Kliknutím prejdeš na

Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2317 - 2328 z 2971 článkov)

Cipollini mal využívať rozsiahly dopingový program

09.02.2013 1 087 0

Bývalý vynikajúci taliansky cyklista Mario Cipollini mal počas kariéry využívať na dosiahnutie úspechov sofistikovaný dopingový program. Lekára Eufemiana Fuentesa, ktorý program pripravil, v súčasnosti vyšetrujú v Španielsku. Fuentesove služby využívalo množstvo popredných športovcov a najmä cyklistov. Podľa denníka Gazzetta dello Sport bol jedným z jeho klientov aj Cipollini. Majster sveta 2002 nechcel obvinenia komentovať, najskôr si ich chcel prečítať.

Cavendish víťazom 6. etapy aj pretekov Okolo Kataru

08.02.2013 1 139 0

Britský cyklista Mark Cavendish vyhral záverečnú šiestu etapu na pretekoch Okolo Kataru zo Sealine Beach Resortu do Dauha Corniche a suverénne obhájil pozíciu celkového lídra pretekov. Špurtérsky špecialista a majster sveta z roku 2011 je po návrate do tímu Omega Pharma-Quick-Step zo Sky opäť vo svojej koži, dokázal to štyrmi etapovými víťazstvami na katarskom podujatí za sebou, čo sa v histórii pretekov ešte nikomu nepodarilo.

Armstrong čelí žalobe a novému vyšetrovaniu

07.02.2013 1 149 0

Lance Armstrong má na krku dvanásťmiliónovú žalobu a jeho dopingový prípad vyšetrovatelia znovu otvorili, dobrou správou pre amerického cyklistu sú iba dva týždne navyše na výpoveď pod prísahou od Antidopingovej agentúry USA (USADA).

Cavendish zavŕšil etapový hetrik na Okolo Kataru

07.02.2013 1 029 0

Nezastaviteľný Brit Mark Cavendish vyhral na cyklistických pretekoch Okolo Kataru už tretiu etapu za sebou. Štvrtková bola už celkovo piata, merala 154 km, viedla z Al Zubara Fortu do Madinat Al Šamalu a líder priebežného poradia v jej závere prešpurtoval Bielorusa Jevgenija Hutaroviča aj Litovčana Aidisa Kruopisa. Slovák Martin Velits zaostal v cieli za svojím tímovým kolegom z Omega Pharma-Quick-Step o 37 sekúnd a klasifikovali ho na 104. priečke. Celkovo je 60.

Cavendish sa stal novým lídrom Okolo Kataru

06.02.2013 968 0

Brit Mark Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step sa stal víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Kataru a je novým držiteľom zlatého trička lídra podujatia. Cavendish prešpurtoval v závere stredajšej etapy Holanďana Barryho Markusa a Andreu Guardiniho z Talianska. Slovák Martin Velits počas celého dňa pomáhal Britovi na ceste za jeho úspechom, napokon skončil v pelotóne na 99. mieste a celkovo mu zatiaľ patrí 61. pozícia s odstupom 2:22 min.

Jedinečné cyklistické preteky na Slovakia Ringu

PR 06.02.2013 6 888 0

Slovakia Ring ovládnu bicykle a na 24 hodín utíchne zvuk silných motorov. Namiesto áut sa po dráhe budú preháňať amatérski aj profesionálni cyklisti. Postavte tím aj vy a zažite 27. a 28. júna jedinečné podujatie 24h Slovakia Ring cycling race.

Američania neplánujú žalovať Armstronga

06.02.2013 936 0

Americkí prokurátori v utorok oznámili, že nebudú žalovať bývalého cyklistu Lancea Armstronga pre dopingové podvody. Advokát André Birotte, ktorý viedol federálne vyšetrovanie tejto kauzy, však definitívne nevylúčil proces so 41-ročným Texasanom.

Cavendish víťazom 3. etapy na Okolo Kataru

05.02.2013 1 168 0

Brit Marc Cavendish sa stal víťazom utorňajšej 3. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Kataru. Jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step dosiahol čas 3:05:14 h. Druhú pozíciu obsadil Holanďan Barry Markus a tretí skončil Aidis Kruopis z Litvy, obaja v zhodnom čase ako víťaz.

Časovka družstiev na Okolo Kataru pre BMC

04.02.2013 1 047 1 0

Tím BMC sa stal víťazom časovky družstiev na 14 km na cyklistických pretekoch Okolo Kataru. Lídrom podujatia zostal Američan Brent Bookwalter. Slovenský zástupca Martin Velits, ktorého tím Omega Pharma-QuickStep skončil v jazde proti chronometru, je v celkovom poradí na 60. mieste.

Hoogerland ďalšou obeťou zrážky s autom

04.02.2013 1 446 3 0

Holandského cyklistu Johnnyho Hoogerlanda zrazilo v nedeľu auto počas tréningu na preteky Tour Méditerranéen. Informoval o tom jeho tím Vacansoleil-DCM. K nehode prišlo na úseku s miernym klesaním.

Bookwalter vyhral úvod Okolo Kataru

03.02.2013 1 044 0

Američan Brent Bookwalter sa stal víťazom 1. etapy cyklistických pretekov Okolo Kataru. Slovák Martin Velits patril medzi najaktívnejších jazdcov nedeľňajšej etapy, v jej prvej polovici bol s Mattom Haymanom (Sky) a Zakom Dempsterom (NetApp-Endura) v úniku a napokon skončil na 60. mieste s odstupom 43 sekúnd na víťaza.