellarom, ktorý podujatie vyhral už aj v roku 2010.

Jurčo druhý v úvodnej etape Okolo Maroka

31.03.2013 1 185 1 0

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 2. miesto v úvodnej etape pretekov Okolo Maroka. Do kontinentálneho rebríčka UCI si jazdec Dukly Trenčín Trek pripísal 5 bodov.
Okolo Flámska

30.03.2013 1 840 0

Jedna z najprestížnejších jarných klasík už zajtra!
Hrdinovia jarných klasík

28.03.2013 2 246 0

Tak ako žiadny profesionálny šport, ani cestná cyklistika nie je pre slabšie povahy. Tento rok sú jarné klasiky extra náročné vďaka počasiu...

Peter Sagan sa rozhodol šetriť sily a odstúpil

28.03.2013 1 455 0

Slovenský cyklista Peter Sagan nenastúpil na štvrtkový štart 3. etapy pretekov Tri dni De Panne - Koksijde a už sa sústredí na nedeľňajšie podujatie WorldTour Okolo Flámska. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale vyhral na belgických etapových pretekoch 1. etapu. Už pred jej začiatkom avizoval, že absolvuje len prvé dva dni a následne odstúpi. Rovnaký scenár mala aj jeho vlaňajšia účasť.

Ullrich priznal podiel na dopingovom biľagu

28.03.2013 1 239 0

Jan Ullrich sa priznáva k role, ktorú zohral pri deformovaní obrazu cyklistiky ako športu prešpikovaného dopingom, ale podobnú spoveď, akú zinscenoval jeho niekdajší súper Lance Armstrong, od neho verejnosť očakáva márne.
Cavendish víťazom 2. etapy Troch dní De Panne - Koksijde

27.03.2013 2 047 4 0

Slovenský cyklista Peter Sagan neskončil na niektorej z prvých desiatich priečok v šprinte pelotónu v stredajšej druhej z troch etáp na podujatí Tri dni De Panne - Koksijde, ktorá viedla z Oudenaarde do Koksijde a merala 204,2 km.
Peter Sagan po roku vyhral úvod Troch dní v Belgicku

26.03.2013 1 991 4 0

Slovenský cyklista Peter Sagan potvrdil svoju výbornú formu a dominanciu v pelotóne aj v úvodnej etape pretekov Tri dni De Panne - Koksijde, ktorá viedla z Middelkerke do Zottegemu a merala 199,8 km. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale zopakoval v prvej etape podujatia svoje víťazstvo z vlaňajška. V záverečnom súboji desaťčlennej skupiny zdolal Sagan Francúza Arnauda Demareho, na treťom mieste prišiel do cieľa Alexander Kristoff z Nórska. Za pódiom na 4. pozícii finišoval Sylvain Chavanel, ktorý v Belgicku obhajuje vlaňajšie prvenstvo.

Boonenovo koleno nedostane čas na doliečenie

25.03.2013 969 0

Belgický cyklista Tom Boonen pre pád a zranenie kolena nedokončil nedeľňajšie preteky Gent - Wevelgem a nemohol Petrovi Saganovi znepríjemniť cestu za víťazstvom, ale už tento týždeň sa chce zúčastniť na podujatí Tri dni De Panne v západnom Flámsku. Berie ho ako prípravu na Okolo Flámska a Paríž - Roubaix. Na oboch pretekoch bude obhajovať vlaňajšie víťazstvá.

Daniel Martin celkovým víťazom Okolo Katalánska

24.03.2013 783 0

Írsky cyklista Daniel Martin sa stal celkovým víťazom 93. ročníka pretekov Okolo Katalánska. Jazdec tímu Garmin-Sharp si v nedeľňajšej záverečnej 7. etape z El Vendrellu do Barcelony (122,2 km) napokon udržal vedúcu pozíciu. Celkovo druhý skončil Španiel Joaquim Rodríguez z Kaťuše a tretí bol Talian Michele Scarponi z tímu Lampre-Merida.
Peter Sagan víťazom belgickej klasiky Gent - Wevelgem

24.03.2013 2 852 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa s veľkým náskokom stal víťazom nedeľňajšej klasiky Gent - Wevelgem (190 km) v Belgicku. Jazdec tímu Cannondale sa v záverečných metroch odpútal od vedúcej skupiny a do cieľa prišiel s 28-sekundovým náskokom pred druhým Borutom Božičom z Astany. Dvadsaťtriročný Žilinčan sa do tretice dočkal víťazstva na tohtoročných jednodňových pretekoch, predtým skončil druhý na Miláno - San Remo a E3 Harelbeke. Sagan sa triumfom udržal v čele rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), na konte má 232 bodov.