Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2269 - 2280 z 2983 článkov)

Daniel Martin víťazom 4. etapy na Okolo Katalánska

21.03.2013 888 0

Ír Daniel Martin sa stal víťazom štvrtkovej 4. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, ktorý na triumf pretavil samostatný únik. Víťaz zvládol trať z Llanars-Vall de Camprodon do Port Ainé-Rialp (217,7 km) za 6:02:40 h. Na druhom mieste skončil Španiel Joaquim Rodríguez a tretí bol Nairo Alexander Quintana Rojas z Kolumbie.
Okolo Slovenska tentoraz z Košíc do Bratislavy

21.03.2013 2 123 4 0

V poradí 57. ročník najstarších cyklistických pretekov pod Tatrami Okolo Slovenska sa uskutoční od 4. do 8. júna na cestách medzi Košicami a Bratislavou. Organizátori už naplno pripravujú podujatie, ktoré má dlhoročnú tradíciu a záujem oň je v mnohých krajinách sveta. Etapovými centrami budú tento rok okrem dvoch najväčších slovenských miest aj Humenné, Stropkov, Liptovský Hrádok a Trenčín. Záštitu nad jednotlivými časťami prevzali primátori etapových miest, celé podujatie zaštítil predseda Národnej rady SR Pavol Paška.

Quintana Rojas víťazom 3. etapy na Okolo Katalánska

21.03.2013 1 089 0

Kolumbijčan Nairo Alexander Quintana Rojas sa stal víťazom stredajšej 3. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Movistar zvládol trať z Vidreres do Vallter 2000-Setcases (180,1 km) v čase 5:01:19 h, v záverečnom stúpaní ušiel vedúcej skupine. Na druhom mieste skončil Španiel Alejandro Valverde a tretí bol jeho krajan Joaquim Rodríguez. Obaja zaostali za víťazom o šesť sekúnd.

Meersman zvíťazil aj v 2. etape Okolo Katalánska

20.03.2013 780 0

Belgičan Gianni Meersman sa stal víťazom utorkovej 2. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Katalánska, keď sa presadil v záverečnom špurte. Pre 27-ročného člena tímu Omega Pharma-Quick Step to bolo už druhé čiastkové prvenstvo na tomto podujatí, v pondelok vyhral aj úvodnú etapu.

Sörensen priznal po rokoch užívanie dopingu

19.03.2013 933 1 0

Jeden z najúspešnejších dánskych cyklistov histórie Rolf Sörensen po roku odmietania priznal v pondelok užívanie dopingu. V 90. rokoch 20. storočia mu k zvyšovaniu výkonnosti pomáhalo EPO a kortizóny. "EPO som pravidelne užíval v 90. rokoch. V niekoľkých prípadoch som zobral aj látku kortizón. Neexistuje na to žiadna výhovrka. Bral som doping, aby som sa vyrovnal súperom," uviedol dnes 47-ročný Sörensen v stanovisku.

Meersman víťazom 1. etapy Okolo Katalánska

18.03.2013 865 0

Belgický cyklista Gianni Meersman z tímu Omega Pharma-Quick Step sa stal v čase 3:55:56 h víťazom pondelňajšej 1. etapy pretekov Okolo Katalánska zo seriálu WorldTour, ktorá sa konala v Calelle a merala 159,3 km. Dvadsaťsedemročný Meersman sa presadil v špurte 13-člennej skupiny, ktorá sa oddelila od pelotónu v záverečnom stúpaní.

Kováč druhý v súťaži vrchárov v Chorvátsku

18.03.2013 861 0

Slovenský cyklista Maroš Kováč z Dukly Trenčín Trek obsadil druhé miesto v súťaži vrchárov na trojetapových pretekoch Istarsko prolječe - Istrian Spring Trophy v Chorvátsku, ktoré sa skončili v nedeľu v Umagu. Kováč na horských prémiách získal rovnaký počet bodov ako najlepší vrchár pretekov Matija Kvasina z Chorvátska. V celkovom poradí sa slovenskí cyklisti nedokázali presadiť.

Peter Sagan je už piaty vo svetovom rebríčku UCI

17.03.2013 1 316 0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa posunul po pretekoch Miláno - San Remo na 5. miesto svetového rebríčka UCI. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale obsadil v nedeľu na slávnej klasike 2. priečku a získal 80 bodov do renkingu, ktoré pridal k doterajším 12 bodom z Tirreno - Adriatico. Sagan bol v predchádzajúcom vydaní rebríčka na 25. pozícii.
Sagan druhý na skrátenom Miláno - San Remo

17.03.2013 3 137 4 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v prvej tohtoročnej klasike Miláno - San Remo 2. miesto. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale bol blízko k prvému víťazstvu na niektorom z veľkých jednodňových pretekov, ale na cieľovej páske ho prešpurtoval Nemec Gerald Ciolek. Na 3. mieste skončil Švajčiar Fabian Cancellara.
Milano - San Remo 2013

17.03.2013 1 861 1 0

Posledné kilometre pretekov Milan - San Remo 2013. Úžasný záver!
Col du Galibier na fixed geare

15.03.2013 3 125 5 3

Legendárne stúpanie Col du Galibie, známe z Tour de France s pevným prevodom 47 / 17, bez bŕzd, prehadzovačiek a ďalších "zbytočností". Nič iné, iba čistá sila a koncentrácia.
Peter Sagan patrí medzi favoritov Miláno - San Remo

15.03.2013 1 830 0

Slovenský cyklista Peter Sagan bude patriť medzi favoritov prvej veľkej klasiky sezóny Miláno - San Remo. Preteky s podtitulom La Primavera sa uskutočnia v nedeľu 17. marca. Dvadsaťtriročný Slovák ukázal dobrú formu na Tirreno - Adriatico, kde vyhral dve etapy a vďaka aktivite v úniku pomohol bývalému kolegovi z Liquigasu Vincenzovi Nibalimu k celkovému prvenstvu.